2017-03-10 21:38:12 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:00:45

Diş Macunu Maskesi İle Burundaki Ve Yüzdeki Siyah Noktalardan Kurtulma

Sivilcelerinizin acilen kurumasını ve iyileşmesini, siyah noktalarınızın hemen geçmesini mi istiyorsunuz? Bu makalemizde diş macununun siyah nokta ve sivilce

Diş Macunu Maskesi İle Burundaki Ve Yüzdeki Siyah Noktalardan Kurtulma

Sivilcelerinizin acilen kurumasını ve iyileşmesini, siyah noktalarınızın hemen geçmesini mi istiyorsunuz? Bu makalemizde diş macununun siyah nokta ve sivilce için kullanımı hakkında bilgiler vereceğiz.Öncelikli olarak sivilceye diş macunu sürmek hakkında bilgiler verelim;

Diş macunu sivilceyi kurutmak için kullanılan etkili maddelerdedir. Yalnız bilmeniz gereken şu ki piyasada naneli, misvaklı, meyve özlü vb gibi pek çok diş macunu çeşidi mevcuttur. Şayet sivilceye diş macunu uygulayascaksanız, normal beyaz bir diş macunu tercih etmelisiniz. Beyaz diş macunları karbonat, hidrojen peroksit ve triclosen gibi sivilcenin kurumasına yardımcı olan özler içerir. Renkli diş macunu ise cildinizi tahriş edebilir.

Sivilce için diş beyazlatıcı özellikte olan diş macunlarını kullanmayın. Diş beyazlatıcı diş macunları diş ağartıcı maddeler içerir. Sivilceye beyazlatıcı diş macunu uygulamak, cilt renginin açılıp leke oluşmasına neden olabilir.

Sivilce tedavisinde en etkili diş macunları organik olanlardır. Hormon, pestisit ve diğer kimyasallar içermezler. Ve bitkisel diş macunları genellikle aloe vera, çay ağacı yağı, okaliptus yağı ve karbonat gibi antibakteriyel, ve şifalı bitkilerden oluşur, böylece sivilceler hızlı ve sağlıklı bir şekilde kurur.

Diş macunu sivilceye nasıl sürülür?

Sivilceye diş macunu sürmek için önce ellerinizi  ve yüzünüzü güzelce yıkayın, böylece elinizdeki bakterilerin, sivilceye bulaşmasını, böylece enfeksiyonun ilerlemesini engellemiş olursunuz.

  1. Sivilcenin büyüklüğüne göre bir parça diş macununu parmağınıza sıkın. 
  2. Sivilce üzerine diş macununu sürün. 
  3. Diş macununu tüm yüze uygulamak, cilt maskesi gibi kullanmak, ciltte kuruluk, kızarıklık ve tahrişe neden olacağından bunu asla tavsiye etmeyiz.
  4. Cildiniz hassas değilse, diş macununu sivilce üzerine akşamdan uygulayın,  bir gece cildinizde kalsın.
  5. Ertesi sabah yüzünüzü yıkayıp, yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Diş macunu siyah nokta için nasıl kullanılır?

Diş macunu siyah noktalardan kurtulmak kullanılabilen bir maddedir. Küçük bir miktar diş macununu siyah noktanın üzerine doğrudan sürün. Hafifçe ovun Ardından su ile yıkayın. Her gün buna devam edin.

Burundaki siyah noktalar için diş macunu kullanımı tarifi

İlk önce burnunuzu ılık suya sokulmuş pamuklu bir bezle nazikçe keseleyin. Sonra bir tatlı kaşığından biraz fazla (bence göz kararı ile koyun derin )diş macunu bir tatlı kaşığı tuz ve bir kaç damla gül suyunu karıştırıp burnunuza nazikçe bastırın ve kenarlarına iyice sürün. 3-4 dakika nazikçe bastırın, sürdükten sonra kuruyana dışı katılaşana kadar bekleyin. Sonra yıkayarak çıkartın bu çok işe yarıyor.  Gül suyunun bildiğimiz üzere temizleme etkisi var. Diş macunu dişlerde olduğu gibi lekeleri arındırıyor. Tuzda noktaların içini temizliyor.

Burundaki Siyah Noktalara 8 Doğal Kesin Çözüm Yöntemi Tıklayınız

En İyi Siyah Nokta Kremi Markaları Ve Fiyatları Resimli Anlatım Tıklayınız

Elma Sirkesi İle Sivilce, Sivilce İzleri, Cilt Lekeleri İçin Maskeler Tıklayınız

En İyi Sivilce Kremi Markaları Ve Fiyatları Resimli Anlatım Tıklayınız

Sivilce, Siyah Nokta, Cilt Lekesi İçin Yoğurt Limon Maskesi Tarifleri Tıklayınız

Siyah Noktalara Ne İyi Gelir? Suna Dumankaya’dan Bitkisel Çözümler Tıklayınız

Mavi Kadın