21 Haziran 2021, Pazartesi 13:40

Erkek Bebek ve Kız Bebek Anne Karnında Hangi Tarafta Olur

Erkek Bebek ve Kız Bebek Anne Karnında Hangi Tarafta Olur

“Ultrason keşfedilmeden önce hamilelikte bebeğin cinsiyetini tespit etmek için çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. Bu yöntemler annelerin hamilelik tecrübesi sonucu ortaya çıkmıştır. Hamilelikte bebeğin cinsiyetine işaret eden şeylerden biri de anne karnındaki bebeğin pozisyonudur.”

Hamilelikte Bebek Nerede Olursa Cinsiyeti Erkek Olur?

Hamilelikte bebeğin ana karnında, sağ tarafta durursa erkek, sol tarafta durur ise kız bebek olacağına inanılır.

Hamilelikte Bebeğin Erkek Olduğunu Gösteren Diğer Yöntemler Nelerdir?

Kadınlar anne olacakları öğrendikten hemen sonra bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek için can atarlar. İşte bebeğin erkek bebek olduğunu gösterdiğine inanılan alametler;

 1. Anne adayının karın şekline göre bebeğin cinsiyetinin anlaşılabildiği düşünülmektedir. Eğer anne adayının karnı sivriyse bebek erkek, yassı ise bebek kız çocuk olacağına inanılmaktadır.
 2. Anne adaylarının gebe kaldıktan sonra vücutlarındaki hormonal denge değişim göstermektedir. Bazı durumlarda ciltte akne oluşumu görülebilmektedir. Ve ciltlerin akne oluşan anne adaylarının bebeklerinin erkek olacağına inanılmaktadır.
 3. Anne adaylarının göbeğinin yukarı olması durumunda doğacak bebeğin kız olduğunu, göbeğin aşağıda olması durumunda ise bebeğin erkek olduğunu düşünülmektedir.
 4. Anne adaylarının hamilelik döneminde en çok hangi tür yemeği aşerdiği de cinsiyet hakkında belirleyici olduğuna inanılır. Eğer tatlı aşerme durumu varsa bebeğin erkek, ekşi aşerme durumu varsa bebeğin kız olacağı düşünülmektedir.
 5. Bebeğin cinsiyetini öğrenmek için evde uygulanabilecek bir yöntem ise minderin altına bıçak ve makas konmasıdır. İki farklı minder altına anneden habersiz makas ve bıçak konur ve annenin bu iki minderden herhangi birine oturması beklenir. Eğer minderin altında makas varsa bebeğin kız, bıçak varsa bebeğin erkek olduğuna inanılır.
 6. Gebelerde geleneksel cinsiyet belirleme yöntemlerinden birisi de altın ya da gümüş bir kolyenin ucuna yüzük bağlanır ve gebenin göbeği üzerinde sallanır. Yüzüğün ileri geri sallanması durumunda bebeğin erkek olduğu, daire şeklinde dönerse kız olduğu düşünülür. 
 7. Anne adaylarında bulantı çoksa bebeğin kız, bulantı azsa bebeğin erkek olacağına inanılır.
 8. Anne adaylarındaki hamilelik döneminde eğer tüylerde normalden daha hızlı bir uzama görülürse erkek, eğer daha yavaş bir uzama görülürse kız olacağına inanılır.
 9. Hamilelik döneminde anne adayının meme ucunda çok koyulaşma görülürse bebeğin erkek olacağı, eğer çok da koyulaşma görülmezse bebeğin kız olacağı düşünülür.
 10. Bebeğin cinsiyetini öğrenmek için başvurulan geleneksel yöntemlerden birisi ise anahtar yöntemidir. Anne adayına onun görmeyeceği şekilde bir anahtar uzatılır. Eğer anne adayı anahtarın dar ucunu tutarsa bebeğin kız, yuvarlak ucunu tutarsa erkek olacağına inanılır.
 11. Bebeğin kalp atış hızına göre de cinsiyet yorumu yapılmaktadır. Bunun için gebelik kontrolü için gidildiğinde bebeğin kalp atış hızı öğrenilmelidir. Eğer bebeğin kalp atış hızı 140’dan yüksekse kız olacağına, 140’dan düşükse erkek olacağına inanılmaktadır.
 12. Evde idrar testi yaparak da bebeklerin anne karnında cinsiyeti erkenden yorumlanabilmektedir. Bunun için 2 yemek kaşığı karbonat üzerine 1 bardak kadar idrarınızdan ekleyin. Eğer karıştığında kabarıklar oluşuyorsa bebeğin erkek olacağına, eğer hiçbir tepkime olmuyorsa bebeğin kız olacağına inanılır.
 13. Halk arasındayaygın olan bir diğer cinsiyet belirleme yöntemi ise annelerin görünüşüdür. Eğer anne adayı çirkinleşirse kız doğuracağına inanılırken, güzelleşirse bebeğin erkek olacağına inanılmaktadır. Bu inanışta temel düşünce ise kız bebeğin güzelliğini anneden alacağı ve bu yüzden annenin çirkinleştiğidir.
 14. Anne aydayı hamilelik döneminde eğer kalça ve basen bölgesinden kilo alıyorsa bebeğin kız olacağı, ancak eğer göbek bölgesinden kilo alıyorsa bebeğin erkek olacağı düşünülmektedir.

Erkek Bebek Belirtileri, Erkek Çoçuk Belirtisi Nasıl Anlaşılır? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT