12 Ağustos 2022, Cuma 06:42

En iyi yemek tarifleri için 10 Instagram hesabı

En iyi yemek tarifleri için 10 Instagram hesabı

Instagram, birçok kişinin gün içerisine en çok vakit geçirdiği platformlardan biridir. Instagram mecrasında en çok dolaşılan sayfalardan birisi de istisnasız yemek sayfalarıdır.

Instagramdaki yemek hesapları, gerek lezzetli yemek tarifleri gerekse iştah açıcı sunum paylaşımlarıyla, bilhassa yeni gelinlerin ve annelerin dikkatini çekmektedir. Her gün ne yemek pişireceğini düşünen ve ansızın gelen misafirlere hem pratik hem de doyurucu ne yapabileceğini düşünen kişilerin ınstagramda fikir alabileceği birçok yemek hesabı mevcut. Yazımızın devamında en iyi ve püf noktalarıyla yemek tarifi paylaşan yemek hesaplarını derledik, buyurun birlikte göz atalım;

En Lezzetli Tariflerin Bulunduğu 10 Instagram Hesabı

1) sukrankaymak 

Şükran Kaymak paylaştığı lezzetli yemek ve tatlı tarifi içerikleri ile ınstagramda en çok sevilen isimler arasında yer almıştır. Instagramda ilk yemek tarifleri hesabı açanlardan biri olup zamanla çok geniş bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Çok küçük yaştan beri yemek yapmayı seven Şükran Kaymak aynı zamanda başarılı bir aşçı ve yazardır. Yaptığı birbirinden lezzetli yemek tariflerini ınstagram ve youtube hesabından 5,3 milyon takipçisiyle paylaşmaktadır. 

Instagram - @sukrankaymak

2) nerminyazilitas

Nermin Yazılıtaş mutfağa çok ilgisi olan evli ve 5 çocuk annesi bir ınstagram fenomenidir. Türk mutfağının tüm yemeklerine hakim olup, yaptığı yemek ve tatlı sunumlarıyla, ınstagramda en çok takip edilen yemek hesaplarından biri olmuştur. Instagram hesabında paylaştığı ev düzeni, mutfak düzeni, yemek-tatlı tarifleri ve güzel sunumları ile ınstagram kullanıcıları tarafından çok sevilmiş ve 3,4 milyon takipçi kitlesine ulaşmıştır.

Instagram - @nerminyazilitas

3) sumeyyeomer

Sümeyye Ömer ınstagramda en çok ilgi toplayan fenomenlerden biridir. Mutfak alanında kendini geliştirmiş ve birbirinden lezzetli tatlarda yemek, tatlı, hamur işi yapmaktadır. Instagram hesabında paylaştığı farklı sunumları ile, mutfağa karşı ilgisi olanları cezbediyor. Sümeyye Ömer 1,5 milyon takipçisine yaptığı yemeklerin, hamur işinin ve tatlıların yapılış aşamalarını paylaşmaktadır.

Instagram - @sumeyyeomer

 

4) zeynolu_tatlar 

Instagramda “zeynolu_tatlar” isimli hesabında; yemek, poğaça, börek ve pasta gibi birçok tarifler paylaşarak beğeni toplamıştır. Zeynolu_tatlar hesabının sahibi, küçüklüğünden beri mutfağa girip yeni, farklı tarifler denediğini ve mutfağa ilgi duyduğunu söylemiştir. Instagram hesabında Türk mutfağının vazgeçilmez tatlarının tüm yapılış aşamalarını 1,4 milyon takipçisi ile paylaşmaya devam etmektedir.

Instagram - @zeynolu_tatlar

5) happyfoodss 

Fulya Çelik ınstagram’da “happyfoods” isimli hesabında pasta, börek, kurabiye gibi yemek kapsamında birçok paylaşım yapmaktadır. Hem ınstagram fenomeni hem de youtube fenomenidir. Youtube ve ınstagram platformunda, mutfak sırlarını ve her yaptığı yemeği püf noktalarıyla paylaşmaktadır. 1,2 milyon takipçiye sahip olan Fulya Çelik ınstagramda en sevilen lezzetli tarifler hesapları arasında yer almaktadır.

Instagram@happyfoodss

6) sevdenurkaya 

Sevde Nur Kaya 28 yaşında evli ve bir çocuk annesidir. Genç anne, hem ınstagram hem de youtube platformunda sevilen fenomenler arasındadır. Sevde Nur Kaya, hesabında kendi uyguladığı ve lezzetinden emin olduğu tariflerini paylaştığını dile getirmiştir. Gerek lezzetli tarifleri gerek iştah açıcı sunumları ile ınstagramda büyük hayranlıkla takip edilen hesaplar arasında yer almaktadır. Sevde Nur Kaya ınstagram hesabında 1,1 milyon takipçiye sahiptir.

Instagram - @sevdenurkaya

7) hamurger 

Ayşegül Usluer ınstagram ve youtube platformunda “hamurger” kullanıcı adı ile yemek tarifi paylaşımı yapmaktadır. Ayşegül Usluer ınstagram hesabında, özgün tariflerini ve mutfakta kullandığı araç gereç linkini paylaşmaktadır. 5 yıl önce ınstagram mecrasına katılmış ve paylaştığı lezzetli tariflerle büyük beğeni toplayarak 2,3 milyon takipçi sayısına ulaşmıştır.

Instagram - @hamurger

8) gurbetinmutfagi 

Gurbet Aygün hem ınstagram hem de youtube mecrasında yaptığı gurme lezzetleri paylaşmış ve ınstagram kullanıcıları tarafından ilgi toplamıştır. Gurbet Aygün, yemek yapma konusunda bir eğitim almadan, kendisini evde geliştirmiş ve farklı lezzetlerde yemek, tatlı ve hamur işi yapmaya başlamıştır. Instagramda “gurbetinmutfagi” isimli hesabında gurme tatların yapılışını 1,1 milyon takipçisi ile paylaşmaya devam ediyor.

Instagram - @gurbetinmutfagi

9) rumeysamutfakta 

Instagram’da “rumeysamutfakta” isimli hesapta göz kamaştıran sunumlar ve lezzetli yemek paylaşımları görmeniz mümkündür. Rumeysamutfakta isimli hesabı açan kişi hem İngilizce öğretmeni hem de genç bir annedir. Instagram ve youtube platformunda yemek konusunda edindiği tecrübeleri ve tatlı tariflerini tüm ayrıntıları ile sevdiği takipçileriyle paylaşmaktadır. Instagram hesabında bilhassa tatlıya yönelik paylaşımlar yaparak 143 bin kişilik takipçiye ulaşmıştır.

Instagram - @rumeysamutfakta

10) damyskitchen

Damla Şeftalicioğlu Paris Le Cordon Bleu mutfak okulunda pastacılık eğitimi görmüş, evli ve bir kız çocuk annesidir. “Damyskitchen” isimli instagram hesabında paylaştığı tarif ve sunumlarıyla kısa zamanda çok beğeni toplamış ve ınstagramın en lezzetli tarifler paylaşan hesaplarından biri olmuştur. Damla Şeftalicioğlu, en sevdiği tatlı tariflerini ve özenle hazırladığı sunumlarını 544 bin takipçisiyle paylaşmaktadır.

Instagram - @damyskitchen

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT