2022-08-08 22:07:30 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:56:25

Doğal ve canlı: En çok tercih edilen 6 krem allık markası önerisi

Cildinizi renklendirirken nemlendirebileceğiniz, doğal ışıltısıyla cilde daha sağlıklı bir görünüm kazandıran en iyi krem allıkları sizler için araştırdık! Peki, en iyi krem allık markaları hangisi? Krem allık nasıl kullanılır? Krem allık neyle uygulanır? Detaylar haberimizde…

Doğal ve canlı: En çok tercih edilen 6 krem allık markası önerisi

Krem allıklar; cilde verdikleri doğal etkileri ve uzun süre kalıcılıklarıyla en sevilen makyaj ürünlerinden. Doğru uygulandığında mükemmel sonuç veren krem allıklar; cilde anında ışıltı verir ve cildi canlı gösterir. İşte makyaj çantalarınızın vazgeçilmezi olmaya aday en iyi 6 krem allık markası:

KREM ALLIK NASIL KULLANILIR?

Krem allıkları yüzünüze canlı ve taze bir görünüm katmak için kullanabileceğiniz gibi, yüzünüzü boyutlandırmak için de kullanabilirsiniz.

Yüze taze ve canlı bir görünüm kazandırmak için krem allık kullanımı şöyle:

  • Canlı bir ton seçerek başlayın. Ardından fırçaya ürünü az miktarda alın ve elmacık kemiğinizin üzerine rengi oturtun.
  • Allığın etrafını hafifçe dağıtın, en yoğun renk kısmını olduğu gibi bırakın. Degradeli bir uygulama yapın. Gerekli görürseniz biraz daha renk uygulayabilirsiniz.
  • Fırçayla uygulayacağınız gibi, allığın yerini belirleyip parmaklarınızla da ürünü yayabilirsiniz.

Yüze boyut vermek için krem allık kullanımı şöyle:

  • Hafif, koyu ve kahverengimsi bir allık tercih edin. Çünkü bu renk doğal gölge rengidir. Elmacık kemiklerini çok güzel vurgular.
  • Fırçaya ürünü alın ve elmacık kemiğinin altından, hafifçe yan çizerek, yüzün ön kısmına doğru tek hareketle allığı uygulayın. Ardından allığı çok hafif bir şekilde ve dağıtmadan yayın.
  • Doğal bir görünüm için alnınıza, şakaklarınıza, çenenize fırçayı yumuşak hareketlerle gezdirebilirsiniz.

KREM ALLIK NEYLE UYGULANIR?

Doğru bir şekilde krem allığı uygulamak için dikkat edilmesi gereken nokta, neyle uygulandığı olacaktır. Öncelikle şunu belirtelim ki; krem allıklar, toz allıkları uyguladığınız allık fırçasıyla uygulanmaz. Krem allıkları uygulamak için duo-fiber fırçaları tercih edebilirsiniz. Bu fırçalar likit ürünleri homojen bir şekilde uygular. Likit ve krem allıkları dağıtmayı kolaylaştırır.

Krem allıkları duo-fiber fırçalarla uygulayabileceğiniz gibi parmaklarınızla da kolayca uygulayabilirsiniz. Parmakların ısısıyla birlikte krem allıklar yumuşar ve daha kolay uygulanır. Krem allığı parmaklarınızla tampon hareketlerle yanağınıza dağıtabilirsiniz. Cildinizi parmağınızla çekmeden sadece tampon hareketler uygulamaya dikkat etmelisiniz.

Krem allık uygulamak için bir diğer yöntem nemli makyaj süngeri. Krem ve likit allık uygularken son derece kullanışlı olan makyaj süngerlerini, tıpkı parmaklarınızla olduğu gibi makyaj süngerini tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz.

EN İYİ KREM ALLIK MARKALARI

Cildin kusursuz gözükmesini sağlayan krem formundaki en iyi allık markaları şöyle:

Pastel krem allık özellikleri:

En iyi krem allık markalarını derlediğimiz listemizde Pastel’in Profashion 42 numaralı krem allığı ile başlıyoruz. Hafif yapısı ve krem formülü sayesinde cildinize tamamen yayılan allığınız kendinizi doğal ve taze bir görünümle güzel hissetmenize yardım eder. Kalıcılık oluşturan ve ciltte yağ kontrolü sağlayan bileşenler sayesinde ciltte uzun bir süre dağılmaz.

NYX Professional krem allık özellikleri:

Yanaklarına taptaze bir sıcaklık vermek isteyenler için ikinci önerimiz ‘NYX Professional Makeup Sweet Cheeks Likit Allıklar’. Parmaklarınızla, makyaj süngeriyle veya allık fırçasıyla rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu allık yoğun renk etkisine sahip ve kolay dağılıyor. Kremsi formülü uygularken ciltte kayıp gidiyor ve pudramsı bir bitişe dönüşüyor.

Maybelline krem allık özellikleri:

Maybelline Cheek Heat kolay uygulanan ve cilde çok doğal veren bir ürün. Kremsi dokusu ve hafif formülü sayesinde cilde doğal ve sağlıklı bir görünüm katıyor. Aynı zamanda ciltte çok kolay dağılıyor. Sadece parmaklarınla bile rahatlıkla dağıtabileceğin Cheek Heat Krem allıkların etkisini de istediğin gibi artırabilirsin. Pembe, şeftali, nude ve mercan tonlarındaki bu allıklar, tüm cilt tonları ile uyumlu çok doğal tonlara sahip.

Missha krem allık özellikleri:

Missha’nın Juicy Pang Water Blusher allığı ciltte adeta kayboluyormuşçasına doğal bir doku bırakıyor. Her cilde ve cilt tonuna uygun renkleri bulunan bu allık krem formda olup, cilde parmak ya da hafif fırça dokunuşları ile tampon hareketler yardımıyla sürülünce daha güzel sonuç veriyor.

Beaulis krem allık özellikleri:

Listemize BeaulisBlush ıt likit allıkla devam ediyoruz. Doğal olarak yanakları renklendirirken cilt yüzeyinde zahmetsizce yayılan bu allık 3 farklı renk tonu göz alıcı renkleri ve ipeksi yapısı ile en çok tercih edilen allıklar arasında.

Shiseido krem allık özellikleri:

Shiseidou krem allığın çok sevilmesinin nedeni hava infüzyon teknolojisi ve çırpılmış köpük dokusu ile yumuşak pudra görünümü sağlaması diyebiliriz. Hafif ve kremsi dokusu sayesinde ciltte ağırlık yapmaz. 8 tonu mevcut olan Shiseido krem allığın hafif mat bitişi vardır.

 

Mavi Kadın