06 Aralık 2020, Pazar 01:08

Dermapen Yaptırdım, Dermapen Yaptıranların Kullananların Sonuçları

Dermapen Yaptırdım, Dermapen Yaptıranların Kullananların Sonuçları

Dermapen Yaptıranların Olumlu Ve Olumsuz Yorumları Nasıldır?

Dermapen cilt lekeleri, sivilce izleri, matlık ve ton eşitsizliği gibi birçok cilt probleminde fayda sağlayan bir bakım uygulaması olup, güzellik merkezlerinde yapılır.

Dermapen Yaptıranların Yorumları

 1. Keşke daha önce dermapen yaptırsaydım diye hayıflanıyorum. İlk seansın ardından hemen etkisini gösterdi, cildime parlaklık ve aydınlık verdi. Cildim kendi rengini buldu. Zaten ben cildimin solukluğundan, matlığından şikayetçiydim, daha ilk seansla amacıma ulaşmış oldum. İşlemden önce anestezi kremi sürüyorlar, o yüzden fazla acımıyor. İşlemin ardından suratınız şişiyor ve kızarıyor tabii orası ayrı. Fakat bu benim için önemli bir sorun değildi. Corona yüzünden aylardır görmediğim kuzenim beni görünce şok oldu. "Karantina sana iyi gelmiş, çok güzelleşmişsin." dedi. Yani 1 seansla bile bu kadar etki ediyorsa, birkaç seanstan sonra ne olacağını artık siz düşünün. Ben öneriyorum ancak sivilceli cilde uygulanır mı o konuda net bir bilgim yok. Sonuçta her cilt farklı bir uygulamaya ihtiyaç duyuyor. Doktorunuza sormadan yaptırmayın derim.
 2. Dermapen'ı 5 seans yaptırdım. Skarmış, lekeymiş, sivilce iziymiş, kırışıklıkmış hepsi olduğu yerde sayıyor. İlk başta azaldığını sandım fakat bir süre sonra tekrar depreşiyorlar. İnternette gördüğünüz resimlere kanmayın.
 3. Dermapen uygulamasının doğru yerde yaptırılması şart. Güzellik salonlarında değil hastanelerde yaptırılması gerekir. Ben güzellik salonunda yaptırmak gibi bir yanlışa düştüm, aman siz düşmeyin. 4 seansın bana hiçbir faydası olmadı. Yüzümde izler, delikler oluştu. Nasıl pişmanım bilemezsiniz.
 4. Dermapen'dan uzak durun! Ben Şişli'de bir yere gittim, herkes çok iyi diyordu, lekelerim için yaptırdım. İlk seans 800 TL tuttu, 2. seansın ardından suratım mahvoldu. Şimdi Rouctane kullanıyorum ve dava açmaya hazırlanıyorum. Maddi-manevi mağdur ettiler beni.
 5. Dermapen yaptırdığıma öyle pişmanım ki anlatamam. Yanaklarımı ve alnımı kahverengi lekeler sardı, geçmek bilmiyorlar. Biliyorsunuz yaş ilerledikçe kollajen miktarı azalıyor, ben de bunu artırmak ve suratımdaki lekelerden kurtulmak, ince kırışıklıkların azalmasını sağlamak için dermapen yaptırdım. Bu uygulamada kullanılan cihazın ucunda minik iğneler var, göz çevreniz ve dudaklarınız hariç tüm yüzünüze dik olarak uyguluyorlar. Cildinizin her yerinde ufak delikler açıp çeşitli maddeleri cildinizin içine sürüyorlar ve masaj ile yediriyorlar. Bunu bir kez daha tekrarlıyorlar ve son olarak cihazı yüzünüzde dolaştırıp yine bazı karışımlar sürüyorlar. 6. seansımı yaptırdım. Cildimde gerilme ve parlama oldu, lekelerim belirgin şekilde azaldı. Şu an cildim daha homojen bir renge sahip ve daha gergin. Bu çok güzel bir duygu!
 6. Eğer cildinizde renk eşitsizliği mevcutsa yaptırın fakat böyle bir sorununuz yoksa yaptırmayın. 5 seans yaptırmış biri olarak sivilce izlerini geçirmediğini, gözenekleri sıkılaştırmadığını söyleyebilirim. Dermaroller ile evinizde kendiniz yapabilirsiniz, boşuna para dökmeyin. Bir de karbon peeling denemeyi düşünüyorum, güzellik salonlarını zengin etmektense kendi başımın çaresine bakarım.
 7. 2 seans dermapen yaptırdım. Acı hissi yapanın eline göre değişkenlik gösteriyor. Bazıları aşırı bastırıyor mesela. Benim acı eşiğim çok yüksektir fakat ilk seansımda dehşet acı çektim. Suratımdan kanlar geldi, öyle korkunçtu ki anlatamam. İkinci seansı farklı bir yerde yaptırdım, sinek ısırığı gibi geldi. Gerçi suratım yine kanadı fakat fazla acımadı. Uygulamanın ardından yüzümde izler oluştu ve 2 günde geçti. 1 hafta sonra da yüzüm aydınlandı. Ancak bu da geçici bir etki sonuçta, özellikle kırışıklıklara kesin çözüm olduğu falan bence doğru değil. Emin değilim tabii ki 12 seans falan düzenli olarak yapılırsa belki kırışıkların azalmasını sağlıyordur. Ancak ben o kadarına tahammül edemem.
 8. Suratımdaki çiller yüzünden 3 kere dermapen yaptırmıştım. Fakat hiçbiri işe yaramadı. 1 ay geçtikten sonra çiller eski halini aldı. Ben bunlardan ne zaman kurtulacağım?
 9. Dermapen, dermarollerin bir tık farklı sürümü diyebiliriz. İkisinin de çalışma mantığı ortak fakat dermapen daha sağlıklı ve etkili sonuç veriyor. Seanslar yalnızca kış mevsiminde uygulanıyor. Çünkü ciltte hassasiyet meydana geliyor, güneşe maruz kalmak lekelenmeye sebep olacağından mutlaka güneş kremi kullanmak lazım. 3. seansın üzerinden 2 buçuk ay geçti, gözeneklerim farkedilir derecede azaldı. Aynı zamanda cildim aşırı yağlanıyordu ve bu sorun da çözüldü. Şu an için sıkıntı yok, öneriyorum.
 10. Dermapen yaptırdım, daha doğrusu hayatımın hatasını yaptım. Yüzüm çok fena lekelendi, resmen insan içine çıkamaz oldum. Güzellik merkezinde yaptırmıştım, çok pişmanım. Yanak bölgemde minik leke şeklinde vardı zaten ancak dermapen yüzünden alnım ve tüm suratım çok korkunç görünüyor. Fondötenle bile kapatamıyorum. Depresyona girdim, dışarı çıkmaya utanıyorum.
 11. 10 yıldır geçmeyen sivilce izlerimden, kızarıklıklarımdan ve çukurlarımdan kurtulabilmek için her şeyi denedim, sonuç alamayınca son çare dermapen yaptırayım dedim. Yüzümün her tarafında, daha çok yanaklarımda ve şakaklarımda sivilce izleri, çukurlar ve lekeler var. Gerçekten bunları yok etmek için her türlü yönteme başvurdum. Ancak dermapen uygulamasından sonuç aldım. Yaptırmayı düşünüyorsanız çok önemli bir hususa dikkat etmeniz lazım. Kesinlikle adet döneminize yakın bir tarihte yaptırmayın. Ben dermatolog kontrolünde yaptırdım. Daha 2 seans oldu, 1-2 seans sonra daha iyi etki edeceğine inanıyorum. Fakat hakikaten faydasını gördüm. Biraz sıkıntılı, acılı bir işlem ama olsun. Kızarıklıklarımı belirgin biçimde azalttı. Sivilce izlerim de yavaş yavaş iyileşmeye başladı. Özellikle çukurlarım daha yüzeysel, eskisi gibi derin değil. Bu durum beni hepsinden daha çok mutlu ediyor. Daha sürecin başındayım lakin şu anki sonuç bile tatmin edici düzeyde.

Dermapen Cilde Faydaları Ve Zararları Nelerdir Uzmanlar Anlatıyor Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT