13 Ağustos 2022, Cumartesi 08:37

Deve Kuşu Yumurtası Nerede Satılır, Fiyatı Ne Kadar, Faydaları Nelerdir?

Deve Kuşu Yumurtası Nerede Satılır, Fiyatı Ne Kadar, Faydaları Nelerdir?

Deve kuşu yumurtası 15-18 cm uzunluğunda ve 45 cm eninde tavuk yumurtasının yaklaşık 20 katı büyüklüğünde dişi devenin yumurtlamasıyla e

Deve kuşu yumurtası 15-18 cm uzunluğunda ve 45 cm eninde tavuk yumurtasının yaklaşık 20 katı büyüklüğünde dişi devenin yumurtlamasıyla elde edilen bir yumurta çeşididir. 1 deve kuşu yumurtası ortalama 24 adet tavuk yumurtasına tekabül ettiğinden, bir oturuşta bütün bir yumurtayı yemek şimdiye kadar pek mümkün olmamıştır.

Deve kuşu yumurtası organik ürün, doğal ürün satan yerlerden, ve sahibinden.com web sitesinden 80 TL'ye satın alınabilir.

1 bütün deve kuşu yumutası yaklaşık 2000 kaloridir. Kadınlarda günlük kalori ihtiyacı 1800-2000, erkeklerde günlük kalori ihtiyacı ise 2200-2400 olduğu düşünüldüğünde bir deve kuşu yemek kişinin günlük kalori ihtiyacını rahatlıkla karşılayacaktır.

Bir devekuşu yumurtası, 16.29 IU  A vitamini, 15.31 IU E vitamini içerir. Ayrıca deve kuşu tiamin vitaminin de iyi bir kaynağıdır.

Devekuşu yumurtası magnezyum ve demir açısından tavuk yumurtasından daha zengindir. Devekuşu yumurtası ayrıca kalsiyum ve fosfor içerir.

Devekuşu yumurtasında bol miktarda selenyum bulunduğundan, fazla tüketilmesi zehirlenmeye neden olabileceğinden dikkatli tüketilmelidir.

Devekuşu yumurtası, tavuk yumurtasından çok daha az kolestrol ve daha az doymuş yağ içerdiğinden özellikle kolestrol hastaları için tavuk yumurtasına nazaran daha sağlıklı bir seçimdir.

Yetişkin erkeklerin günlük protein ihtiyacı yaklaşık 56 gram, kadınların ise 46 gramdır. 1/4 su bardağı devekuşu yumurtası erkeklerin protein ihtiyacının % 9, kadınlarınkinin ise % 11'ini karşılar. ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri, sağlıklı bir yetişkinin, protein kaynağı olarak haftada dörtten fazla bütün tavuk yumurtası yememesi gerektiğini bildiriyor, devekuşu yumurtaları, tavuk yumurtasından çok daha az kolesterol içerdiğinden haftalık yumurta tüketimi konusunda mutlaka doktorunuza danışın.

İngiliz Tavukçuluk Bilimi tarafından 2003 yılında yayınlanan bir araştırmaya göre, devekuşu yumurtaları ile tavuk yumurtasındaki vitaminler birbirine çok yakındır.

Devet kuşu yumurtası kolin, b12, riboflavin ve folik asit gibi B vitaminlerince çok zengindir.

Devekuşu yumurtası hiç tuz içermez, bu nedenle yüksek tansiyon hastaları için ideal bir seçimdir. Yumurta ise 70 mg sodyum içeriği ile 1.500 mg olan günlük sodyum ihtiyacının %5'ini karşılar.

Hindi Yumurtası Fiyatı Ne Kadar, Nerede Bulunur, Faydaları Nelerdir? Tıklayınız

Ördek Yumurtası Yenir mi, Ördek Yumurtasının Faydaları Ve Zararları Tıklayınız

Bıldırcın Yumurtası Protein Değeri Ve Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

4 Yorum

 1. Engin TÜRKOĞLU

  Ben Çanakkale'de üretim yapan Hasmera Devekuşu'nun Web sitesinden sipariş vermiştim, kargoyla Trabzon'a gönderdiler kırılmadan geldi, 7-8 sene oldu hala kullanıyorum tavsiye ederim.

 2. Misafir

  Ben.mardin.kiziltepe.izzettin.vural.bana.kuluckalik.15.adet.devekutu. yumurtaci lazim. Fiat. Ne.kadardir.benim.telefonoum.05425818428.

 3. Kamil turan

  1adet deve kuşu yumurtası istiyorum ne kadar

 4. Biz satışını yapmıyoruz efendim. Yalnızca bilgi sitesiyiz. Gittigidiyor.com gibi sitelerden satın alabilirsiniz.

 5. Devekuşu yumurtası

  Devekuşu yumurtası için iletişim bilgileri:05324590288

 
 
KAPAT