Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2016-06-22 19:05:10 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:01:31

E Vitamini Ampul Cilde Sürülürmü, Evigen Ampül Cilt Lekelerine Karşı

Google News

Evigen ampül E vitamini özlerinden meydana gelir ve cilde pek çok faydası vardır.

E Vitamini Ampul Cilde Sürülürmü, Evigen Ampül Cilt Lekelerine Karşı

The National Institutes of Health Office of Dietary Supplements (ODS) " uzmanı doktorlar E vitaminin serbest radikalleri rötralize etmeye yardımcı, hücre hasarını gideren, hatta kardiyovasküler hastalık ve kansere karşı da çok etkili bir antioksidan olduğunu bildiriyor. E vitaminini kapsül veya ampül şeklinde eczanelerden Evicap ampül, evigen ampül, E-Ampoule, isimleri ile satın alabilirsiniz. E vitamini kapsülünü delip içindeki E vitaminini çıkarıp kullanabilirsiniz. Her bir evigen ampül 300 mg dl-α-Tokoferol Asetat ve zeytinyağların birleşiminden oluşur. Evigen ampülü eczaneden 5.40 TL'ye temin edebilirsiniz. Evigen ampül ve eczanede satılan diğer E vitamini ampülleri ve kapsülleri E vitamini özlerinden meydana gelir ve cilt için çok yararlıdır.

Kahverengi lekeleri yok eder

Ciltteki kahverengi lekeler yaşlanma, serbest radikallerin cilde verdiği hasar ve karaciğer fonksiyon bozukluğu gibi nedenlerden meydana gelir. Evigen ampul ve diğer e vitamini kapsülleri veya ampülleri serbest radikallerin hasarını önler, ve cildi onarır. Kahverengi lekelere sürüldüğünde, zamanla lekelerin renginin açılmasını sağlar, hücre yenilenmesine yardımcı olur.

Kuru cilde bakım yapar

Kuru cilt en sık karşılaşılan cilt sorunlarındandır.Cildi kuru olanların teni gergin olur ve bu durum kişiyi çok rahatsız eder. Kuru cilt ayrıca ciltte kepeklenme, pullanma ve pütürlü bir görüntüye de neden olur. Kuru ciltten kurtulmak için cildenize düzenli olarak her gün bir miktar E vitamin ampül uygulayabilir, böylece nemli bir cilde kavuşabilirsiniz.

Dudakları nemlendirir

Dudaklarda çatlama, kuruma, kanama sık rastlanan dudak sorunlarındandır. Her gece yatmadan önce dudaklarınıza evigen ampülden veya diğer E vitamini ampullerinden sürebilir, dudaklarınızın bakımını e vitamini ile doğal yoldan yapabilirsiniz.

Tırnakları güçlendirir

Tırnaklarınıza ve tırnak çevrenize birkaç damla evigen ampül sürüp cildi nemlendirebilir, tırnak kırılmalarını engelleyip tırnaklarınızı güçlendirebilirsiniz.

Leke tedavisi

Akne lekeleri, güneş lekeleri ve yaşlılık lekeleri gibi cilt lekelerine düzenli olarak evigen ampül yani E vitamini uygulamak zamanla leke görünümünü azaltıp, cildinizi pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olabilir.

Yanık tedavisi

Maryland Medical Center Üniversitesi E vitaminin şifalı, iyileştirici özellikteki vitaminlerden olduğunu bildiriyır. Yanık iyileştikten sonra, yeni cilt oluşumu aşamasında topikal olarak E vitamini ampül sürmek iyileşme sürecini hızlandırabilir.

Not:Doktorunuza danışmadan evigen ampül kullanmayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya'dan E vitamini İle Dudak Çatlaklarına Doğal Çözüm
1 adet E vitamini ampulünü kırıp 1 çay kaşığı bal ve 3 damla limon suyuyla karıştırın. Bu karışımı her gün krem gibi dudaklarınıza sürün.

Aspirinin Cilde Faydaları Ve Aspirinle Cilt Maskesi Tarifleri Tıklayınız

E Vitamininin Saça Faydaları Nelerdir? E Vitamini İle Saç Bakımı Tıklayınız

Sütün Cilde Faydaları Ve Süt Maskesi Tarifleri Tıklayınız

Bebek Yağının Saça Ve Cilde Faydaları Nelerdir? Tıklayınız

Turpun Cilde Faydaları Ve Turpla Cilt Maskesi Tarifi Tıklayınız

Süt Banyosu Nasıl Yapılır, Süt Banyosunun Cilde Faydaları

Çinkonun Cilde Faydaları Nelerdir? Bilimsel Araştırma Sonuçları Tıklayınız

E Vitamini Ampul Cilde Sürülürmü, Evigen Ampül Cilt Lekelerine Karşı

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.