Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2020-04-12 15:15:46 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:03

Dumanlı Göz Makyajı Yapmanın En Kolay Yöntemi

Google News

Kusursuz bir makyajın en can alıcı kısmı göz makyajıdır. Peki hangi göz makyajı daha etkileyicidir? diye sorulsa, pek çok kadının cevabı 'buğulu göz makyajı' olacaktır. En güzel makyaj stilleri arasındaki yerini kimseciklere kaptırmayan dumanlı göz

Dumanlı Göz Makyajı Yapmanın En Kolay Yöntemi

Adım Adım En Kolay Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kusursuz bir makyajın en can alıcı kısmı göz makyajıdır. Peki hangi göz makyajı daha etkileyicidir? diye sorulsa, pek çok kadının cevabı 'buğulu göz makyajı' olacaktır. En güzel makyaj stilleri arasındaki yerini kimseciklere kaptırmayan dumanlı göz makyajı, "Smoky Eye”" veya "buğulu göz makyajı" olarak da bilinir. Makyaj konusunda daha yolun başında olanlar da, profesyonelleşmiş olanlar da, kısacası tüm kadınlar dumanlı göz makyajına bayılır. Zira bu makyaj her kadına çok ama çok yakışır. Özetle kadınlar dumanlı göz makyajıyla tozu dumana katarlar! Bu makyaj erkekleri cezbeder, kadınlara asil ve havalı bir görünüm veren buğulu göz makyajı erkeklerin ilgisini çeker. Öyleyse siz de kolayca buğulu göz makyajı yaparak girdiğiniz her ortama damga vurmaya ne dersiniz?

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz alıcı ve çarpıcı bakışlar için buğulu göz makyajını denemelisiniz. Merak etmeyin, eliniz alıştıktan sonra hiç zorlanmayacaksınız.

Göz Kapaklarınıza Nötr Renk Far Sürün

Başlangıç olarak yapmamız gereken ilk şey, göz kapaklarımıza astar far sürmektir. Far paletimizden nötr bir renk seçip bu rengi göz kapaklarımızın tamamına uygulayalım. Astar farın rengine karar veremediysek far paletimizdeki en açık tonları tercih edebiliriz. Beyazı ve bütün pudra tonlarını nötr renk sayabiliriz. Açık pudra tonlarına yönelmemiz daha doğru olacaktır.

Göz Kapaklarınıza Far Sürün

Çoğu zaman buğulu makyajda bronz, kahverengi, gri ve siyah tonlarda far kullanılsa da herkes istediğini tercih edebilir. Simli ve kırmızı far da kullanabiliriz, bu konuda bir kısıtlama yoktur.

Sürdüğünüz Farı Dağıtın

Göz makyajımızın kusursuz olması için sürdüğümüz göz farını iyi dağıtmalıyız. Katlanma yerine sürdüğümüz farı kabarık bir dağıtma fırçasıyla dağıtmaya başlayalım. İstediğimiz görünümü elde edene kadar dağıtmayı sürdürelim. Mümkün olduğunca homojen geçişler oluşturmalıyız. Dumanlı göz makyajının en önemli kısmı işte bu homojenliğe ulaşmaktır. Renkleri birbirine karıştırma işleminde homojenliği ne kadar yakalayabilirsek, makyajımız o kadar buğulu olur.

Göz Kalemi Kullanın

Şimdi, gözlerimizi iyice belirginleştirmek amacıyla eyeliner ve göz kalemine ihtiyacımız vardır. Gözümüzün hemen üstüne kuyruklu eyeliner  veya kalem çekerek gözlerimizi netleştirebiliriz. Bunu yaparken sürdüğümüz eyeliner veya kalemi göz kapağımızdaki gölgelendirilmiş alandan dışarıya taşırmamaya dikkat etmeliyiz. Gözlerimizin altına da aynı şekilde kalem çekebiliriz. Fakat göz altlarımıza bunu yapmamız şart değildir.

Rimel İle Makyajı Tamamlayın

İşte geldik, buğulu makyajın kilit noktasına! Kirpiklerimizi vurgulayarak iddialı bakışlara sahip olabiliriz. Dilersek takma kirpik de kullanabiliriz. Doğal görünümlü takma kirpikler sayesinde kirpiklerimiz daha dolgun ve uzun görünecektir. Dumanlı göz makyajımızı tamamlarken bol bol rimel sürelim. İşte, bakışlarımızla etrafı darmaduman etmeye hazırız!

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.