29 Şubat 2020, Cumartesi 16:50

Eldivenle Tüy Almanın Zararları Eldivenle Ağda Faydaları

Eldivenle Tüy Almanın Zararları Eldivenle Ağda Faydaları

Eldivenle Kıl Nasıl Alınır, Eldivenle Ağda Nasıl Yapılır?

Asırlardır kadınlarda en büyük problem istenmeyen tüylerdir. Bu problem için farklı farklı birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en etkili ve avantajlı yöntem tüylerin eldiven ile alınmasıdır. Bu yöntem sayesinde tüyler kökünden alınır bu sayede uzun süre temiz gezilir. Bu yöntem en çok koltukaltı ve bıyıkta kullanılmaktadır.

Bu yöntemde kullanılan kaygan olmayan ve daha sıkı tutmaya yarayan lateks eldiven olmalıdır. Bu yöntem ile tüyler daha iyi alınmaktadır.

Eldiven İle Tüy, Kıl Nasıl Alınır?

Eldiven ile tüy alma çok etkili ve bir o kadar da kolay bir uygulamadır. Bu uygulamaya başlanmadan önce bölge iyice temizlenip kurulanmalıdır. Aksi taktirde tüyler kökünden alınmayacaktır. Kuruladığınız bölgeye bolca bebek pudrası sürün. Pudra tüy alma esnasındaki acıyı azaltacaktır.  Sonrasında ele geçirilen lateks eldiveni ile tüyler hızla tutulup çekilir. Bu sayede bir çekişte 4-5 tane tüy gelecektir. Böyle devam ederek bölgedeki tüylerin tamamını alın. Bu uygulamada dikkat edilmesi gerekn husus tüylerin çıkış yönüne doğru çekilmesidir. Bu yöntem acılı da olsa bir süre sonra acısı geçmektedir. Eldiven ile tüy alma yönteminde tüylerin uzatılmasına gerek yoktur. Tüylerin kısa olduğu durumda bölgeye sürülecek olan kolonya ile tüyler kısa bile olsa eldiven sayesinde kolayca çekilecektir.

Eldivenle Tüy Almanın Faydaları

Eldivenle tüy almanın en belirgin faydası tüylerin kökünden alınıyor olmasıdır. Bu sayede tüylerden arınmış daha uzun süre zaman geçirilebilmektedir. Özellikle de tıraş bıçağına oranla tüyler 20 kat daha geç çıkmaktadır.

Eldivenle tüy almanın bir diğer faydası tüy köklerini zayıflatmasıdır. Eldiven sayesinde çekilen tüy kökleri; zamanla daha da zayıflayacaktır.

Eldivenle tüy almak çok basittir. Her yaştan insan kolayca uygulayabilir.

Eldiven İle Tüy Alma Zararlı mıdır?

Eldiven ile tüy almanın bir zararı yoktur. Tüylerden arındırılan bölgeye limon suyu ve bebek pudrası karıştırlıp sürüldüğünde tüyler daha da geç çıkacaktır. Fakat limon suyu konusunda dikkatli olunmakta fayda vardır. Limon suyu cilde sürüldükten sonra dışarı çıkılmamalıdır. Mümkünse bu uygulama akşam yapılmalıdır. Limon sürüldüğü bölgede cilt tonunu da açacaktır. Eldiven ile tüy almanın tek kötü yönü acı ve biraz zaman almasıdır.

Eldivenle Tüy Alma Vücutta Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Eldiven ile tüy olması genel mana itibari ile tüm vücutta kullanılsa da yaygın olarak koltukaltı,yüz,bacak,kol ve genital bölgede kullanılmaktadır.

Eldivenle Tüy Almak Batığa Yol Açar Mı?

Eldiven ile tüy alma işleminde tüyler kökleri ile birlikte alındığından batık ile karşılaşılmaz. Fakat eldivenin tam tersi ağda ve jilet yönteminde batık problemi yaygın olarak görülebilmektedir. Bunun sebebi ise özellikle de jilette kıl-tüy köklerinin alınmaması, ciltte kalmasıdır.

Eldivenle Tüy Aldıktan Sonra Neler Yapılmalıdır?

Eldiven ile tüy alma sonrası bölgede hafif kanamalar yaşanabilir. Bu tür kanamalar olması durumunda küçük bir pamuk yardımı ile ufak kanamaları durdurup temizleyebilirsiniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT