03 Haziran 2020, Çarşamba 19:48

En Etkili Cilt Yenileyici Yüz Soyucu Krem İsimleri Ve Fiyatları

En Etkili Cilt Yenileyici Yüz Soyucu Krem İsimleri Ve Fiyatları

Eczanede Satılan Cilt Soyucu Krem Markaları Ve Fiyatları

“Cilt soyma kremleri, cildi sorunlu deriden arındırarak yenileyen ürünlerdir. Hasarlı deri gidince yerine daha pürüzsüz ve temiz bir cilt gelir. Cilt soyma kremlerinin faydaları kısaca lekeleri gidermesi ve cildi tazelemesi şeklinde özetlenebilir. Öte yandan bu kremler siyah noktalara ve sivilcelere de çok iyi gelmektedir. Fakat cilt soyma soyucu krem alırken güvenilir ve kaliteli olanları tercih etmeye özen göstermelidir.”

Cilt soyan kremler sivilce ve akne tedavisinde etkin rol oynar. Bu ürünler kahverengi cilt lekelerini yok eder, ciltteki renk farklılıklarını düzenler, sivilce lekelerini ve güneş lekelerini geçirir.

Cilt Soyma Kremleri Nasıl Kullanılır?

Cildi soyan kremleri yüzünüze sürer sürmez, bu kremler cildinizle etkileşime girecektir. O yüzden yaz mevsiminde kullanmanız önerilmez. Soyulan cildin güneşe maruz kalması doğru değildir. Kış aylarında ise güneş ışınları eğik açıyla gelir ve fazla yoğun olmaz. Cilt soyucu kremlerin kış mevsiminde kullanımı daha uygundur.

Cildi Soyan Krem İsimleri

Tretin Cilt Soyucu Krem

Tretin, cildi sivilcelerden temizleyen güçlü bir kremdir ve yaygın olarak kullanılır. Bu kremi deneyenler fayda gördüklerini söylemişlerdir. Tretin reçeteyle satılır ve ilk kullanımdan itibaren yaklaşık 14 gün sonra cildi soymaya başlayacaktır.

Soyulmanın devam edebilmesi ve yeni cilt dokusunun ortaya çıkması için mutlaka 2 ay boyunca kullanılmalıdır. Ayrıca hem Tretin hem de farklı cilt soyma kremlerinin kış aylarında kullanılması gerekir. Eğer yaz aylarında kullanılıyorsa yüksek faktörlü bir güneş kremi de sürmek şarttır. Tretin Cilt Soyucu Krem fiyatı 35,66 TL’dir.

Isotrexin Cilt Soyucu Krem

Isotrexin cilt soyucu krem de aknelerin ve sivilcelerin iyileştirilmesinde fayda sağlar. Peeling etkisi göstererek cildin üst tabakasını soyan bu krem, cildi yeniden yapılandırır. Hiç aksatmadan uygulamayı sürdürürseniz sivilce, akne ve siyah noktalardan bu krem sayesinde kurtulabilirsiniz. Fakat kış aylarında kullanmanız gerektiğini unutmamalı, yaz aylarında kullanacaksanız Isotrexin ile beraber güneş koruyucu kremleri de ihmal etmemelisiniz. İpeksi bir cilde kavuşturan Isotrexin cilt soyucu krem fiyatı 25.03 TL'dir.

Eritretin Cilt Soyucu Jel

Listemizin 3. sırasında Eritretin jel yer alıyor. Peki Eritretin jel ne işe yarar diye soracak olursanız; akne (sivilce) izlerinin giderilmesinde kullanıldığını söyleyebiliriz. Beyaz kutuda ve 30 gramlık tüpler içerisinde sunulmaktadır. Cildi soyarak yenilenmesine ve daha parlak görünmesine yardım etmektedir. Eritretin jel fiyatı 29.73 TL'dir.

Acnelyse Cilt Soyucu Krem

Genelde siyah nokta ve sivilce tedavisi için kullanılmaktadır. Sedef hastalığının iyileşme sürecini de hızlandırmaktadır. Cilt tonunu eşitlemek ve kahverengi lekelerden kurtulmak için tercih edilen Acnelyse Cilt Soyucu Krem fiyatı 55.18 TL'dir.

Benzamycin Cilt Soyucu Krem

Soyucu ve kurutucu etkisiyle bu krem, cildi yeniler ve sivilce problemini ortadan kaldırır. Cildin fazla yağını emerek sivilcelerin çıkmasını önler ve cildi kurutmak suretiyle yepyeni bir cilt dokusu ortaya çıkarır.

Cildi soymak amacıyla kullanılan Benzamycin krem, nemlendirici eşliğinde uygulanmalıdır. Fakat kullanım öncesi Dermatoloğunuza danışmanız ve kullanırken de hiç ara vermemeniz lazımdır. Benzamycin Cilt Soyucu Krem fiyatı 84.5 TL'dir.

Expigment Cilt Soyucu Krem

Cilt lekeleri, güneş yanıkları, siyah nokta ve sivilcelerden korur. Hidrokinon etken maddesiyle cilt rengini açar ve soyucu özelliğiyle cildi tamir eder. Dermatologlar tarafından önerilen ve Eczanelerden reçete ile alabileceğiniz Expigment %2 fiyatı 13.30 TL iken, Expigment %4 fiyatı ise 13.56 TL'dir.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT