10 Temmuz 2020, Cuma 05:16

En Güzel Arkadaşlık Dostluk Sözleri 2020

En Güzel Arkadaşlık Dostluk Sözleri 2020

Arkadaşlık İle İlgili En Etkileyici En Güzel Sözler

Arkadaşlarımız ve dostlarımız bizim için çok özeldir. Peki bilge insanlar bu konuda neler söylemiştir? İşte bu sayfada içinizi ısıtacak kısa ve öz arkadaşlık sözleri (dostluk sözleri) yer almaktadır.

Sayfamızdaki en güzel arkadaşlık sözleri, en anlamlı dostluk sözleri Twitter, İnstagram, tumblr, Facebook başta olmak üzere her platformda büyük yankı uyandıracak türdendir. İnanıyoruz ki bu sözler sayesinde çok fazla beğeni ve yorum alacaksınız, herkes sizin paylaşımlarınızı kendi hesaplarında paylaşacak. Böylece daha da popüler olacaksınız.

Arkadaşlık Dostluk Sözleri

 1. Kötü arkadaş, demirci körüğü gibidir. Üflenince, ateş kıvılcımları seni yakmazsa da, kokusu seni rahatsız eder.İyi arkadaş, güzel koku satan gibidir. Sana koku sürmese de, yanında bulunduğun müddetçe güzel kokusundan faydalanırsın (Hazreti Muhammed Aleyhisselam)
 2. Acıların bir kum tanesi kadar küçük,mutlulukların nisan yağmuru kadar bol olsun.Hayatta bir kere ağlarsan oda mutluluk olsun.Dostum.
 3. İyi insanlarla arkadaş olun. Kötü insanlarla arkadaşlık etmektense, yalnız olmak daha iyidir.  George Washington
 4. En iyi arkadaşlarımız hayvanlardır; ne soru sorarlar, ne de kusur kabahat bulurlar
 5. Koca bir çölde kum tanesi olmak yada okyanusta su damlası ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmak.
 6. Kötü kimselerle arkadaşlık etme, sonra haberin olmadan senin huyun, onların huyundan kötülük çalar. - Eflatun (Platon)
 7. Arkadaşlık kuvvetli bir bağdır. Paraya ihtiyaç olunca başvurulmazsa, ömür boyu sürer.
 8. Babasını yitirmiş birine yetim deriz, karısını yitirmiş bir adama ise dul. Ama dostunu yitirmenin büyük acısını yaşamış birine ne denilebilir ki? Bunu hiçbir dil dile getiremez, hiçbir dil tarif edemez.
 9. Dostun üzüntüsüne acı duyabilirsin. Bu kolaydır; ama dostun başarısına sempati duyabilmek, sağlam bir karakter gerektirir. 
 10. Kimsesiz zamanların yalnızlığında,aydınlık diyarların masalsı görüntülerinde,küçük bir çocuk yüreğinin annesine olan sevgisi değerinde bir merhaba dostum nasılsın.
 11. Arkadaşlık kavun gibidir. Neden mi? Bir tane iyisini bulmak için yüzlercesini yoklarsanız da ondan.
 12. Arkadaş onunla birlikteyken gerçekten olduğun gibi görünebileceğin ruhunun tüm gizliliklerini ona anlatabileceğin biridir. Onunla birlikteyken kendini korumana gerek yoktur.
 13. Söyle bana kiminle arkadaşlık ediyorsun, sana kim olduğunu söyleyeyim; neyle uğraştığını bilirsem, sende ne olur bilirim...  Goethe
 14. Dost senin yerine uçurumdan atlayan değil, uçurumdan düşme diye elini tutandır. Düşeceğini bilse bile asla elini bırakmayandır.
 15. Dostla araya giren uzak mesafelerin önemi yoktur. Yan yana olmasan da varlığını hissedersin.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT