2023-03-22 14:31:33 | Son Güncelleme : 2023-03-22 14:40:54

Ece Erken eski eşi Serkan Uçar ile önce tatil yaptı sonra dava açtı

Ece Erken, 8 yıl önce olaylı bir şekilde boşandığı Serkan Uçar ve oğlu Eymen’le geçtiğimiz haftalarda Katar’a gitmiş ve burada tatil yapmıştı. İki eski çift aralarının düzeldiği yönündeki haberlerle gündem olmuştu ancak Erken, tatilden döner dönmez eski eşine dava açtı. Ünlü isim, Serkan Uçar’ın çocuğunun eğitim giderlerini karşılamadığını iddia etti.

Ece Erken eski eşi Serkan Uçar ile önce tatil yaptı sonra dava açtı

Sunucu Ece Erken, iş insanı olarak bilinen Serkan Uçar’la 2014 yılında dünya evine girmişti. İkilinin bu evlilikten Eymen isminde bir oğulları oldu ancak çift evliliklerini daha fazla sürdüremeyerek 2015’te de anlaşmalı olarak tek celsede boşandı. Mahkeme, protokol gereği küçük çocuğun velayetini anneye verirken, Serkan Uçar’ın çocuğunun nafaka ve eğitim giderlerini karşılamasına hükmetmişti.

ÖNCE TATİL YAPTI SONRA DAVA AÇTI

Serkan Uçar ve Ece Erken, geçtiğimiz haftalarda çocukları Eymen ile Katar’a tatile gitti. Aralarının düzeldiği haberleriyle gündeme gelen Erken, "Eymen’in bugüne kadarki masraflarını hep ben karşıladım" dedi ve yeniden mahkemelik oldu.

Yıllardır baba Serkan Uçar'ın çocuğunun eğitim masraflarını karşılamadığını iddia eden Ece Erken, İstanbul Aile Mahkemesi’nde dava açtı. Erken’in avukatı Gökçe Gündoğan, dilekçesinde detayları anlattı.

SAĞLIK SİGORTA BEDELLERİNİ DE ÖDEMEDİ

Dilekçenin içeriği şu şekildeydi; "Serkan Uçar’ın ödemesi gereken çocuğun sağlık sigorta bedelleri de müvekkile katiyen ödenmemiştir. 6 bin lira nafaka hiçbir ay düzenli ödenmemiştir. Eymen’in tüm eğitim giderleri 2017 yılından 2021’e kadar müvekkil tarafından karşılanmıştır. Çocuğun eğitim masraflarının tümünün belirlenmesini istiyoruz. Ücretin Serkan Uçar tarafından faiziyle tahsilini talep ediyoruz."

Mavi Kadın