17 Nisan 2021, Cumartesi 02:11

Doğum Sonrası Çatlaklar Nasıl Geçer En Etkili Yöntemler

Doğum Sonrası Çatlaklar Nasıl Geçer En Etkili Yöntemler

Pek çok anne, doğumdan sonra çatlak problemi yaşamaktadır. Hamilelik döneminde alınan kilolar bunun başlıca nedenlerinden biridir. Gebelikte fazla kilo alınırsa doğumun ardından çatlaklarla karşılaşma olasılığı yüksektir. Hamilelik sırasında hormon seviyeleri değişir. Bebek büyürken vücut ona daha fazla alan açmaya çalışır ve kilo alımı gerçekleşir. Hamilelik çatlakları bazen genlerden de kaynaklanabilir. Fakat genelde esnek bir cilt yapısına sahip olanlar çatlak sorununa yatkındır. Her anne adayında çatlak görülmeyebilir. Ancak gebelik çatlaklarının normal bir durum olduğu bilinmelidir.

Ayrıca hamilelik döneminde kullanılması gereken çatlak kremlerini kullanmamak, badem yağı gibi bitkisel yağları cilde sürmemek de gebelikte çatlakların olmasına neden olacaktır.

Doğum Sonrası Kullanılabilen Çatlak Kremleri Nelerdir?

Hamilelikten sonra kullanılabilen çatlak kremleri ve fiyatları şunlardır;

  1. Renuee® doğum sonrası çatlak giderici krem fiyatı: 116,82 TL’dir.
  2. Salba Mamma doğum sonrası çatlak giderici krem fiyatı:89 TL’dir.
  3. Rtopr doğum sonrası çatlak giderici krem fiyatı:99,90 TL’dir.
  4. Beauty Natura Hamilelik Çatlak Kremi fiyatı:40 TL’dir.
  5. Badger Balm Belly Butter doğum sonrası çatlak giderici krem fiyatı:149,90 TL’dir.

Hamilelik Sonrası Çatlaklar Nasıl Geçer?

Gebelikte meydana gelen hormon değişiklikleri ve kilo alımı, cildin gerilmesine yol açar. Bu nedenle kollarda, göğüs ve karın bölgesinde, kalçada, basenlerde çatlaklar ortaya çıkar. Çatlak izleri başlangıçta pembe-kırmızı bir görünüme sahiptir. Ama giderek soluklaşır ve gri-beyaz bir renk alır.

Gebelik sonrası çatlakların geçmesi için şunlar yapılabilir;

Çatlak Kremi Kullanın

Gebelikte oluşan çatlaklar ve izler doğumdan sonra da varlığını sürdürür. Bunun üstesinden gelmek için çatlak kremlerinden faydalanılabilir. Çatlak oluşumu doğal bir olaydır, bunu engellemek mümkün değildir. Fakat hafifletmek ya da tamamen gidermek mümkündür.

Çatlaklar için krem ve jel formunda satılan birçok ürün vardır. Bilhassa kakao ve E vitamini barındıran kremlerin tatbik edilmesi önerilir. Zira kakao yağı hem gebelikte, hem de gebelikten sonra çatlaklarla mücadelede etkin rol oynar.

Lazer Tedavisi

Doğumdan sonra çatlakların tedavisi için tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem lazer uygulamasıdır. PRP tedavisi ve dermoterapi de çatlaklardan kurtulmak isteyenlerin imdadına yetişmektedir. Ancak lazerle çatlak tedavisi bu yöntemler arasında en popüler ve en başarılı olanıdır. Doğum sonrası çatlak tedavisi lazer ile yapıldığında cildin üst tabakası yenilenir. Bu da çatlakların görünümünü belirgin şekilde minimize eder.

İşte lazer ile çatlak tedavisi son derece etkili bir yöntem olup bu sorundan muzdarip kadınların birçoğu tarafından rağbet görmektedir. Tabii ki tedavinin sonucu kişinin cilt tipine göre değişir. Ama başarı oranı %85 civarındadır. Lazer; derinin alt tabakasında kolajen üretiminin hızlanmasını sağlar. Böylece yeni hücrelerin oluşumuna katkıda bulunur. Tedavinin birkaç seans boyunca uygulanması gerekebilir. Bu, hastanın nasıl bir cilt yapısına sahip olduğu ve çatlaklarının derecesi ile ilgilidir.

Kimyasal Peeling

Bilindiği gibi deriyi soyma işlelmerinin tamamı kimyasal peeling olarak adlandırılır. Çatlakların bulunduğu yerlere kimyasal peeling yapılırsa oradaki deri soyulacak ve çatlak ortadan kaybolacaktır. Soyulan derinin yerini taze bir deri alacak, çatlaktan eser bile kalmayacaktır.

Güzellik Uzmanı Şems Aslan'dan Doğum Sonrası Çatlakları Geçiren Krem Tarifi

Malzemeler

  1. 1 çay bardağı katı halde Hindistan cevizi yağı
  2. 1 çay bardağı buğday özü yağı
  3. 1 çay bardağı organik tereyağ.
  4. 1 çay bardağı balmumu

Hazırlanışı: Bütün malzemeler bir kavanoza alınıp karıştırılır. Benmari usülü eritilerek sabah-akşam olmak üzere günde 2 defa karın bölgesine, göğüslerin altına, kollara, basenlere ve çatlak olan diğer bölgelere sürülür. Bu işlem deriye masaj yapılarak uygulanmalı ve 5-10 dakika boyunca devam ettirilmelidir.

Hamilelik Doğum Çatlakları Nasıl Geçer Ne İyi Gelir? Kesin Doğal Çözümler Tıklayınız

En İyi Çatlak Giderici Krem Markaları Ve Fiyatları Resimli Anlatım Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT