12 Ağustos 2022, Cuma 06:36

En İyi 7 Bebek Maması Hangisidir Fiyatı Ne Kadardır

En İyi 7 Bebek Maması Hangisidir Fiyatı Ne Kadardır

En kaliteli ve anne sütüne en yakın mama hangisi sorusu çoğu anne tarafından merak edilmektedir.

En kaliteli ve anne sütüne en yakın mama hangisi sorusu çoğu anne tarafından merak edilmektedir. Bazı anneler anne sütüyle beraber mama takviyesi yapmak zorunda kalırlar yahut sağlık sorunları nedeniyle doktor tavsiye etmektedir. Bunun anneler bebek maması arayışına girerler. Ancak her bebeğin bünyesi farklıdır bu nedenle bebeği sindirim problemleri yaşayan anne, özel üretilen bebek mamalarını tercih etmelidir. Yazımızın devamında anne sütüne yakın bebek mamalarından ve kaliteli en iyi 7 bebek maması markasını bildirdik.

Anne Sütüne Yakın En İyi 7 Bebek Maması Hangileridir?

Bebelac Gold 2 Devam Sütü 1800 gr (900 gr + 900 gr) 6-12 Ay

Anne sütü ile beslemenin mümkün olmadığı durumlarda doktor tavsiyesiyle Bebelac Gold 2 Devam sütü 6. aydan sonra kullanmaya başlanır. Mamanın içerisinde balık yağı vardır bebekler için çok faydalıdır. Aynı zamanda A, B1, B2, B5, B12, C, D3, E, K vitaminleri, folat  ve biotin içerir. İçerisinde magnezyum, kalsiyum, potasyum, fosfor, demir, çinko, bakır, klor, selenyum, iyot barındırır. Piyasadaki fiyatı 224,95 TL’dir.

Aptamil 4 Çocuk Devam Sütü 1200 g 1 Yaş+

İçeriğindeki prebiyotik lifler sayesinde bağırsaktaki yararlı bakterilerin bağırsakta gelişimi destekler, sindirim sistemini düzenler ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Aynı zamanda A, D, C, K ve E vitaminleri, pantetonik asit, biotin, folat ,B1, B2 ve B12 vitaminlerini içerir.Piyasadaki fiyatı 158,23 TL’dir.

SMA Optipro 3 1-3 Yaş Bebek Sütü 800 gr

Anne sütüne birtakım nedenlerden dolayı devam edemeyenler bebekler için özel hazırlanmıştır. Bebeğin ihtiyacı olan D, E, K, C, B2 ve B12 vitaminleri içermektedir. Doktora danışarak kullanılmalıdır. 400 g ve 800 g olmak üzere iki formu bulunmaktadır. Piyasadaki fiyatı 134,90 TL’dir.

Humana 1 Metal Kutulu Bebek Sütü 350 gr

Humana 1 Bebek Sütü'nü bebeğinizin 6. ayına kadar kullanabilirsiniz. Anne sütüyle beslenemeyen bebeklerin beslenmesi için özel olarak hazırlanmıştır. İçeriğinde Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri barındırır. Galakto-oligosakkarit ve Nukleotid ilave edilmiştir. Kullanılabilir karbonhidrat olarak sadece laktoz içerir. Piyasadaki fiyatı 64,79 TL’dir.

HiPP 1 Organik Combiotic Bebek Sütü 350 gr.

İçeriğindeki faydalı prebiyotik lifler ve probiyotik mikroorganizmalar sayesinde bebeğin sindirim sistemini düzenler ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.  HiPP 1 Organik Combiotic Bebek Sütü tamamen organik süt kullanılarak üretilmiştir. Piyasadaki fiyatı 88,89 TL’dir.

Similac 1 Bebek Sütü 850 gr

Similac bebek sütü, doğum sonrasında anne sütüyle beslenemeyen bebeklerin özel beslenmesi için uygundur. Ancak anne sütü ile beslenmenin mümkün olmadığı durumlarda ve doktor önerisi ile kullanılmalıdır. Piyasadaki fiyatı 122,34 TL’dir.

Hero Baby Sütlü İrmikli Ballı Kaşık Mama 400g

İçeriğinde kullanılan bal, bebek beslenmesine uygun olduğu analizlerle kanıtlanmış bir baldır. Bebeğin ihtiyacını karşılamak adına A, D, C B6, B12 vitaminleri ve Folik asit barındırır.  Aynı zamanda kalsiyum, demir ve çinko kaynağıdır. Hero Baby Sütlü İrmikli Ballı Kaşık Mama içerisinde devam sütü içerdiğinden ayrıca süt eklemenize gerek yoktur. Piyasadaki fiyatı 25,48 TL’dir.

 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT