10 Ağustos 2022, Çarşamba 01:26

Diyet yaparken yol gösterecek en iyi 10 mobil uygulama

Diyet yaparken yol gösterecek en iyi 10 mobil uygulama

Diyet mobil uygulamaları; gün içerisinde tüketilen besinlerin kalori ve besin değerini hesaplamayı sağlayan ve günlük kilo takibi yaparak hedef kiloya ulaşabilmeye yardımcı olan aplikasyonlardır.

“Pazartesi kesin diyete başlıyorum” cümlesi diyete başlamak isteyenler arasında çok sık kullanılır. Ama ne yazık ki o bahsedilen pazartesi hiçbir zaman gelmez ve diyet başlamadan biter. Diyete başlayıp bir türlü devam ettiremeyenlerin ise diyet girişimi yine başarısızlıkla sonuçlanır. Ancak tüm bu sonu hüsranla biten diyet girişimlerini kenara bırakın, çünkü size bir önerimiz var. Sağlıklı bir şekilde zayıflamanızı sağlayan ve size diyetteyken yol gösteren diyet mobil uygulamaları ile artık diyet yapmanız daha kolay…Diyet takibinizi kolay bir şekilde yapabileceğiniz, kilonuzu kontrol edebileceğiniz mobil diyet uygulamalarının listesini sizler için hazırladık. İçeriğimizin devamında Google Play ve App Store’dan indirebileceğiniz ücretli ve ücretsiz diyet uygulamalarından bahsettik, buyurun birlikte göz atalım;

En İyi 10 Diyet Uygulamaları

1) MyFitnessPal

Birçok kişinin diyet uygulamaları arasında en çok tercih ettiği diyet programlardan biri olup ücretsiz indirilebilir. Uygulamanın içerisinde ücretli paket satın alma tercihi bulunmaktadır. Kişiye, özel diyet programı ve kalori planlaması hizmeti verir. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra boy, kilo ve yaşı girip kavuşmak istediğiniz kilo rakamı belirliyorsunuz.  Diyet aplikasyonu da istediğiniz kiloya ulaşabilmeniz için günlük kaç kalori almanız gerektiğini hesaplayarak size özel diyet programı sunuyor.

MyFitnessPal uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

MyFitnessPal uygulamasını “Google Play” den indirmek için tıklayın

2) FatSecret Kalori Sayacı

FatSecret uygulaması ücretsiz diyet programları arasındadır. Bu uygulama sayesinde yediğiniz her besinin kalori bilgilerini öğrenmeniz mümkün. Restoranda yediğiniz yemeğin, en sevdiğiniz yemeğin yahut besin markalarının ürünlerinin kaç kalori olduğunu bildiriyor. Kalori bilgilerini öğrenmek için, uygulamadaki barkod sistemini kullanıyorsunuz ve yediğiniz yemeğin kalori bilgilerini öğreniyorsunuz. Aynı zamanda yediğiniz besinin fotoğrafını uygulamaya yükleyerek, besinin kalori ve besin değerini de görmeniz mümkün.

FatSecret Kalori Sayacı uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

FatSecret Kalori Sayacı uygulamasını “Google Play” den indirmek için tıklayın

3) YAZIO Kalori Sayacı ve Diyet Günlüğü

Bu program Android telefon kullanıcıları için en iyi kilo verme uygulamasıdır. Bu diyet programını ücretsiz indirmek mümkündür. Geliştirilmiş özelliği sayesinde kişinin günlük aldığı kalori miktarını hesaplayıp, kişinin hedeflediği kiloya gelmesini sağlamaktadır.

YAZIO Kalori Sayacı ve Diyet Günlüğü uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

YAZIO Kalori Sayacı ve Diyet Günlüğü uygulamasını “Google Play” den indirmek için tıklayın

4) Diyetkolik Online Diyet

Diyetkolik uygulaması ücretsiz indirilir. Uygulamanın içerisinde “kaç kalori” yazan bölüme tıkladığınızda, istediğiniz yemeğin kalori ve besin değerini görüyorsunuz. Uygulamada sürekli oarak yemek tarifleri güncellenir, bu yemek tarifleri sayesinde diyet uygun sağlıklı ve lezzetli yemek tarifleri keşfedebilirsiniz. Uygulamaya girdikten sonra ücretli pakete üye olunduğunda, ücretli hale gelir. Ücretli pakete üye olunduğunda, diyetkolik uygulaması online diyetisten hizmeti ile kişiye özel bir diyet programı haline gelir.

Diyetkolik Online Diyet uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

Diyetkolik Online Diyet uygulamasını “Google Play” den indirmek için tıklayın

5) Carb Manager

Diyet yaparken yol gösterecek mobil uygulamalar araısnda Carb Manager uygulaması da yer alır. Ücretsiz diyet programı olup, kişiye özel diyet programı hazırlamaktadır. Kişi bu uygulama sayesinde tükettiği besinlerin; yağ, vitamin, protein ve karbonhidrat oranını öğrenebilir. Carb Manager uygulaması, besinlerin kalori ve besin değeri analizini yaparak, kişinin kilo kontrolü yapmasına destek olmaktadır.

Carb Manager uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

Carb Manager uygulamasını “Google Play” den indirmek için tıklayın

6) Lose It!

Bu diyet programını indirdikten sonra 7 gün boyunca ücretsiz kullanma hakkı veriyor. Bir hafta boyunca ücretsiz kullanabileceğiniz bu uygulama daha sonra ücretli bir program haline geliyor. Lose It diyet programı kişinin içtiği herhangi bir içeceğin bile kalori değerini söylüyor. Uygulamanın amacı, kişinin gün içerisinde yediği her gıdanın kalori ve besin değerini hesaplayarak, kişinin hedeflediği kiloya gelebilmesine yardımcı olmasıdır.

Lose It! uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

Lose It!  uygulamasını “Google Play” den indirmek için tıklayın

7) Lifesum - Kalori Sayacı

Diyet yaparken yol gösterecek uygulamalar arasında yer almaktadır. Lifesum diyet uygulaması ücretli bir programdır ancak ücretsiz kullanma seçeneği sayesinde uygulamayı kullanmak mümkündür. Geliştirilmiş özelliği sayesinde barkod sistemi ile kişinin yediği besinin kalorisini hesaplamaktadır.

Lifesum uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

Lifesum uygulamasını “Google Play” den indirmek için tıklayın

8) Diyet 365- Listesi Programı

Diyet 365 programını ücretsiz indirmek mümkündür. Bu diyet programı sayesinde kişi yedikği besinlerin kalori takibini yapabilir, sağlıklı beslenebilir ve formunu koruyabilir. Aynı zamanda HealthKit teknolojisi sayesinde, kişinin adımlarını sayıp kaydeder, ve kişiye günde kaç adım attığını haber verir.

Diyet 365- Listesi Programı uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

9) MyNetDiary

Bu program en iyi diyet programları arasında yer almaktadır. Uygulamayı, abone olup ücretli kullanabileceğiniz gibi, ücretsiz sürümde de kullanmanız mümkündür. Günlük yiyecek-içecek tüketiminin kalorisi takip eder ve sizi hedeflediğiniz kiloya ulaştırmaya yardımcı olur. Kısa zamanda sağlıklı bir şekilde kilo vermeye destek sağlayacaktır.

MyNetDiary uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

MyNetDiary uygulamasını “Google Play” den indirmek için tıklayın

10) MyPlate

Günlük tüketilen besinlerin kalorisini takip eden uygulamalardan biridir. Kalori takibi yapabileceğiniz gibi günlük egzersiz planını da uygulamadan takip edebilirsiniz. MyPlate uygulaması diyette tol gösterecek mobil uygulamalar arasında yer almakta olup, kişinin hedeflediği kiloya ulaşmasını sağlar.

MyPlate uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

MyPlate uygulamasını “Google Play” den indirmek için tıklayın

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT