Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
26-08-2016 04:13 | Güncelleme : 12-09-2022 17:00

Elma Sirkesi Saça Nasıl Sürülür? Resimli Anlatım

Google News

(Elma sirkesi saça nasıl uygulanır?) isimli makalemizde bu işlemin yapılışını adım adım resimli olarak anlattık.

Elma Sirkesi Saça Nasıl Sürülür? Resimli Anlatım

İnsanlar, yüzyıllar öncesinden sirkenin saça ipeksi ve parlak görüntü kazandırma özelliğini keşfetti. (Elma sirkesi saça nasıl uygulanır?) isimli makalemizde bu işlemin yapılışını adım adım resimli olarak anlattık.

Eşit miktarda elma sirkesi ve suyu karıştırın. Normal sirke çok güçlü, asidik olduğundan kullanmadan önce su ile böyle seyreltmek önemlidir.

Tek bir saç durulaması için, 4 yemek kaşığı su ile 4 yemek kaşığı sirke karışımı ideal ölçüdür. Saçınız çok yağlı ise, bu karışıma 1 yemek kaşığı daha sirke ilave edebilirsiniz. Saçınız kuru ve kepeklenmeye meyilli ise 4 yemek kaşığı değil, 3 yemek kaşığı sirke kullanın.

Normal olarak saçınızı şampuanlayın. Sıcak su saçınızın matlaşmasına ve kolay kabarmasına neden olabileceğinden, şampuandan sonra durulama suyu olarak ılık veya soğuk su kullanın. Soğuk su saçınızın parlak, pürüzsüz görünmesine katkıda bulunacaktır.

Saç kremi kullanımını bu seferlik unutun. Sirke kullanacağınızdan, şampuandan sonra saç kremi kullanmanız gerekmeyecektir. Elma sirkesi doğal saç kremi işlevi görecektir.

Şimdi elma sirkesinin saça uygulanmasına geçelim:

Bildirdiğimiz gibi 4'er yemek kaşığı elma sirkesi ve su karışımını, yavaşça saçlarınıza dökün, tüm saçınız ve saç deriniz ıslanmış olmalı, parmaklarınızla nazikçe saç diplerine masaj yapın. işte diğer yapmanız gereken işlemler;

Elma Sirkesi Saça Nasıl Sürülür? Resimli Anlatım

Başınıza bone geçirip 5-10 dakika bekleyin, bu sürede saç kökleriniz elma sirkesini güzelce emecektir.

Elma Sirkesi Saça Nasıl Sürülür? Resimli Anlatım

Süre dolduğunda saçınızı soğuk su ile durulayın, fakat korkmayın! Saçınız kuruduğunda elma sirkesi kokusu saçınızda kalmayacaktır.

Elma Sirkesi Saça Nasıl Sürülür? Resimli Anlatım

Her zamanki gibi saçınızı kurutun. İsterseniz saçınızı kendiliğinden kurutmaya bırakın dilerseniz de kurutma makinesi kullanın. Elma sirkesi sayesinde saçlarınız ipeksi ve yumuşacık olacaktır.

Sık tekrarlamak saç diplerinde kurumaya yol açabileceğinden, haftada bir veya iki kezden fazla bu yöntemi uygulamamalıdır.

Not: Doktorunuza danışmadan kullanmayın.

Elma Sirkesinin Saça Faydaları Ve Elma Sirkesi Saç Maskesi Tarifleri Tıklayınız

E Vitamini Kapsülü Ve Ampülü Saça Nasıl Uygulanır? Tıklayınız

Yumurta Saça Nasıl Uygulanır? Yumurta İle Saç Bakımı Tarifleri Tıklayınız

Soğan Suyu Saça Nasıl Uygulanır Ve Saça Faydaları Nelerdir? Tıklayınız

Süt Saça Sürülürmü, Saça Nasıl Uygulanır Ve Sütün Saça Faydaları Tıklayınız

Bemiks, Evigen Ve Bepanthen Saça Nasıl Uygulanır? Tıklayınız

Barcelino Saç Bakım Yağı Nedir, Fiyatı Ne Kadar, Nasıl Kullanılır? Tıklayınız

Yasemin Yağı Saça Faydaları Ve Yasemin Yağının Saç İçin Kullanımı Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.