Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi

Diş fırçalarken, su içerken büyük tehlike: İnsan sağlığını tehdit eden ürünler!

Günlük hayatımızda kullandığımız pek çok ürünün aslında ne kadar zararlı olduğunu hiç düşündünüz mü? Sizler için gün içerisinde kullandığınız fakat aslında zararlı olabilen ürünleri derledik.

YEMEKTEN SONRA DİŞ FIRÇALAMAK

Yemekten sonra diş fırçalamak! Evet yanlış duymadınız. Bazı diş hekimlerine göre asitli bir yemek yedikten hemen sonra dişlerinizi fırçalamak dişinize zarar verebilir. Bu yüzden asitli yemeklerin ardından hemen diş fırçalamak yerine, en az 30 dakika beklemeniz veya bir bardak su içmeniz iyi olabilir.

Diş fırçalarken, su içerken büyük tehlike: İnsan sağlığını tehdit eden ürünler!

MUSLUK SUYU

Musluk suyunun pH seviyesi ve sert minerallerle cildimize zarar verebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yüzden suyunuzun pH'ını kontrol edebilirsiniz ve bu minerallerden kaçınarak cildinizi koruyabilirsiniz.

PATATES

Patatesler harika bir potasyum ve temel besin kaynağıdır. Ancak onları tezgâhta günlerce bıraktıktan sonra yemek söz konusu olduğunda çok dikkatli olmanız gerekiyor. Bozuk bir patates yerseniz karın ağrısı, kusma ve ateş gibi semptomlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca yeşil kabuklu patateslerin bozulduğunu unutmayın ve tüketmeyin.

Diş fırçalarken, su içerken büyük tehlike: İnsan sağlığını tehdit eden ürünler!

PATLAMIŞ MISIR

Film gecenizi mahveden biz olduğumuz için üzgünüz ancak patlamış mısır, büyük miktarlarda solunduğunda akciğerlerinize zarar verebilecek Diasetil adı verilen bir kimyasal içerirdi. Üreticiler bu kimyasalı ürünlerinden çıkardı, ama yine de dikkatli olmakta fayda var.

HALI

Her Türk insanının evinde bulunan tek eşyadır halı. Buna rağmen kendisi zararlı olmasa da, çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirebilir! Halı ile kullanılan yapıştırıcı ve boyaların, yüksek konsantrasyonlar da tehlikeli olabilen uçucu organik bileşikler salgıladığı bulunmuştur. Bu yüzden evinize halı seçerken sağlıklı bileşenler kullanan bir halı seçtiğinizden emin olun.

Google News
Sağlık
|
12 Mayıs 2023 - 15:02