12 Ağustos 2022, Cuma 09:14

Diş eti çekilmesinden kurtuldum diyenlerin yorumları, diş etlerim çekilmiş ne yapmalıyım?

Diş eti çekilmesinden kurtuldum diyenlerin yorumları, diş etlerim çekilmiş ne yapmalıyım?

Diş eti çekilmesi, genetik yatkınlık, kemik erimesi, magnezyum eksikliği ve diş sıkma alışkanlığı gibi çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen bir sağlık sorunudur. Peki diş eti çekilmesi olup da bu problemlerden kurtulan var mı? Nasıl kurtuldular? İşte diş etinde çekilme olup da şifaya kavuşanların yorumları:

Diş eti çekilmesi yaygın görülen bir problemdir. Diş etlerinde kanama, şişlik, hassasiyet, dişlerde sallanma gibi sorunlara yol açabilmektedir. Diş eti çekilmesine çözüm bulanların yorumları şöyledir:

DİŞ ETİ ÇEKİLMESİ OLANLARIN ve KURTULANLARIN YORUMLARI

Benim diş eti çekilmesi problemim vardı, bunun üzerine diş doktoruna gittim, doktor diş temizliğimi yaptıktan sonra bir gargara verdi. 15 gün düzenli şekilde gargara yaptım ve sonra kontrole gittim. Doktor diş eti çekilmesinin bittiğini söyledi. Çözümün hiç bu kadar kolay olacağını düşünmemiştim.

Ben 4.sınıf diş hekimliği öğrencisiyim. Diş eti çekilmesi konusunda verilebilecek en iyi tavsiye tabi ki öncelikle bir doktora gitmek ve eğer şehrinizde varsa diş fakültesine başvurmak. Diş eti çekilmesini evde tedavi edemezsiniz. Geç kaldığınız taktirde ilerler ve daha büyük sorunlara yol açabilir. Diş eti çekilmesinde damağı açıp diplere kemik tozu koyuyorlar. İlerlemişse Diş Hastanesine gitmelisiniz, diğer yöntemler sorunu çözmek için yeterli değil.

Oğlum da diş eti çekilmesi sorunu yaşadı ve bunun için Çapa Diş Hekimliği fakültesine gittik.Orda oğlumun damağından parça aldılar ve diş etine yama yaptılar. Çok belirsiz ve dışardan fark edilmiyor. İşlemden sonra oğlum 5-6 gün kadar yemek yiyemedi, sadece çorba, süt, ayran ve meyve suyu gibi sıvı gıdalar içti. Bu sorunu yaşayan herkese şimdiden çok geçmiş olsun, mutlaka doktora gidin, ihmal etmeyin.

Diş eti çekilmesini uzun süredir yaşayan biri olarak birçok yöntem denedim bir çare bulamadım. En iyi diş macunu fırçaları, gargaralar ve spreyler denedim ama en sonunda doktorda aldım soluğu. Doktor bana küretaj yani diş eti ameliyatı yaptı. Ben çok memnun kaldım ve iyi ki yaptırmışım.

Evde kendi yöntemlerinizle diş eti çekilmesini geçirmeniz mümkün değil. Mutlaka doktora gitmeli ve erkenden tedaviye başlamalısınız. Bakın ben çok geç kaldğım için 9 dişimi sırf diş eti çekilmesini önemsemediğim için kaybettim. Bana mecburen implant takıldı. Siz siz olun zamanında doktora gidip tedavinizi olun.

Ben diş eti çekilmesi için 2-3 damla hindistancevizi yağı ile 2 damla propolisi karıştırıyorum. Bu karışımı da diş fırçasıyla sürüyorum ve dişlerim çok rahatlıyor.

Bir doktor tanıdığım diş eti çekilmesine karşı bana diş etlerine elle masaj yapılmasının iyi olacağıını söylemişti. Diş eti kanarsa dahi masaja devam edilmeliymiş ve sonrasında ise tuzlu suylaf gargara yapılmalı. Ben bu yöntemi denedim ve etkili buldum.

Diş eti çekilmesinin tıpta bir çaresi yok. Bence kesinlikle kekik suyu denemelisniz. 1 bardak suyun içine biraz dağ kekiği ekleyip kaynatın ve ılınınca süzün. Hazırladığınız kekik çayını düzenli olarak kahvaltı, öğlen ve akşam yemeklerden sonra yani günde 3-4 defa ağzınıza alıp dişlerinizi fırçalayın. Bu yöntem ile 15-20 gün içinde faydasını göreceksiniz ama 1-2 ay boyunca düzenli uygulamalısınız. Kekik çayını hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta raf ömrü dolmamış dağ kekiği seçmenizdir.

Benim de diş eti çekilmesi problemim vardı. Sonra hakiki çörek otu yağı aldım ve sabah-akşam dişlerimi fırçaladıktan sonra çörek otu yağını parmaklarımla diş etlerime masaj yapıp uyguladım. Bunu 6 ay boyunca uyguladım, ben faydasını gördüm, siz de diş eti çekilmesinden bu yöntemle kurtulabilirsiniz.

Diş eti çekilmesi için aktardan dağ kekiği alıp çay yapmanızı tavsiye ederim. Kekik çayını bir bardak suyun içine 1 tatlı kaşığı kekik koyup 2-3 dakika kaynatarak hazırlayabilirsiniz. Kekik çayı ılındığında bununla dişlerinizi fırçalayın ve gargara yapın. Ayrıca dut ağacı yaprağını da demlemenizi tavsiye ederim gerçekten etkili oluyor. Ben 10 gün diş eti çekilmesi yaşadım ve bu yöntemlerle geçirebildim.

Diş eti çekilmesinin en büyük sebeplerinden birisi diş fırçalarken dikkatli olmamak. Yani dişlerden çok diş etlerine değerse diş fırçası diş eti çekilmeleri görülmesi normal.  Bu yüzden bence diş fırçası yerine misvak kullanılmalı ve üst dişler yukarıdan aşağıya ve alt dişler ise aşağıdan yukarıya fırçalanmalıdır.

Diş eti çekilmesine karşı akgünlük çok faydalı. Baharatçılarda bulabilirsiniz, boncuk gibi şekli ve şeker gibi ağızda eriyor. Yumuşadığında yutabilirsiniz. Bu yöntem diş eti çekilmesi, diş kanaması, aft, bademcik ağrısı, dil yarası ve göz arpacığı dahil her probleme çok iyi geliyor.

Bende de diş eti çekilmesi vardı ve hemen devlet hastanesine gittim. Ameliyat olmam gerektiğini söylediler. Sonra özel bir dişçiye gittiğimde orada temizlik yapıldı ve lazer kullandılar. Sonra da ilaç verdiler, ilaçları da kullandım. Şimdi geçti ve gayet iyiyim.

Diş eti çekilmesi sorunundan hindistancevizi yağı ve kekik suyu ile gargara kurtulabilirsiniz. Benim 2 dişim sallanmasına rağmen bu yöntemle iki dişimi kurtardım şükür. Sabah veya gece dişlerinizi fırçalayın. Hindistancevizi yağı katı haldeyken kışın 1 çay kaşığı ve yazın ise 1 tatlı kaşığı kadar ağzınıza alıp ağzınızda bir süre dolaştırın. Kekik suyuyla gargara yapmayı da deneyebilirsiniz. Her ikisi de çok etkili.

Ben diş etlerimin çekilmesinden  portakal yağı sayesinde kurtuldum. Pamuklu çubuğu portakal yağına batırdım uyumadan önce ve yemeklerden sonra diş etlerime sürdüm. Faydasını gördüm bence siz de deneyin.

Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi Evde Uygulayabileceğiniz Kesin Çözümler Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT