2020-05-30 16:36:01 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:58:36

Erkek Bebek Sahibi Olmak İstiyorum Ne Yapmalıyım Erkek Bebek İsteyenler Dikkat

Tabii ki önemli olan sağlıklı ve hayırlı bir evlat sahibi olmaktır fakat pek çok anne-baba adayının erkek bebek özlemi çektiği de bir gerçektir. Siz de onlardan biriyseniz erkek çocuk olması için ne yapmalıdır? diye çok merak ediyorsunuzdur.

Erkek Bebek Sahibi Olmak İstiyorum Ne Yapmalıyım Erkek Bebek İsteyenler Dikkat

Erkek Çocuk Olması İçin Uzmanlardan 10 Altın Tavsiye Pozisyon Önerisi

Tabii ki önemli olan sağlıklı ve hayırlı bir evlat sahibi olmaktır fakat pek çok anne-baba adayının erkek bebek özlemi çektiği de bir gerçektir. Siz de onlardan biriyseniz erkek çocuk olması için ne yapmalıdır? diye çok merak ediyorsunuzdur. Bu yazımızda size çok önemli tavsiyeler vereceğiz. Ancak unutmayın ki tüm yöntemler sadece bir vesiledir, kesinlik ifade etmez. Zira kimse bebeğinin cinsiyetini kendisi tayin edemez, Allahü Teâlâ'nın dilediği olur.

İlişkiden Sonra Ne Yapmalı?

Toplumumuzda yaygın bir kanaat hakimdir ve birçok kişi bu yöntemin işe yaradığını bildirmektedir. Şöyle ki erkek bebek isteyen kadın ilişkinin ardından 15 dakika boyunca sağa dönük yatmalıdır. Kız bebek isteyenler ise 15 dakika sol yanına yatmalıdır. Gebelik gerçekleşene kadar her ilişki sonrası buna devam edilmelidir.

Karbonatlı Su Yöntemi

Erkek çocuk istiyorsanız ilişkiye girmeden önce karbonatlı suyla vajinal duş yapın. Kız bebek istiyorsanız bunun yerine sirkeli su kullanın. Karbonatlı su vajinanın PH değerinin alkali olmasını sağlar. Sirkeli su ise vajen ortamını asidik bir hale getirir.

Böylece kız bebek isteyen kız, erkek bebek isteyen erkek bebek sahibi olabilir.

Çin Takvimi Kullanın

Çocuğun kız veya erkek olması için insanların denediği yöntemlerden biri de Çin takvimi kullanmaktır. Bu uygulama yüzyıllardan beri tercih edilmektedir ve inanışa göre bebeğin erkek olmasına vesiledir. Önce anne adayının yaşı Çin takvimine göre hesaplanır. Hangi ayda hamile kaldığı takvim üzerinde işaretlenir. İşte o tarih ve kadının yaşı hangi kutucukta kesişiyorsa, oradan itibaren devam edilerek 9. kutucuğa gelinir. Eğer 9. kutucukta (0) işareti varsa kız bebek, (X) işareti varsa erkek bebek geliyor demektir. Erkek veya kız bebek istiyorsanız cinsel ilişki tarihinizi Çin takvimine göre ayarlamak bunu kolaylaştırabilir.

Eylül Ayında Çocuk Sahibi Olun

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Osman Demirhan şöyle bildirmektedir;

Araştırmalar gösteriyor ki Eylül ayında gerçekleşen bir hamilelikte çocuğun erkek olma ihtimali, diğer aylardaki hamileliklerin iki katıdır.

Alkali Oranı Yüksek Gıdalar Tüketin

Bazı alkali yiyecekler hem vücudun PH oranını düzenler hem de servikal sıvının asit seviyesini düşürür. Bunun sonucunda Y kromozomu taşıyan sperm döllenmeyi gerçekleştirir ve çiftin bebeği erkek olur. İşte bu yüzden erkek çocuk sahibi olmak isteyenler turp, lahana, limon, pancar, sarımsak ve ıspanak gibi gıdalar tüketmeye özen göstermelidir.

Hayz Tarihine Dikkat Edin

Adetiniz bittikten sonraki ilk 5 gün içerisinde hamile kalırsanız erkek evladınız olur. Eğer cinsel ilişkiniz adet dönemi bittikten 5 gün sonra 6.,7.8.,9. günlerde olursa muhtemelen 9 ay sonra kucağınıza güzeller güzeli bir kız alacaksınız.

Beslenmenize Dikkat Edin

Doç. Dr. Oytun Erbaş bu konuda şu bilgileri vermektedir;

“Spermin yumurtaya girişi rastgele değil son derece komplike bir hadisedir. Örneğin anne adayı kalsiyum, potasyum ve asit içeren besinler tüketiyorsa döllenmenin gerçekleşmesi daha zor olabilir. Ancak tam aksine bu tür gıdalar bazı kadınlarda da olumlu etki göstererek spermin yumurtaya ulaşıp hamileliğin meydana gelmesini sağlayabilir. Hamilelikten 1 ay önce her gün 2 adet muz yemeye başlarsanız, düzenli olarak patates haşlaması, havuç, portakal suyu gibi şeyler tüketirseniz %78 ihtimalle bebeğiniz erkek olacaktır.”

"Oğlum olmasını istiyorum." diyorsanız asidik yiyeceklerden kaçının. Çünkü Y kromozomunun alkaline bir ortamda döllenmesi kolaydır. Eğer vajinadaki PH seviyesi çok asidik ise, hamile kalmak zorlaşabilir. Bundan dolayı erkek çocuk isteyen kadınların alkali yiyeceklerle beslenmesi gerekir. Bu gıdalar spermin yumurtayı döllemesine yardımcı olur.

Hamileliğin birkaç hafta öncesinden başlayarak beslenme programınızda yumurta, fasulye, balık, mantar, kırmızı et, bezelye, mısır, ekmek, üzüm, kabak ve tuzlu gıdalara yer verin. Bu yiyecekler vajinanın alkaline pH seviyesini yükseltir.

Kilo aldıracağı için normalde bol kalorili gıdalara endişeyle yaklaşırız değil mi? Fakat şimdi bunu bir kenara bırakın çünkü istisnai bir durum söz konusu. Erkek bebek sahibi olmak istiyorsanız yüksek kalorili gıdalar yemelisiniz. İngiltere’deki Exeter ve Oxford üniversitelerinin gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre vücuttaki glukoz ve enerji miktarının yükselmesi erkek bebek olasılığını artırır.

Daha Fazla Sodyum ve Potasyum Tüketin

Oxford üniversitesi'nin yaptığı bir çalışma, sodyum ve potasyum alımının erkek bebek sahibi olma üzerinde pozitif etki gösterdiğini ortaya koymuştur. Potasyum bakımından zengin gıdalar listesinin başında muz gelir. Soda, turşu, simit, et ve peynir de yüksek oranda sodyum barındırır.

Yumurtlama Tarihine Göre Hareket Edin

Yumurtlama tarihinizden 12 saat önce ya da 24 saat sonra ilişkiye girerseniz Y kromozomu kaygan servikal mukusun içerisinde X kromozomundan daha hızlı yol alarak yumurtaya ulaşır. Bu ise bebeğinizin erkek olma ihtimalini artırır.

Erkek Bebek Sahibi Olmak İçin Cinsel Pozisyon Ne Olmalıdır?

Cinsel ilişki sırasında Doggy style pozisyonunu tercih etmelisiniz. Bu pozisyonda birlikte olursanız çocuğunuzun erkek olma ihtimali çok yüksektir. Zira Doggy style pozisyonunda penis vajinaya tam olarak girer ve daha derine boşalabilir. Spermlerin rahme daha yakın olması erkek bebek için önemli bir faktördür. Erkek geni bulunduran spermler, kadın geni bulunduran spermlerden daha çabuk rahme ulaşır.

Erkek Bebek Olması İçin Dua

Erkek çocuk olması için: Duanın kabul olması hakkında yazıda bildirdiğimiz gibi düzgün itikada sahip olup, haramlardan kaçıp, dinimizin emrine uyanın ve şartlarına uygun dua edenin duası muhakkak kabul olur. Böyle salih bir kimse, yatağa girince, önce İhlas suresini okur. (Ya Rabbi, bana bir oğul ihsan edersen ismini Muhammed koyacağım) der. Böyle dua edenin, Allahü teâlânın izniyle erkek çocuğu olur. (Şir’a şerhi) Yine aynı kitaptaki hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Hanımı hamile iken, elini onun karnına koyup, “Bismillahi ahadis samed ellezi lem yelid ve lem yuled. Ya Rabbi, bu çocuğun ismini Muhammed aleyhisselamın hürmetine, Muhammed koydum” derse, bu çocuk erkek olur.) Yine aynı kitapta, (Kadın, hayzdan temizlendikten sonra beş gün içinde hamile kalırsa, çocuğu erkek olur. Beşinci günden sekizinci güne kadar olursa kız olur) deniyor. (Erkek bebek olması için dua www.dinimizislam.com sitesinden alıntıdır.)

Erkek Bebek Belirtileri, Erkek Çoçuk Belirtisi Nasıl Anlaşılır? Tıklayınız

Mavi Kadın
1 Görüş
İdris kayra26 Şubat 2023 - 08:22
Erkek çocuğum olmadığı için erkek çocuk istiyorum birtane iyi günler