2022-09-27 15:49:00 | Son Güncelleme : 2022-10-19 14:38:53

Dişil enerjinizi zirveye taşıyacak! Ay taşının kadınlar üzerindeki 15 etkisi

Dişiliğin gizemli taşı olarak bilinen Ay taşı, özellikle son dönemde faydaları ile yoğun bir şekilde araştırılıyor. Âşıkların taşı olarak kabul edilen bu değerli taş aynı zamanda tutku ve ihtiras arttıran taşlar listesinde ilk sırada. Peki, Ay taşı nedir? Ay taşının özellikleri ve faydaları neler? Detaylar haberimizde…

Ay taşının etkisini en iyi şekilde gösterebilmesi için tene değmesi gerekir. Takı olarak tercih edilen ay taşı, dekoratif amaçlı evlerde de kullanılmakta.
Ay taşının etkisini en iyi şekilde gösterebilmesi için tene değmesi gerekir. Takı olarak tercih edilen ay taşı, dekoratif amaçlı evlerde de kullanılmakta.

Kıymetli taşlar arasında yer alan Ay taşı değerli ve estetik yapıya sahip olması nedeniyle mücevherat tasarımlarının birçoğunda kullanılmakta. Kişiye temas etmesi halinde ruhsal ve bedensel sağlığa faydalı olduğu bilinen Ay taşı; kolye, bileklik, küpe gibi takı ve tesbih gibi aksesuarların üzerinde sıkça tercih ediliyor. Peki, Ay taşının özellikleri neler? Ay taşı nasıl temizlenir. İşte Ay taşı hakkında merak edilen detaylar:

AY TAŞI NEDİR?

Moonstone ve toprak ana taşı olarak da bilinen ‘Ay taşı’ en değerli yeraltı madenlerinden biri. Topraktan çıkmasına rağmen berrak bir ay ışığı huzmesini andıran ay taşı beyaz tonu ve çekici görünümlüyle ön plana çıkar. Gizemli ve çekici enerjisi dişiliği çağrıştırır.

AY TAŞI ÖZELLİKLERİ

Ayın parıltısını yansıttığı söylenen ‘Ay taşı’ ismini de buradan alır.

Ay taşı yarı şeffaf ve beyaz tonlarda olur.

Gökkuşağı taşları arasında kabul edilen ay taşının ışığı taşıma şekli çok güzeldir. Bu nedenle pek çok kişi yüzük, kolye ve küpe olarak ay taşını tercih etmekte.

6 ile 6,5 derece arasında bir sertliğe sahip olan ay taşı orta sert taşlar arasında. Bu nedenle kullanımı ve işlemi esnasında narin davranılması gerekir.

Ay taşı kolayca çizilebilecek bir yüzeye ve düştüğünde kırılabilecek hassas bir yapıya sahiptir.

AY TAŞI FAYDALARI

Ay taşı dişil enerjiyi temsil eden önemli bir taştır. Kadın hormonlarını dengeleme özelliği olduğu bilinen ay taşının günlük dengesini koruma konusunda yardımcı olduğu bilinmekte. Ay taşının faydaları şöyle:

 • Ay taşı, psişik yetenekleri arttırır ve kalp çakrasını açar.
 • Duygusal açıdan pozitif katkı sağlayan ay taşı, duyguları kontrol etme sürecinde oldukça faydalı bir taştır.
 • Duygularla da ilişkili olduğu için aşk taşı olarak da bilinir.
 • Aynı zamanda sakinleştiricidir.
 • Ay taşı kullananların agresiflikten uzaklaştığı görülür. Barışı, huzuru ve istikrarı getirir.
 • Doğal ay taşı pankreas, mide ve karaciğer ile ilgili hastalıkların tedavisine yardımcı olur.
 • Kandaki toksinleri temizler. Aynı zamanda sindirim sistemi ve hormonal gelişim üzerine şifa sağladığı bilinir.
 • Ay taşı, kişinin stres seviyesinin azalmasını sağlar. Ayrıca problemlere rahat çözüm bulmasına destek olur.
 • Doğal ay taşının sinir sistemine de iyi geldiği görülmekte.

Dişil enerjiyle özdeşleşen ay taşı kadın bedeni üzerindeki şifası ile bilinir. Ay taşının kadınlar üzerindeki etkisi şöyle:

 • Kadınların menstürel döngülerini düzenler, ağrılarını hafifletir.
 • Doğurganlığı arttırdığı ve kısırlığa iyi geldiği bilinir.
 • Doğum sancılarına iyi gelir.
 • Kadınların vücudundaki hormonları düzenler ve dengeler.
 • Hormon ve hücre düzenleyici özelliklerinden dolayı yaşlanmayı geciktirir.
 • Ay ile bağlantılı olduğu için büyüme enerjisini de temsil ettiği bilinir. Dolayısıyla bebeklerin ve çocukların büyümesine yardımcı olur.
 • Dişil enerjinizi daha etkili bir şekilde kullanmak için Ay taşını hayatınıza entegre edebilir, ondan yardım alabilirsiniz.

AY TAŞI İLİŞKİLERİ GÜÇLENDİRİR Mİ?

Evinde ay taşı bulunduran çiftlerin muhabbetlerinin çok daha sağlam olduğu görülmekte. Bilhassa yatak odasında bulundurulduğunda çiftlerin sevgileri ve birbirlerine olan bağlılıklarının güçlenmesi çok daha kolaylaşır.

Tutku ve ihtiras arttıran taşlar listesinin ilk sırasında yer alan ay taşının, cinsel birlikteliklerde de olumlu etkileri olduğu bilinir.

AY TAŞININ GERÇEK OLUP OLMADIĞI NASIL ANLAŞILIR?

Ay taşı ile yapılan bir ürün elinize aldığınızda gerçek olup olmadığını anlamak mümkün. Ay taşını ışığa yan tuttuğunuzda mor bir ışık ortaya çıkar. Muhakkak içi ile dışının uyumlu olması gerekir. Ay taşı kırıldığı zaman iç ve dış yapısı uyumluysa taşın gerçek olduğu anlaşılır. Ayrıca imitasyon olanlar yeşil renge boyandığı için ateşe tutulduğunda boyasının çıktığı görülür.

AY TAŞI NASIL TEMİZLENİR?

Ay taşını belirli dönemlerde arındırmak gerekir. Günlük ritmi dengeleme özelliği bulunan ay taşını temizlemek için güneşe tutmanız yeterli olacaktır. Ay taşını temizlemek için kimyasal ürünlerle, su ve sabunla temas ettirmemeniz gerekir.

Mavi Kadın