Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2023-06-04 08:43:00 | Son Güncelleme : 2023-09-22 01:24:16

Diz ağrısına ne iyi gelir? Diz ağrısına doğal yöntemler ile şifa bulanların yorumları

Google News

Diz ağrısı menisküs, kireçlenme, romatizma, dizde sıvı bitmesi gibi çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelebiliyor. Bu ağrıya hareket kısıtlılığı, yürürken zorlanma, dizlerde şişme gibi belirtiler de eşlik edebiliyor. Diz ağrısının geçmesi için doktorun vereceği ilaçları kullanabileceğiniz gibi aşağıdaki yöntemler ile de şifa bulabilirsiniz. Peki diz ağrısından kurtulanlar hangi doğal yöntemleri kullandı? İşte diz ağrısına kuyruk yağı, zeytinyağı, bamya tohumu vb. bitkisel, doğal yöntemler ile şifa bulanların yorumları:

fotoğraf:freepik
fotoğraf:freepik

Diz ağrısı 7’den 70’e her yaşta görülebiliyor. Diz ağrısının tam yeri değişebiliyor. Ağrı, diz ekleminde, diz kapağında, diz bağları ve kıkırdaklarda ortaya çıkabiliyor. Ağrının nedenine bağlı olarak fizik tedavi yahut ameliyat gerekebiliyor. Ancak ameliyatsız, doktorsuz hatta ilaçsız da diz ağrısına deva bulan pek çok kişi var. Diz ağrısının geçmesi için doktorunuza danışarak şu yöntemleri uygulayabilirsiniz:

DİZ AĞRISI NASIL GEÇER? DOĞAL YÖNTEMLERLE DİZ AĞRISINDAN KURTULANLAR ANLATIYOR

 • 1 su bardağı zeytinyağı ve 10 yemek kaşığı salamura tuzu (turşu yapımında kullanılan iri tuz) bir kavanoza koyun. 21 gün boyunca her gün bu kavanozu çalkalayın. Serin bir yerde dursun. 21 gün sonra ağrıyan yerinize 15-20 dakika boyunca masaj yapın, benim diz kapağımda menüsküs var idi, şükür tamamen yok oldu tüm eklem ağrılarına, kireçlenmelere de iyi geliyor. Diz ağrım için doktor ameliyat demişti, ameliyata gerek kalmadan bu yöntemle kurtuldum.
 • acibadem.com.tr'de Diyetisyen Ayşegül Akkaya Erden diz ağrısı için bamya tohumu tüketimini öneriyor. 10 adet bamya tohumunu geceden 1 bardak suya koyun her sabah bu suyu için, bamyayı da dişlerinizle öğüterek yutun, 3 ay bırakmadan buna her gün devam edin, ben yaptım, dizlerimde ne ağrım kaldı ne de sızım. Geçmezse 3 ay sonra 1 ay ara verin tekrar 2 ay kullanın geçecektir.
 • Babamın da dizinde ağrı problemi vardı kuyruk yağı ile ağrıdan eser kalmadı. Kuyruk yağını tavada iyice kaynatıyoruz, kaynadıktan sonra yağını bir kaba süzüyoruz. Süzülen sıvı sıcakken içine 1’e 1 oranda vazelin katıyoruz. Yani sıvı kadar vazelin. Sonra 15 gün boyunca ağrıyan bölgeye uyguluyoruz 15 gün süreyle kesintisiz her gün sürmeli. Şimdi 3 gün arayla sürüyor. 10. Günde babamın ağrıları kesilmişti. İnternetten bulmuştu tarifi.
 • star.com.tr'de yer alan haberde Prof. Dr. Canan Karatay diz ağrısı için kelle paça çorbasını öneriyor.Dr. Karatay verdiği röportajda kelle paça çorbası için şu ifadelerde bulundu: "Kelle paça çorba o kadar süperdir ki bizim gibi bütün yaşlıların ağrılarını giderir. Diz ağrısı, kalça ağrısı, bel ağrısı. Kışın hastalıkları önler. Onun için sabah akşam kelle paçayı yemeyi ihmal etmeyiniz." Diz ağrısı tedavisi için en kolayı ve en hızlı şifa paça çorbası. Ancak çorbayı evde kendiniz yapmanızı öneririm. Ben menisküsten evde yaptığım paça çorbasını içerek kurtuldum. Doku ve sıvı kaybı için bol kolajen içeren paça çorbası şifaya vesile olabilir.
 • Her akşam bir bardak soğuk sütün içine yarım limon sıkın, karıştırın 4-5 saat o şekilde kalsın, gece yatmadan bunu için, eklemlere çok iyi geliyor bir de ayak paça çorbası içmeye devam edin.
 • Dizlerimde kireçlenme ve menisküs vardı 3 seans sülük yaptırdım. Çok şükür ağrı da bitti hareket kabiliyeti de geldi, sülük ile şifa buldum.
 • Bir çay bardağı hakiki zeytinyağı ve bir büyük limon suyunu 500ml’lik pet şişede krem halini alıncaya kadar çalkalayın diyor, oluşan kremi her gün aynı saatte dizinize sürün, yirmi dakika boyunca yedirin deriye iyice ovalayın iki ay devam edin. Bu yöntemle ameliyatsız şifa bulabilirsiniz.
 • Türkiye Gazetesi'nde İbn-i Sina’nın diz ağrılarını geçirmek için kuyruk yağını önerdiği yazıyor. Kasaptan kuyruk yağı alın küçük bir tencerede az miktarda eritin. Daha sonra kavanoza koyun donsun her gece ağrıyan dize krem gibi sürün üzerine de yün parçası sarın, her gece yapın bunu bana dua edersiniz denenmiştir mutlaka yapın geçmiş olsun.

Diz ağrısına ne iyi gelir? Diz ağrısına doğal yöntemler ile şifa bulanların yorumları

 • Eczaneden glikozamin tablet aldım her gün tabletin üzerinde yazdığı gibi kullandım, dizimle ilgili tüm sorunlara şifa buldum.
 • Galore International Journal of Applied Sciences and Humanities (GIJASH) diz ağrısına aloe vera jel kullanımı için bir araştırma yayımlandı. 
  Aloe vera jelin bilek, diz, omuz ve kalçada uygulanmasının osteoartritin ağrısını azaltmada etkili olduğu görüldü. Aloe vera yaprağını uzunlamasına kesip içindeki jeli kaşıkla çıkarın. Aloe vera bitkisinin jelini sürün, iyice ovalayın kuruyunca üzerine lahana yaprağı koyun ve streç filmle iyice sarın gece boyunca dizinizde kalsın, sabah çıkarın.
 • Ben de kudret narı yağını dizlere günde 3 kez sürmenizi öneririm birçok kişi şifa buldu size de şifa olsun.
 • Bir kalıp beyaz sabunu rendeleyin, yarım bardak zeytinyağı katıp hafif ısıtın, koyun yününe sarıp dize bağlayın sabaha kadar bekletin çok faydası oluyor, ağrıyı kesiyor.
 • Diz ağrısı için kuşburnu marmelatı yemeye devam edin, kesin çözüm bana da dua edin şekersiz marmelat olacak.
 • Eşimin dizlerine kuyruk yağı ile şifa buldu, kuyruk yağını kıyma gibi çektirip, çekirdekli kuru üzümü de havanda yada blender de çekip bir avuç yağ bir avuç çekilmiş üzümle karıştırıp akşam sardık sabah açtık, ve iki gün arayla beş altı sefer streç filmle sardık çok şükür iki senedir şikayeti kalmadı. Bu kürü uygulamadan önce iki sefer dizden iğne yaptılar en fazla 6 ay ağrıyı hafifletiyordu sonra tekrar başlıyordu, doktor kök hücre tedavisi yapalım demişti, bu tariften sonra doktora gerek kalmadı.
 • Diz eklem kireçlenmesi sıvı eksikliği ve eklem ağrısı için bir adet arko krem tüpteki aynı miktarda zeytinyağı karıştırıp dize sürüyorum streç filmle sarıp sabaha yıkıyorum, bunu yaparak ağrım geçti.
 • Çekirdeğiyle birlikte tüm olarak çekilmiş iğde tozunu her sabah 1 bardak sıcak süte 1 yemek kaşığı toz atın için, ilk üç ay sabah akşam kullanın sonra yalnızca sabaha veya akşama düşürün, ömür boyu bırakmadan tüketin kas iskelet sistemini kuvvetlendiriyor, içinde collagen var çekirdeği çok önemli, ben iki yıldır kullanıyorum.
 • Ķuyruk yağını kesme şeker boyutunda doğrayın, 200 gram kadar olsun iyice kavurma gibi. Yağını çıkarın. Ilıdıktan sonra ağrıya bölgeye önceden sıcak suyla yumuşatın, o yağı yavaş yavaş o bölgeye yedirin, varsa içerisine biraz da kantaron yağı ekleyin. Streç filmle sarın, buna en az 1 hafta devam edin.

Kaynak : acibadem.com.tr, star.com.tr, Türkiye Gazetesi, Galore International Journal of Applied Sciences and Humanities
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.