Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Elon Musk bu kez Paris Hilton'la gündemde

Mavikadin>Tekno kadın>Elon Musk bu kez Paris Hilton'la gündemde

Elon Musk, 16,6 milyon takipçiye sahip Paris Hilton'la ortak oldu. Paris Hilton, X'in reklam yüzü mü oluyor? Elon Musk'ın X platformu için aldığı politik ve tartışmalı kararlar, ücret ve reklam gelirleri için oluşturduğu stratejiler, platformu zarara uğrattı. Musk'ın "Her şeyin uygulaması" hayalini daha iyi anlatmak ve duyurmak için Paris Hilton ile içerik üretiminde ve canlı alışveriş özelliği için ortak oldu.

Elon Musk bu kez Paris Hilton'la gündemde

Elon Musk'ın Twitter'ı satın aldıktan sonra yaptığı skandal değişikler tartışılırken alınan  yeni kararlar, projeler ve fikirler  gündem olmaya hala devam ediyor.

Twitter (X) kulanıcı ücretlendirme tartışması sürerken, Ceo Linda Yaccarino, Paris Hilton ve onun medya şirketi ile görüştüğünü duyurdu. 

Paris Hilton'un ve X platfomun anlaşmasına göre Hilton, canlı alışveriş ve video içeriği oluşturmanın yanı sıra X'e gelecek ve gelebilecek bir dizi yeniliğin ve aktivasyonun tanıtımcısı olacak. 

X'İN REKLAM GELİRİ AZALDI

Bu anlaşmanın en büyük nedeni olarak X'in sunulan reklam karşılığında bazı kullanıcılara ödeme yapmaya başlayacağı açıkladı. Ardından reklamverenleri buna teşvik etmek için eski usul reklam biçimlerini platformdan kaldırdı.

Elon Musk, Twitter'ı aldığı zamandan beri tartışma yaratan ve platformun kullanıcı ilgisini azaltan birçok karar aldı. Elon "Her şeyin uygulaması" olarak tanıttığı X'in reklam gelirleri düştüğü için yaklaşık 16,6 milyon takçiye sahip Paris Hilton'u reformlarının yüzü olarak seçti.

Amerika'nın büyük haber medyası New York Times, twitter gelirinin yaklaşık yüzde 90'nı oluşturuyordu. Fakat Elon Musk'ın satın almasından ve Musk'ın reklam stratejilerinin yanı sıra içerik denetimi ve diğer tartışmalı politikaları nedeniyle platforma harcama yapmayı bıraktığının bildirdi. 

Elon Musk, Forbes'a veridiği bir röportaj da X'in Wechat gibi geniş kapsamlı bir hizmet aracına dönüştürmeyi umduğunu ve uygulamanın "Dünyanın en büyük finansal kurumu" olamsını istediğini söylemişti. 

CANLI ALIŞVERİŞ NEDİR?

Şirket sözcüsü Joe Benarroch'un açıklamasına göre canlı alışveriş, Paris Hilton'nun yapacağı canlı yayonda izleyicilere ürün kataloğu sunulacak. Sunulan katalogları bulmak için kullanıcılar, uygulama içi taracıdan ürün sitesine yöndirilerek satın alma işlemini yapabilecek. 

Joe Benarroch, The Verge veridiği röportajda "Platform yakın zamanda ücretli, doğrulanmış kullanıcıların yayınlarında görülen reklamlardan belirtilmemiş reklam gelir yüzdesini paylaşmaya başladı" dedi.

Benarroch' a göre Paris Hilton'un Elon Musk rejimi altında türünün ilk örneği gibi görünen X uygulamasının finansal düzenlenmesi farklı çalıştığı belirtti. The Verge'nin muhabiri, Joe Benarroch'a mevcut yaratıcı ödeme programından ne gibi farklılıkları oldugunu sorduğunda Joe, "İki yıl sürecek farklı bir ortaklık" olduğunu söyledi. Ödeme programı ve anlaşmanın maddi oranı hakkında bir açıklama yapmadı. 

Kaynak : Twitter
Editör : Sümeyye Can
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Bakmadan Geçme
Zamana karşı yarışan kadınlara yönelik hızlı ve etkili 7 kişisel bakım uygulaması
Tekno Kadın
Zamana karşı yarışan kadınlara yönelik hızlı ve etkili 7 kişisel bakım uygulaması
Çalışan anneler, aktif kariyer sahibi genç kadınlar veya birden fazla işi ve sorumluluğu olanlar… Hepimiz için ortak olan şey, zamana karşı yarışıyor oluşumuz. Gün içerisinde işlerimize yetişmeye çalışırken kendimize ayıracak vakti bulmak çoğunlukla imkânsız hale geliyor. Sizin için kişisel bakımınıza vakit ayırmayı hem kolaylaştıracak hem eğlenceli hale getirecek hızlı ve etkili yöntemleri listeledik.
Uygun fiyatlı ve kaliteli en iyi tost makinesi modelleri
Tekno Kadın
Uygun fiyatlı ve kaliteli en iyi tost makinesi modelleri
Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi, pratik atıştırmalıkların kurtarıcısı olan tost makineleri artık sadece ekmek kızartma işlevinden çok daha fazlasını sunuyor. Tost makinesi markaları arasından seçim yaparken hangi özelliklere dikkat etmeliyiz? Hangi markalar güvenilir ve dayanıklı ürünler sunuyor? İşte tüm bu soruların cevaplarına göz atacağız.
Burçlara göre erkeklere hediye alma rehberi… Hangi burca ne hediye alınır?
Tekno Kadın
Burçlara göre erkeklere hediye alma rehberi… Hangi burca ne hediye alınır?
Kadınlar için hediye seçimi karmaşık bir süreç olabilir ve hediyenin özel ve anlamlı olmasını isteriz. Ancak, bir erkeğe hangi hediyenin beğenileceğini belirlemek bazen zor olabilir. İşte bu noktada, burçlara göre hediye rehberi devreye giriyor. Her burcun kendine özgü bir karakteri bulunmaktadır ve bu karakterlere uygun hediyeler seçmek, karar verme sürecinizi kolaylaştırabilir. Burçlara göre hediye seçimleri, alıcıya özel ve düşünceli bir armağan sunma fırsatı tanır. İşte Burçlara göre erkeklere alınabilecek hediyeler… 
Sonraki Haber Yükleniyor...