09 Mart 2021, Salı 13:25

Dar Gelen Ayakkabı Nasıl Genişletilir? 10 Pratik Yöntem

Dar Gelen Ayakkabı Nasıl Genişletilir? 10 Pratik Yöntem

Yeni aldığınız ayakkabı ayağınızı sıkıyor, dar mı geliyor? üzülmeyin, bildireceklerimizden dilediklerinizi tatbik ederek süet, deri, keten, bez, rugan ve spor size küçük gelen her türlü ayakkabıyı genişletebilirsiniz.

Hemen hemen hepimizin hayatımız boyunca ayakkabı sıkmasıyla karşılaşmışızdır.

Çok beğenerek aldığınız ayakkabınız ayağınıza olmuyorsa, vuruyorsa işte yapmanız gerekenler! 

1.Yöntem
Sıkan ayakkabı için buzdolabı yöntemi
Buzdolabı poşedinin yarısına kadar su koyup ağzını bağlayın. Poşetleri ayakkabıların içine yerleştirip buzluğun boş bir yerine koyup poşetteki sular donana kadar yaklaşık 2-3 saat bekletin. Buzluktan çıkarttığınız ayakkabıları oda sıcaklığında,içindeki buzlar eriyene dek bekletilir.Poşetleri çıkarıp ayakkabıyı giyin.

2.Yöntem

Gazete kağıtlarını su ile veya sirkeyle ıslatıp sıkın, fazla suyunu alın. Islak gazete kağıtlarını buruşturup ayakkabının içine koyun, 1 gece bekletin. Ertesi gün gazeteleri çıkarıp, ayakkabıyı kurumaya bırakın. Ayakkabınız narin ve pahalı bir ayakkabıysa bu yöntem sizin için uygun değildir.

3. Yöntem

Yulafları bir gece suda bekletin, ertesi gün suyu süzüp, ayakkabıları yulafla doldurun. 1-2 gün bekletin ve ayakkabılar giyilmeye hazır.

4. Yöntem

Ayakkabınızın içine geceden patates koyup bekletin. Ertesi gün giyebilirsiniz.

5. Yöntem

Ayakkabınızı açmanın en kolay yollarından biri profesyonel yardım almaktır. Ayakabılarınızı ayakkabıcıya götürün ve ayakkabıcı ayakkabınıza gerdirme işlemi uygulasın.

6. Yöntem

Eczanelerde satılan buz torbasını dondurucuda dondurun, ve ayakkabınızın içine buz torbasını koyup, buzlukta en az 4-8 saat bekletin.

7. Yöntem

Ayakkabılarınızı evde giyin, bir iki güne açılacaktır.

8. Yöntem

İnternet üzerinden ayak numaranıza göre satın alabileceğiniz ayakkabı kalıbını vuran ayakkabının içine yerleştirin, dar gelen ayakkabı zamanla genişleyecektir. Fakat bu yöntem diğerlerine göre daha geç sonuç verir. 

9.Yöntem

İnternet üzerinden sipariş verebileceğiniz ayakkabı genişletici spreyler de küçük gelen ayakkabıyı genişletmeye yardımcı olabilir.

10. Yöntem

Ayağınıza kalın bir çorap giyip sıkan ayakkabıyı giyin ve saç kurutma makinesi ile sıkan bölgeyi iyice ısıtın.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

7 Yorum

 1. rumuz

  patates değilde havuçla kesin sonuç aldım uzun olduğu için. küp küp te patates doğradım tabi

 2. Ezgi

  Fazla bekletmişim kalın çorapta şimdide bolardı ayakkabım ba

 3. Sezen

  Arkadaşlar en iyisi patates i soyup orta kup kup kesin koyun her ikisinin dibine yerlestirin bi gece bekletin alin ikinci gece de gazete leri parca parca su sirke karisik suya batirin sikin dibine yerlestirin iyice sonra hepsini koyun boslul kalmayacak sekilde ayakkabida bı gecede ole bekletin sonuc mükemmel ustelik ayakkabim nike

 4. Inci

  En iyisi bir numara buyuk almak.

 5. Kaptan

  Ben patatesi uyguladim hic bir sey olmadi

 6. HİKMET ÇABUK

  AÇIKLAMALAR GÜZEL FAKAT LÜTFEDİP DE BİLGİSAYARA KAYIT EDEBİLMEM SEÇENEĞİNİ KOYABİLSEYDİNİZ, DAHA FAYDALI OLURDU NE DERSİNİZ...................

 7. Gizem

  Çok yardımcı oldunuz teşekkürler fakat hangisi en etkili acaba?

 
 
KAPAT