Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2023-05-11 14:20:00 | Son Güncelleme : 2023-05-11 14:31:31

Dişleri etinden ucuna kadar koruyacak yöntem! Kullanmamanız büyük hata

Google News

Dişlerimizi fırçalamamız, gün içerisindeki en önemli rutinimiz. Bu rutini bir gün bile bozmamamız gerektiğini biliyoruz. Peki, diş ipi kullanımına ne kadar hakimsiniz? Sizce bu bakım ürününü ne sıklıkla kullanmak dişlerinize zarar vermez?

Sabahları ve akşamları, bazen gün içinde de dişlerimizi fırçalarız. Özellikle yemeklerden sonra bunu yapmak bir hayli önemli. Doğru fırçalama yöntemlerini de yetişkinlik öncesi dönemlerimizde gerek ailemiz gerekse öğretmenlerimiz tarafından öğreniyoruz. Diş ipi kullanımı hakkında da fikir sahibi oluyoruz ancak bu noktada bilgi eksikliği yaşanma olasılığı çok daha yüksek.

Çoğu kişi dişlerini fırçalamanın yanında diş ipi kullanımını ihmal eder. Diş sağlığını önemseyenlerse her gün en az bir kere diş ipi kullanmak konusunda kararlıdır. Amerikan Diş Hekimleri Birliği ve çoğu ağız ve diş sağlığı uzmanı diş ipi kullanımı için her gün bir kez, diş fırçalama işleminden sonrasının yeterli olacağını söylüyor. Peki, gün içerisinde çok daha fazla defa diş ipi kullanırsanız, diş etlerinize zarar verme olasılığınız var mı?

DİŞ İPİNİN ZARARLARI VAR MI?

Diş ipi kullanımı tabii ki faydalıdır. Bu sebeple uzmanlar da sürekli kullanmanız gerektiğini öneriyor. Ancak zararlarını konuşmak da bilgilenmenizi sağlayabilir. Öyleyse diş ipi kullanmak zararlı mı?

Diş ipi kullanmak, doğru yöntemi biliyorsanız asla zararlı değildir. Yani gün içerisinde isterseniz birkaç kere bile kullanabilirsiniz. Ama muhakkak nasıl kullanmanız gerektiğini bilmeli, dişlerinizi doğru temizlemeli ve diş etlerinizi korumalısınız.

Diş ipi kullanmak size acı vermemeli. Eğer diş ipi kullanımı sonrası diş etlerinizde ağrı, şişlik gibi komplikasyonlar yaşıyorsanız muhtemelen bir yerde hata yapıyor olabilirsiniz.

DİŞ İPİ NE İŞE YARAR?

Sağlıklı bir ağız bakımı için olmazsa olmaz ürünlerden biri diş ipidir. Diş ipi kullanımını önemsemek bu yüzden önemli. Fakat çoğu insan doğru kullanıp kullanamadığını teyit etmek amacıyla diş ipi nasıl kullanılır diye merak eder. Bu sorunuzun cevabına geçmeden önce iş ipi yararları hakkında bilgi verelim.

Diş ipi kullanmak, dişlerinizin arasına yerleşen ve temizlenmezse ilerleyen zamanlarda kalıcı olabilen tartarları ve kalıntıları temizlemeye yarar. Diş eti iltihabı ve diş eti hastalıklarının önlenmesi için yararlı bir adımdır. Dilediğiniz marka diş ipini uygun uzunlukta kullanarak faydalarını görebilirsiniz.

Dişleri etinden ucuna kadar koruyacak yöntem! Kullanmamanız büyük hata

DİŞ İPİ NASIL KULLANILIR? DİŞ İPİ KULLANIMI VİDEO ANLATIM

Dişlerinizin bakımına özen gösteriyorsunuz ama diş ipi nasıl kullanılır bilmiyorsanız ya da doğru yapıp yapmadığınızı teyit etmek istiyorsanız sizin için anlatalım. Diş ipi kullanımı video anlatım sizin için daha rahat olabilir. Çünkü bazı durumlarda videodan izlemek işinizi daha kolay hale getirebilir. Ama öncelikle nasıl yapmanız gerektiğini öğrenin. Hem belki de doğru yapıyorsunuzdur!

Diş ipi kullanımı faydaları için doğru yöntemi uygulamanız gerektiğinden bahsetmiştik. Öyleyse doğru yöntem nasıl olmalı? Şu adımları izleyerek diş ipi faydaları için doğru yolda olursunuz:

  • Yaklaşık 40-50 santimlik diş ipi kopararak işaret veya orta parmaklarınıza sarın.
  • Sardığınız parmağınız ve baş parmağınız arasında diş ipini sıkıca tutun.
  • Diş ipini her bir dişin her iki yanından hafifçe kaydırın.
  • Diş ipini diş eti çizgisine kadar kaydırdığınızdan emin olun, ancak hafif bir baskı uygulayın.

Bu sayede iş aralarındaki tortuların temizlenmesine destek olursunuz.

Diş ipi kullanımı video anlatımı, bilgilendirme veya yararlarıyla ilgili öğrenmek istediklerinizi öğrenip bilgilendiyseniz dişlerinizi korumanın ve sağlıklı gülümsemenizin keyfini çıkarın. Üstelik dilediğiniz markanın diş ipini kullanabilirsiniz.

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

 

Kaynak : Mavi Kadın
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.