Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2022-07-02 17:13:59 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:56:28

Denenmiş, yüzde yüz 20 farklı hamile kalma yöntemi

Google News

Günümüzde hormonlu gıdaların tüketimi, stres, ileri yaşta gebelik gibi durumlardan dolayı kısırlık sorunu oldukça yaygınlaştı. Hamile kalmak için tüp bebek gibi tıbbi tedavi yöntemlerine alternatif olabilecek tecrübe edilmiş; koca karı yöntemleri olarak da bilinen eskilerin uygulayıp gebe kaldığı bazı yollar da vardır. İşte eski usül hiç bilinmeyen, unutulmuş ilginç hamile kalma yöntemleri:

Denenmiş, yüzde yüz 20 farklı hamile kalma yöntemi

Yaşadığımız çağda her 7 çiftten biri doğal yolla çocuk sahibi olmakta sorun yaşıyor. Gelecekte bu oranın gittikçe artacağı tahmin ediliyor. Siz de evladım olsun, evlat sevgisini tadayım diyorsanız aşağıda bildireceğim evde hamile kalma yöntemlerini uygulayabilirsiniz:

SÜT ve MAYDANOZ KÜRÜ İLE HAMİLE KALMA

Malzemeler

 1. Yarım kilo süt
 2. Bir demet maydanoz

Yapılışı

 1. Yarım litre sütü bir tencereye koyun. Bir demet maydanoz ekleyip kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra altını söndürün ve hazırladığınız karışımı geniş bir leğenin içerisine aktarın.
 2. Ardından iç çamaşırlarınızı çıkarın ve bacaklarınıza bir çarşaf serin. Leğenin içine çömelerek bir süre bu şekilde bekleyin. Böylece genital bölgenize maydanoz ve süt buharı uygulamış olacaksınız. Bunu yapmak, rahim enfeksiyonlarının giderilmesinde çok etkilidir.
 3. Faydasını görebilmek için -2 günden az olmamak şartıyla- her gün düzenli olarak birkaç defa tekrarlayın.
 4. Bu uygulamayı yaptıktan sonra eşinizle birlikte olursanız hamile kalma şansınız yüksektir. Fakat üşütmemeye dikkat edin. Bundan dolayı vücudunuzun alt bölümünü sıcak tutun.

Denenmiş, yüzde yüz 20 farklı hamile kalma yöntemi

KARIN ÇEKTİRME İLE HAMİLE KALMA YÖNTEMİ

Hamile kalmak için kocakarı yöntemlerinden biri de bardak çekme yöntemidir. Bu yöntemin uygulanışı şöyledir:

 1. Gebe kalmak isteyen kadın, göbek deliğine biraz pamuk koyar. Daha sonra bu pamuk çakmakla yakılıp o bölgeye bir tane su bardağı yerleştirilir. (Göbek deliğini kapatmalıdır.)
 2. Pamuk bardağın içinde yanacak ve o bölgedeki kan dolaşımı hızlanacaktır. Bu da göbeğin yerine gelmesini sağlayıp hamilelik oluşma ihtimâlini yükseltecektir.

Denenmiş, yüzde yüz 20 farklı hamile kalma yöntemi

ESKİ ANADOLU KÜLTÜRÜNDE GEBE KALMAK İÇİN KADINLARIN UYGULADIĞI YÖNTEMLER

 1. Kaplıcaya gidip burada yıkanmak ve kaplıca suyundan içmek tavsiye edilmiştir. Bunun amacı hamileliğe engel teşkil edebilecek rahim üşütmesini ve rahim iltihabını ortadan kaldırmaktır.
 2. Kaynatılan soğanın suyu hamile kalmak isteyen kadına içirilir. 40 gün boyunca sabahleyin, hiçbir şey yemeden önce bu sudan içmesi gerekir.
 3. Böğürtlen ve ışgın bitkilerinin kökleri kaynatılır. Çocuğu olmayan kadın bu sudan içer. (Söz konusu uygulamanın da yine düzenli olarak yapılması lâzımdır.)
 4. Çaşır bitkisi, havuç ve keçiboynuzu kaynatılır. Çocuk sahibi olamayan erkek hazırlanan bu sudan içmelidir.
 5. Hamile kalmak için uygulanan yöntemler arasında bir diğeri, 4 kürden oluşan doğal tedavidir. Şöyle ki; önce 1 bardak sütün içine zerdecive, zencefil ve zerdeçal atılıp kaynatılır. Bebek isteyen kadın her sabah aç karna bu karışımı tüketir. (10 gün süreyle) Ardından bir bardak süt ile incir kaynatılarak tam 3 hafta bu karışıma devam edilir. Sonra maydanoz kaynatılır ve bu karışım 10 gün kullanılır. Tedavinin son 10 gününde ise kaynatılmış böğürtlen içilir. 51 günlük bu tedavi sonucunda rahim iltihaplardan temizlenecek ve hamileliğin meydana gelmesi için uygun şartlar gerçekleşmiş olacaktır.
 6. Gebe kalmak isteyenlerin uyguladığı bir başka yol da şudur: Biraz süt ısıtılıp içerisine kiremit eklenir. Böylece Katran buhası hazırlanır. Anne adayı buhanın üzerine çömelir ve yarım saat böyle bekler. Ardından bir miktar sıcak süt içer ve istirahat eder.
 7. Hamile kalmak için yapılan geleneksel uygulamalar arasında 'sıcağa oturtma uygulaması' da vardır. Bu, az evvel anlattığımızdan farklıdır. Isırgan otu başta olmak üzere birkaç ot çeşidi toplanarak bunlardan bitkisel bir karışım elde edilir. Daha sonra bu karışım bir kaba boşaltılır ve kaynar su ilâvesi yapılır. Anne adayı iç çamaşırı çıkarıp sıcak buğu üzerine oturur ve bir müddet bu vaziyette durur.
 8. Bir parça pamuk alkole batırılır ve çömleğe konur. Daha sonra ateşle yakılır ve çömlek, anne olmak isteyen kadının bel bölgesine kapatılır. İşlem 3 defa tekrar edilir. (Bu uygulamaya 'çömlek kapama' adı verilir.)

Denenmiş, yüzde yüz 20 farklı hamile kalma yöntemi

 1. Keten tohumu, sarı şebboy çiçeği, ebegümeci otu, böğürtlen kökü ve bal karıştırılır. Çocuk isteyen kadın bu karışımdan düzenli olarak yemelidir. (Bazı yörelerimizde karışımın daha fazla tesir etmesi için dışarı konulması ve bir gece yıldızlara karşı bekletilmesi gerektiğine inanılır.)
 2. Çocuğu olmayan kadınların uyguladığı yöntemler içinde hamama gitmenin ayrı bir yeri vardır. Zira hamam taşında yatmanın rahim bölgesine iyi geldiği, hamile kalma olasılığını artırdığı söylenir.
 3. Kadın; sağlıklı, güzel ve hayırlı bir çocuk sahibi olmaya niyet ederek Salâten Tefriciye duasını 4444 kez okur.
 4. Farklı bir yöntem de, tuğlayı ısıtıp ayakların altına koymaktır. Böyle yapmanın hamile kalmaya yardımcı olduğu düşünülür.
 5. Su kaynatılır ve içerisine kiremit atılır. Gebe kalmak isteyen kadın bu suyun üstüne oturur ve biraz böyle kalır. (Yukarıda da benzer bir uygulamadan bahsettik. Ancak o, süt ile yapılıyordu. İkisini karıştırmamak gerekir.)
 6. Sıcak kumda birkaç saat oturmak gebe kalmayı kolaylaştırır.
 7. Bir kiremit sobanın üzerine koyulup ısıtılır. Beze sarılıp anne adayının karnına yerleştirilir.
 8. Erkeğin keçiboynuzu pekmezi veya sadece keçiboynuzu yemesi de çiftin çocuk sahibi olmasına yardım eder.

Yeni evlenenler hamile kalmak için ne yapmalı? En etkili 4 yöntem Tıklayınız

Tek Seferde Nasıl Hamile Kalınır Kolay Hızlı Gebe Kalmanın Yolları Tıklayınız

Çocuk sahibi olmak için en etkili 10 dua Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
1 Görüş
gizli02 Nisan 2023 - 14:01
bebek istiyorum