22 Ocak 2022, Cumartesi 23:35

Eminönü’ne, tramvay, metrobüs, İETT, vapur, metro ile nasıl gidilir?

Eminönü, Fatih ilçesinin en çok ziyaret edilen ve sevilen semtlerinden biridir. İstanbullular ve yabancı pek çok turist tarafından ziyaret edilen Eminönü'ne tramvay, İETT, vapur, metro ve metrobüs ile gitmek mümkündür.

Eminönü’ne, tramvay, metrobüs, İETT, vapur, metro ile nasıl gidilir?

Surların içerisinde yer alan Eminönü Haliç'in muhteşem kıyısında yer almaktadır. Tarihi yarımada olarak adlandırılan ve tarihi güzellikleriyle İstanbul’un gözde semtlerinden biridir.

Anadolu Yakası'nda oturan yolcular için Eminönü'ne en kolay ulaşım seçenekleri Marmaray ve vapurdur.

Avrupa Yakası'nda yaşayan kişiler için ise metro, tramvay ve Marmaray gibi çeşitli seçeneklerle Eminönü’ne ulaşım sağlayabilirler.

Metrobüs İle Eminönü’ne Nasıl Gidilir?

Metrobüs ile Eminönü’ne gitmek isteyen yolcular, Zeytinburnu durağında inerek direkt olarak T1 Bağcılar-Kabataş hattına aktarma yapmalıdır. Ardından kolayca Eminönü’ne ulaşım sağlayabilirler.

Tramvay İle Eminönü’ne Nasıl Gidilir?

Bağcılar, Zeytinburnu, Karaköy ve Beşiktaş taraflarında oturan kişiler;

Eğer eviniz tramvaya yakın ise Eminönü’ne gitmenin en kolay yolu T1 Eminönü tramvayına atlayarak Eminönü’ne ulaşım sağlamaktır.

Vapur İle Eminönü’ne Nasıl Gidilir?

Aanadolu yakasında oturan kişilerin Eminönü’ne gitmek için en kolay ve keyifli ulaşım yolu vapurdur.

Kadıköy-Eminönü ve Üsküdar-Eminönü hatları, Haliç ve Boğaz hatları ile beraber İstanbul’da ki tüm iskelelerden Eminönü iskelesine vapurla gidilebilmektedir.

Vapurla Eminönü’ne gitmek isteyen yolcular, Marmaray veya M5 hatlı metroya binmeli ardından Üsküdar durağında inerek vapura binmelidir. Bir diğer seçenek ise, M4 hatlı Kartal-Pendik metrosuna binmeli ve Kadıköy’de inmelidir. Buradan da yine iskeleden vapura binerek Eminönü’ne ulaşmanız mümkündür.

Metro İle Eminönü’ne Nasıl Gidilir?

Eminönü önünden geçen bir metro mevcut değildir. Ancak M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna binerek, İstanbul Üniversitesi-Vezneciler durağında inebilirsiniz. Burada indikten sonra biraz yürüyerek Eminönü’ne ulaşmak mümkündür.

Marmaray İle Eminönü’ne Nasıl Gidilir?

Evi Marmaray durağına yakın olmayan yolcular;

M4 Kadıköy-Kartal metrosuna binerek Ayrılıkçeşme de inmeli, diğer metro hattına binen yolcular ise Yenikapı’da inerek Marmaraya aktarma yapmalıdır.

Oturduğunuz yere yakın Marmaray durağından, Marmaraya binebilir, Sirkeci durağında inebilirsiniz. Zaten Sirkeci durağında indiniz demek Eminönü’ne geldiniz demektir.

Eminönü Durağından Geçen İETT Hatları Hangileridir?

  • 36KE KARADENİZ MAHALLESİ - EMİNÖNÜ
  • 37E ÇIRÇIR METRO - EMİNÖNÜ
  • 38E G.O.P. DEVLET HASTANESİ - EMİNÖNÜ
  • EM1 EMİNÖNÜ - KULAKSIZ
  • EM2 EMİNÖNÜ - KULAKSIZ
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT