2021-12-31 22:10:20 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:57:23

Diş macunu ile tüylerden kurtulma için 3 farklı yöntem

Diş macunu ile vücudunuzdaki kıl ve tüylerden kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu insana biraz tuhaf gelebilir fakat diş macununun kıl ve tüyleri azaltmada çok etkili olduğu düşünülmektedir. Hatta pek çok Youtuber diş macunu ile tüylerden kurtulduğunu gösteren videolar çekmektedir. Peki diş macunu ile tüylerden nasıl kurtulunur?

Diş macunu ile tüylerden kurtulma için 3 farklı yöntem

Diş macunu ile vücut tüylerinden kurtulma son zamanların popüler uygulamalarındandır. Diş macunu içerdiği kimsayallar sayesinde tüy köklerini tahriş edip kılların çıkmasını engelleyebilir. Ancak özellikle cildi hassas olan kişiler için bu yöntem ciltte kızarıklık, kaşıntı ve tahriş yapabileceğinden bu kişilere diş macunu yöntemi önerilmez.

DİŞ MACUNU İLE EVDE VÜCUT TÜYLERİNDEN KURTULMA

Youtubeda popüler olan videolarda, aşağıda bildireceğimiz yöntem kullanılarak vücut tüylerinden kurtulunduğu iddia edilmektedir:

Malzemeler

  1. Yarım tatlı kaşığı diş macunu
  2. Yarım aloe vera yaprağından çıkardığınız aloe vera jel (Alo vera yaprağını uzunlamasına kesip içindeki jeli kaşıkla çıkarabilirsiniz yahut kozmetikçilerden hazır alo vera jel satın alabilirsiniz)
  3. Yarım limonun suyu
  4. Yarım tatlı kaşığı soda

Uygulama

Uygun bir kabın içine yarım aloe vera yaprağından çıkardığınız aloe vera jeli,yarım tatlı kaşığı soda ve diş macununu alıp karıştırın. Ardından içine yarım limonu sıkıp karışımı son kez güzelce karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı vücudunuzda istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye sürüp 10 dakika bekletin. Bu süre dolduktan sonra bir lif ve su ile karışımı cildinizden ovalayarak temizleyin.

DİŞ MACUNU ve TÜY DÖKÜCÜ KREM İLE VÜCUT TÜYLERİNDEN KURTULMA

Malzemeler

  1. 2 kaşık tüy dökücü krem
  2. 1 kaşık diş macunu

Uygulama

 Bir kabın içinde tüy dökücü krem ile diş macununu karıştırın. Ardından bu karışımı vücuttaki istenmeyen tüylerin üzerine sürüp 20 dakika bekletin. Sonrasında karışımı lif yardımıyla masaj yaparak ciltten arındırın. Son olarak cildinizi ılık suyla yıkayın. Bu uygulama sonrasında tüylerin kökten temizlendiğini ve cildinizin pürüzsüz bir görüntü aldığını fark edeceksiniz.

DİŞ MACUNU ve ŞEKER İLE TÜYLERDEN KURTULMA

Malzemeler

  1. 1 yemek kaşığı diş macunu

  1. Yarım yemek kaşığı limon suyu

  1. 1 yemek kaşığı şeker

Uygulama

Tüm malzemeleri karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı vücudunuzda istenmeyen tüylere uygulayabilirsiniz.

DİŞ MACUNUNU TÜY DÖKÜCÜ OLARAK KULLANMAK ZARARLI MIDIR?

Diş macunu ile tüy dökücü hazırlamak her ne kadar son zamanlarda çok popüler olsa da uzmanlar bu yöntemi kullanmayı tavsiye etmemektedir. Çünkü diş macununun içeriğinde bulunan metanol, triklosan, alkol, sodyum, karbonat, sodyum lauril sülfat ve hidrojen peroksit yalnızca diş için uygundur, cilde sürülmesi uygun değildir. Cilde uygulanan diş macunu ciltte kızarıklık ve tahrişe yol açabilir. Bu yüzden vücudunuzdaki istenmeyen tüyleri temizlemek isterken ciddi cilt problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Dikkatli olmanızda fayda vardır.

İstenmeyen Tüylere Tek Seferde Kesin Çözüm Olabilecek 5 Öneri Tıklayınız

Tüy Azaltma Yöntemleri, Kılları Yok Etmek İçin Bitkisel Tarifler Tıklayınız

Mavi Kadın