Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
18-11-2023 15:43 | Güncelleme : 18-11-2023 15:49

Engin Polat’ın bir dava dosyası daha çıktı! Polat çiftinin güzellik merkezinde yeni bir olay daha

Google News

Suç örgütü kurma, kara para aklama ve vergi kaçırma gibi iddialar nedeniyle tutuklu şekilde yargılanan Engin Polat ve Dilan Polat çifti hakkında yeni bir iddia daha öne sürüldü. 10 günden fazladır cezaevinde olan Engin Polat’ın ayrıca yaralama davası olduğu öğrenildi. 

Güzellik uzmanı bilirkişi hazırlamış olduğu raporunda 50 derecelik ısı verilerek işlemin uygulandığı  ve yanıkların meydana geldiğini belirtti. 
Güzellik uzmanı bilirkişi hazırlamış olduğu raporunda 50 derecelik ısı verilerek işlemin uygulandığı  ve yanıkların meydana geldiğini belirtti. 

Polat'ın güzellik merkezinde işlem yaptıran bir kadının bacağında 1. derece yanık oluşması nedeniyle davacı olduğu öğrenildi. 
Lüks yaşamıyla sosyal medyada oldukça dikkat çeken Dilan ve Engin Polat'ın aralarında yer aldığı 14 şüpheli 5 Kasım 2023 tarihinde cezaevine gönderilmişti. 

Şüpheli isimler hakkında başlatılan  ‘Resmi belgede sahtecilik’, ‘Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama’, ‘Suç islemek amacıyla örgüt kurmak’, ve ‘Vergi usul kanununu uygulamama’ suçlarından dolayı soruşturma devam ederken cezaevindeki Engin Polat hakkında yeni bir yaralama davası olduğu bilgisi paylaşıldı. 


1. DERECE YANIK YÜZÜNDEN DAVALIK OLDU


Sabah Gazetesi'nden Arzu Kaya'nın haberine göre; Engin Polat'ın sahibi olduğu güzellik merkezinde zayıflama işlemi yaptıran Şeyma E. adlı bir kadının bacağında 1. derece yanık oluşması nedeniyle davacı olduğu öğrenildi.

27 yaşındaki Şeyma E. Dilan Polat Ataşehir Poliklinik Merkezi'ne 8 ay boyunca bölgesel zayıflama için gitti. vücuduna ısı vererek zayıflama işlemi yaptıran genç kadın geçen yıl Haziran ayında girmiş olduğu seans sonrasında büyük bir şok yaşadı. 

Seanstan sonra bacağında kızarıklıklar oluşan Şeyma E. bu durumu güzellik merkezine bildirdi. Ancak geri dönüş alamayan genç kadın bir şikayet sitesi üzerinden ihbarda bulundu. 
 
İhbar üzerine güzellik merkezi kadını arayıp ödemiş olduğu bin 500 TL'yi iade ederek krem sürmesini tavsiye etti. Bu durum sonrasında hastaneden rapor alan kadının vücudunda 1. derece yanık olduğu belirlendi. 

Genç kadın işlemi uygulayan Esmanur Alanyurt'tan ve güzellik merkezi sahibi Engin Polat'tan şikayetçi oldu. 
 

KIYAFET SÜRTÜNMESİNDEN OLMUŞ OLABİLİR

Konu üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı bir soruşturma başlattı. 

Genç kadına işlemi yapan Esmanur Alanyurt ise konuyla ilgil olarka bir ihmali olmadığını ve şikayetçinin işlemden sonra memnun ayrıldığını ifade etti. 

Engin Polat müşterinin alerjik reaksiyon gösterdiğini ifade ederek suçu kabul etmedi. Polat; "Duş almış, kıyafet sürtünmesinden olmuş olabilir" dedi. 

50 DERECELİK ISI VERİLEREK İŞLEMİN UYGULANDI

Konuyla alakalı olarak savcılık durum için kusur olup olmadığı konusunda bilirkişiden rapor aldırdı. 

Güzellik uzmanı bilirkişi hazırlamış olduğu raporunda 50 derecelik ısı verilerek işlemin uygulandığı  ve yanıkların meydana geldiğini belirtti. 

İşlem yapan kişinin uygulama esnasında aynı bölgeyi fazla ısıya maruz bırakarak deride yanığa neden olduğunu kaydeden bilirkişi kişiye işlemden sonra yapıp yapmaması gerekenlere yönelik bir bilgilendirme yazısı imzalatması gerektiğini söyledi. 

Bu yüzden olayda şüphelilerin kusurlu oldukları sonucuna varıldı. 


1'ER YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Savcılık bu durumun üzerine şüphelilerin gerekli bilgilendirmeyi yapmayıp ve önleyici tedbirleri almayıp müşterinin yaralanmasına yol açtıklarını belirtti. 
Ayrıca Esmanur Alanyurt ve Engin Polat hakkında "taksirle yaralama" suçundan 1'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

Kaynak : Mavi Kadın, turkiyegazetesi.com.tr
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.