23 Ocak 2022, Pazar 00:18

Epidural Normal Doğum Ve Epidural Sezaryen Doğum Yapanların Yorumları

Epidural doğum, epidural normal ve epidural sezayen diye ikiye ayrılır.

Epidural Normal Doğum Ve Epidural Sezaryen Doğum Yapanların Yorumları

Epidural doğum, epidural normal ve epidural sezayen diye ikiye ayrılır. Doktorunuzun yönlendirmesiyle veya sizin tercihinize göre bu doğum seçimini yapabilirsiniz. Epidural yöntem aynı zamanda prenses doğum olarak da bilinmektedir. Anne adayının bel altından yapılan iğne yöntemi bel altı uyuşturularak doğumun ağrısız ve acısız olarak gerçekleşmesini sağlar. Yazımızın devamında epidural normal ve epidural sezayen doğum yapan kişilerin olumlu ve olumsuz yorumlarına yer verdik.

Epidural Normal Doğum Ve Epidural Sezaryen Doğum Yapanların Olumlu ve Olumsuz Yorumları

Epidural ile normal doğum yaptım. O kadar rahat geçti ki doktorla sohbet ettik. Doğum sonrasında da hiçbir yan etkisi olmadı hatta aksine çok enerjiktim.

Epidural doğum başlamadan önce belimden iğne vurdular ve çok tedirgin oldum. Doğum sonrasında da 15 gün kadar baş ağrısı çektim ve ne yaptıysam işe yaramadı. Bu şekilde yan etkiler yaptı bende, gerekmedikçe tavsiye etmiyorum.

Ben ilk doğumu çok zor yapan biri olarak, ikinci doğumumda epidural normal doğumu tercih ettim. O kadar kolay ve acısız bir doğum oldu ki, doğumdan sonra 1 haftalık süreçte hemen toparlandım. Bütün herkese tavsiye ederim.

Ben epidural sezaryen doğum yaptım. Ancak sağlıkla alakalı bir durum söz konusu ise epidural sezaryeni öneririm. Tabi ki acısız bir şekilde doğumumu gerçekleştirdim ancak normal doğum yapmadığım için de pişmanım. Normal doğum istememin nedeni ise normal doğum sonrası hormonlar daha hızlı çalışıyor ve süt hemen geliyor.

Ben epidural sezaryen doğum oldum. Ve doğum sonrasında bir yan etkisini görmedim. Ancak doğum yaparken karnımın açıldığını hissettiğim an biraz panikledim ama hiçbir şekilde acı yaşamadım. Bebeğimi kucağıma verdikleri an bütün paniğim gitti, rahatladım resmen. Nasip olursa 2. Doğumumu da epidural düşünüyorum.

Epidural yöntemiyle doğum yapan biri olarak söylüyorum. Bir daha doğum yapsam epidural tercih etmem. Bende yan etki yaptı, yaklaşık 4-5 yıl boyunca belimde iğne acısı çektim. Aynı zamanda baş ağrısı da yaptı. Sürekli ağrı kesici ilaç almak zorunda kalıyorum bu yüzden tavsiye etmiyorum.

İlk bebeğimi doğururken epiduralli normal doğum yaptım. Epidural normal doğum da önemli olan iyi bir anestezi uzmanı gerçekten. Doğumum çok kolay ve acısız oldu. Hiçbir yan etkisini görmedim. Bu yüzden doğum yapacak arkadaşlara epiduralli normal doğum öneriyorum.

Epidural normal doğum ile doğum yaptım. Ancak bende pek etki etmedi. Yani 3 doz vermelerine rağmen sancı oldu.

Bende epidural sezaryen oldum. Epidural doğumun en güzel özelliği doğumdan 6-7 saat sonrasına kadar acı çekmiyorsun ve bebeğin doğar doğmaz görebiliyorsun. İğneyi iyi yapan bir anestezi uzmanı ile epidural yöntemin acısız ve kolay yöntem olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden herkese tavsiye ederim.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT