06 Temmuz 2022, Çarşamba 01:53

Dudak Kenarındaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Dudak Kenarındaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Dudak kenarında siyah noktalarınız varsa bu durum nahoş bir görüntüye neden olur. Ayrıca şayet siyah noktalar ciltten çıkarılmazsa, o bölgede küçük lekelere...

Yüzün en dikkat çeken bölgelerinden biri de dudaklardır. Dudak kenarında siyah noktalarınız varsa bu durum nahoş bir görüntüye neden olur. Ayrıca şayet siyah noktalar ciltten çıkarılmazsa, o bölgede küçük lekelere dönüşebilir. İşte dudak etrafındaki siyah noktaları gidermek için yapmanız gerekenler;

1. Adım

Ellerinizi ve yüzünüzü güzelce yıkayıp havluyla kurulayın.

2. Adım

Doktorunuzun reçete ettiği salisilik asit içeren kremi ince bir tabaka halinde siyah noktaların olduğu yere sürüp hafifçe masaj yapın. Uzmanlar salisilik asitli kremlerin anti-enflamatuar ve anti-bakteriyel özellikte olduğunu bildiriyor. Prospektüstte bildirilen süre boyunca krem ciltte kalsın, ardından su ile yüzünüzü yıkayın.

3. Adım

Çaydanlıkta su kaynatın ve başınıza havlu geçirip bu suyu tenefüs edin. Buhar gözeneklerin açılmasını sağlayıp siyah noktaların yumuşayıp daha kolay çıkmasını sağlayacaktır. Buhar teneffüs etmek yerine banyo da yapabilirsiniz.

4. Adım

Kozmetikçilerden temin edebileceğiniz siyah nokta çıkarıcı aletini, eczaneden satın alabileceğiniz rubbing alkola batırın, iki dakika kalsın. Siyah nokta çıkarıcı aleti bu alkole batırmamızın amacı dezenfektasyon sağlamaktır. Rubbing alkol bulamadıysanız, sorun yok rubbing alkolsüz de siyah nokta çıkarıcıyı kullanabilirsiniz.

5. Adım

Siyah nokta çıkarıcıyı yani komedon aletinin yuvarlak kısmını biraz havaya gelecek şekilde dudak kenarında siyah nokta olan yere koyun ve siyah noktaları çıkarmayı deneyin.

6. Adım

Siyah nokta çıkarıcı aletiniz yoksa ellerinizi ve yüzünüzü güzelce yıkadıktan sonra dudak kenarındaki siyah noktaları iki elinizin işaret parmaklarıyla da sıkıp çıkarmayı deneyebilirsiniz.

7.Adım

Dudak kenarındaki siyah noktalardan kurtulmak için bir diğer etkili yöntem de siyah nokta bandı kullanmaktadır. Siyah nokta bantlarını kozmetikçilerden satın alabilir yahut internetten sipariş verebilirsiniz. Kutunun üzerindeki talimata göre kullanırsınız.

8.Adım

Siyah noktaları çıkardıktan sonra yüzünüzü suyla yıkayın havluyla kurulayın ve o bölgeye benzoil peroksit krem sürün. Benzoil peroksit iltihap tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Burun Üstündeki Siyah Noktalar İçin Doğal Maske Tarifleri Tıklayınız

En İyi Siyah Nokta Kremi Markaları Ve Fiyatları Resimli Anlatım Tıklayınız

Çenedeki Siyah Noktalara Kesin Çözüm Yöntemleri Nelerdir? Tıklayınız

Yanaklardaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Doktor Cevaplıyor Tıklayınız

Alındaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Uzman Tavsiyeleri Tıklayınız

 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT