2022-01-25 23:27:53 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:56:38

Daha zayıf ve fit görünmek için neler giymeli, nelerden uzak durulmalı?

Fazla kilolar çoğu kadının muzdarip olduğu ortak sorunlardandır. Fakat doğru kıyafet tercihleri ve moda hileleri ile kilolarınızı kolayca gizleyip olduğunuzdan daha zayıf görünebileceğinizi biliyor muydunuz? Kıyafet tercih ederken bazı püf noktalara dikkat ederek en az bir beden ve hatta iki beden daha ince görünebilirsiniz!...

Daha zayıf ve fit görünmek için neler giymeli, nelerden uzak durulmalı?

Kilo problemim var nasıl giyinmeliyim ki daha zayıf görüneyim? Diyorsanız size çok güzel önerilerimiz var! Öncelikle şunu bildirelim ki fazla kilolu olan kadınlar iri desenli ve enine çizgili kıyafetler tercih etmemeli, bunların yerine tek renk ve küçük desenli kıyafetler giymelisiniz. Ayrıca daha zayıf ve fit görünmek için sade, küçük desenli ve siyah gibi koyu renklerde giysiler seçmeli. Bu gibi daha birçok moda hilesini makalemizde bulabilir ve olduğunuzdan birkaç beden daha ince görünebilirsiniz. İşte daha zayıf görünmenin yolları…

Zayıf Görünmek İçin Ne Giymelidir?

Kıyafet seçiminizde dikkat edeceğiniz aşağıda bildireceğimiz püf nokta ve hileler ile daha zayıf görünebilirsiniz:

Enine Çizgili Kıyafetlerden Uzak Durun

Kıyafet seçimlerinde enine çizgileri değil de boyuna çizgili olanları seçmeniz önemlidir. Çünkü dikey çizgiler vücudu hem daha uzun göstermekte hem de kiloyu gizlemektedir. Dikey çizgiler dışında dikey şekildeki düğmeler ve fermuarlar da sizi zayıf gösterecektir. Tüm bu sebeplerden ötürü yatay çizgilerden, büyük ve çok geniş baskılı desenlerden uzak durmalısınız. Bu tür kıyafetler sizi zayıf göstermek şöyle dursun, daha kilolu ve kısa gösterecektir.

Korse Kullanın!

Vücudumuzdaki kiloları saklamak için başvurabileceğiniz bir diğer yöntem ise korse kullanımıdır. Korse vücudun hatlarını sıkarak daha fit bir görünüm sağlamaktadır.

Bol Kıyafetlerden Kaçınmalısınız

Zayıf gözükmek için yapılan hatalardan birisi de bol kıyafetler giymektir. Fakat bu kıyafetler giymek vücudu olduğundan daha kilolu göstermektedir. Bu yüzden bol kıyafetler yerine vücuda oturan kıyafetleri tercih etmeli.

Koyu Renk Kıyafetleri Tercih Edin

Zayıf ve narin görünmek için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise renk seçimidir. Doğru renkleri tercih ettiğinizde vücudunuz daha ince gözükecektir. Sizi zayıf gösteren renklerden birisi de koyu renklerdir. Açık renklere oranla koyu renkler kiloları gizlemekte daha başarılıdır. Siyah renk elbise tercihlerinizle daha ince gözükeceğinize emin olabilirsiniz. 

Küçük Desenli Giysiler Giyin!

Kıyafet için dikkat edebileceğiniz bir diğer nokta ise desenlerdir. Büyük desenler vücuttaki kilolaları daha fazla belli etmektedir. Bu yüzden de eğer rahatsız olduğunuz kilolalar varsa ve daha ince gözükmek istiyorsanız büyük desenler yerine küçük desenleri seçmeniz iyi olacaktır.

Bölgesel Zayıf Görünmenin Püf Noktası!

Fazla kilolu olduğunu düşündüğünüz bölgeleri koyu kıyafetler ile kapatabilirsiniz. Örneğin eğer basenleriniz büyük ise pantolon ve etek tercihlerinizi koyu renkte yapabilirsiniz. Bu durumda üst bölgenizde ise daha canlı renkler ve desenler tercih etmelisiniz. Bu sayede kilolu bölgeyi gizlemiş ve dikkati üst bölgenize çekmiş olacaksınız. Aynı şekilde eğer üst bölgeniz daha iri ise üst bölgenizde koyu renkler, alt bölgenizde ise daha canlı renkler kullanabilirsiniz.

Topuklu Ayakkabılar Tercih Edin

Kilo problemi olan kişiler için topuklu ayakkabılar çok iyi bir tercih olacaktır. Çünkü topuklu ayakkabılar daha endamlı, ince görünmenize yardımcı olur ve özgüveni de yükseltir. Bu yüzden kendinize uygun yükseklikte ve rahat edebileceğiniz topuklu ayakkabılar giyebilirsiniz. Topuklu ayakkabı sevmiyorsanıs zarif babetler de tercih edebilirsiniz.

Daha Sade Kıyafetler Giyin

Vücudunuzdaki fazla kiloları gizlemek istiyorsanız fırfırlar, büyük desenler, aşırı detaylar ve cepli kıyafetlerden uzak durmalısınız. Görünüşü aşırılıktan uzaklaşıp daha basitleştirerek, daha sade kıyafetler seçerek bedeninizin daha ince ve fit görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu konuda en büyük yardımcılar ise sade elbiseler olacaktır.

Zayıf Görünmek İçin Diğer Öneriler

  1. Zayıf görünmek için uzun kolyeler tercih ederek boyunuzu daha uzun, fiziğinizi daha ince gösterebilirsiniz.
  2. Blazer ceketler de vücuttaki fazlalıkları kapatmak için iyi seçimlerden biridir. Ceket seçerken geniş köşeli ceketler ve çift sıra düğmeli ceketler yerine tek sıra düğmeli ve hafif bele oturan ceketler size çok daha yakışacak ve zayıf bir şekilde görünmenizi sağlayacaktır.
  3. Kemer seçiminde ise kalın kemerler seçmek ince bir görün için doğru seçimdir. Çünkü kalın kemerler belin inceliğini vurgulayarak vücudun daha ince görünmesini sağlayacaktır
  4. Pantolon seçiminde ise mutlaka yüksek belli pantolonlar giymelisiniz. Çünkü yüksek kesim pantolonlar gövdeyi daha ince gösterir ve vücuttaki fazlalıkları daha iyi gizler.
  5. Tüm bu kıyafet hilelerini ve püf noktalarını uygulayarak göz yanılsaması oluşturup daha zayıf görünebilirsiniz. Fakat sağlıklı ve fit bir vücuda ulaşmak için mutlaka düzenli spor yapmalı ve sağlıklı beslenmelisiniz.

İsveç Diyeti İle 13 Günde 10 Kilo Verdiren Evde Zayıflama Diyeti Tıklayınız

Mavi Kadın