23 Ocak 2022, Pazar 00:48

Erkek Çoçuk Olması İçin Dua Ve Anne Karnında Erkek Bebek Belirtileri

"Bu makalemizde annelerin tecrübelerinden ve bilimsel araştırmalardan yola çıkarak hamilelikte, anne karnında erkek belirtilerinden bahsedeceğiz."Anne adaylarının

Erkek Çoçuk Olması İçin Dua Ve Anne Karnında Erkek Bebek Belirtileri

"Bu makalemizde annelerin tecrübelerinden ve bilimsel araştırmalardan yola çıkarak hamilelikte, anne karnında erkek belirtilerinden bahsedeceğiz."

Anne adaylarının binlerce yıldır en çok merak ettikleri konulardandır bebeğinin cinsiyetidir. Kimi zaman ona göre hazırlık yapmak bazen de bebeğinin geleceği hakkında hayaller kurmak için cinsiyetini bilmek ister. Günümüzde gelişmiş cihazlar sayesinde çok büyük bir oranda cinsiyet tespit edilebilmektedir.  Fakat bu cihazlar da 16. Haftadan önce buna cevap verememektedirler. Biz de bu yazımızda hamilelikte erkek bebek belirtileri hakkında bazen tecrübeli annelerin görüşleri bazen ananevi yöntemler kimi zamanda kocakarı tarifleri olarak günümüze gelen bilgileri konu edindik. Bu yazılanlar kesinlik içermese de deneyip, çıkan sonuca göre buradan gelecekteki anne adaylarına mesajlar yazabilirsiniz. Yani doğruluklarını test edebilir, internet bilgi havuzuna deneyimlerinizi aktarabilirsiniz.

İşte Erkek Bebek Belirtileri

Anne adayının göbeği sivrileşir

Hamilelikte erkek bebeğin en sık karşılaşılan belirtisi anne adayının göbeğinin sivri şekilde ve basketbol topu gibi olmasıdır. Hamile kadınların göbeği basketbol topu gibi görünüyorsa, erkek bebek dünyaya getireceği ihtimali yüksek olduğuna inanılmaktadır.

Bebeğin nabzının dakikada 140’dan düşük olması

Bebeğin kalp atışları da bize bebeğin cinsiyeti hakkında ipuçları verir. Bebeğinizin kalp atışı dakikada 140'dan düşükse bu durum da bebeğin erkek olacağına işaret eder.

Tatlı aşermek

Aşerme, gebe kadınlarda sık karşılaşılan bir durumdur. "Ye acıyı doğur Hacıyı" ve "Ye tatlıyı doğur atlıyı, ye ekşiyi doğur Ayşe'yi" özlü sözlerinden de anlaşılacağı üzere toplumda gebelikte tatlı ve acı aşermenin erkek çocuk, ekşi aşermenin ise kız bebek beklediğinize delalet ettiğine dair yaygın bir kanı vardır.

Meme ucunda koyulaşma

Meme başı renginin koyulaşmasının, erkek çocuk sahibi olacağınıza dair bir belirti olduğuna inanılır.

Hamile kadının ellerinin kuru, ayağının soğuk olması

Tecrübeler gösteriyor ki, hamilelikte erkek bebek bekleyen anne adaylarının kız bebek bekleyenlerden elleri daha kuru, ayakları ise daha soğuk oluyor.

Hamilelikte kişilik değişimleri

“The Scientific" isimli tıp dergisinde yayınlanan bir makaleye göre; Gebelikte anne adayında görülen kabalaşma ve saldırganlaşma gibi değişimler, erkek bebek beklediğine işaret ediyor. Bu durumun nedeni ise,kadının erkek bebeğe hamile kalmasıyla birlikte gebe kadınlarda testosteron yüksekliğinden dolayı daha çok erkeklere has davranış ve tavırlar ortaya çıkıyor.

Sabah bulantısı yaşamama

Gebeliğin ilk trimesterında yani ilk 3 ayında sabah bulantısı görmüyorsanız,bu durum da bebeğinizin erkek olacağına bir işarettir.

İdrar renginde değişim

Gebelikte idrarınız sarı ve parlaksa, bebeğinizin erkek olması yüksek ihtimaldir.

Alyans Yöntemi

İnce bir ipe alyansınızı bağlayın. Sırt üstü yatar vaziyette göbeğinizin üzerine yaklaştırın ve sallandırın. Şayet bu sallanma düz bir şekilde oluyorsa bebeğin kız olacağı, ancak dairesel şekilde sallanıyorsa erkek olacağı söylenir.

Karakter değişimi

Yapılan bilimsel çalışmalar erkek bebeğe gebe kalan kadınların testoren seviyesinin yükseldiğini bunun da annenin davranışlarına olumsuz yansıdığını, anne adayının daha agresif ve gergin olduğunu gösteriyor.

Protein Yeme İsteği

Erkek bebek bekleyen hamile kadınlarda, et, peynir yumurta gibi protein açısından zengin besinlere aşerme gözlemlenmiştir.

Saç, Tırnak ve Kıllar

Saç, tırnak ve kıllarınız normal döneme göre daha hızlı uzuyorsa erkek bebeğiniz olabilir. Birçok erkek bebek annesi tarafından, özellikle ayak kıllarının bu dönemde aşırı hızlı uzadığı bildirilmiştir.

Dış Görünüm

Erkek bebeğe hamile olan kadınların bu dönemleri, kız bebek bekleyenlere göre daha güzel ve çekici olur. Yani fiziksel olarak hamileliğin daha yakışması diyebiliriz.

Rahat Başlangıç

Erkek bebek annelerinden alınan bilgiye göre; hamileliklerinin ilk aylarında fazla sorunla karşılaşmadıkları(mide bulantısı gibi), kız çocuk bekleyen annelere göre daha rahat ve sağlıklı bir başlangıç yaptıkları bildirilmiştir.

Göğüs Boyutu

Kız bebek bekleyenlerin sol, erkek bebek bekleyenlerin sağ göğüsleri daha iri olur.

Kilo Alımı

Erkek bebek sahibi olan annelerde görülen diğer bir belirti ise; eşlerininde kendileriyle birlikte kilo almış olmalarıdır.

Diğer erkek bebek belirtileri şunlardır;

 1. Bacaklardaki tüylerin ya da kılların normalden daha hızlı uzar.
 2. Hamilelikte hormonal değişiklikler akneye yol açabilir. Eğer sivilce ve akne şikayetiniz arttıysa, erkek bebek göstergesi olabilir.
 3. Karnınızın konumu, erkek bebek dünyaya getireceğinizi gösteren ortak belirtilerden biridir. Şayet karnınız daha aşağıda ise, erkek bebek taşıyor olabilirsiniz.
 4. Bebek karnın sağ tarafında bulunur.
 5. Karnınızda erkek bebek taşıdığınızın bir diğer bilinen belirtisi, saçlarınızın her zamankinden daha hızlı uzamasıdır.
 6. Gebelik döneminden önceki döneme göre ayaklar daha fazla soğuk olur.
 7. Bebeğin 1 dakikadaki kalp atışı 140 atımdan daha az olur.
 8. Hamileyken, çoğunlukla kendinizi yorgun ve bitkin hissedebilirsiniz. Bu durumda, sol tarafınızda daha fazla uyuyorsanız, bu durum bebeğinizin cinsiyeti erkek olduğuna işaret edebilir.
 9. İdrar rengi sarı açık renktedir.
 10. Erkek bebek bekleyen anneler, hamilelikte fazla kilo alma eğilimindedir. Bu kilolar özellikle mide çevresinde artar. Göbeğiniz daha sivri görünebilir.
 11. Sık sık baş ağrısı yaşanır.

Erkek Bebek Olması İçin Dua

Erkek çocuk olması için: Duanın kabul olması hakkında yazıda bildirdiğimiz gibi düzgün itikada sahip olup, haramlardan kaçıp, dinimizin emrine uyanın ve şartlarına uygun dua edenin duası muhakkak kabul olur. Böyle salih bir kimse, yatağa girince, önce İhlas suresini okur. (Ya Rabbi, bana bir oğul ihsan edersen ismini Muhammed koyacağım) der. Böyle dua edenin, Allahü teâlânın izniyle erkek çocuğu olur. (Şir’a şerhi) Yine aynı kitaptaki hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Hanımı hamile iken, elini onun karnına koyup, “Bismillahi ahadis samed ellezi lem yelid ve lem yuled. Ya Rabbi, bu çocuğun ismini Muhammed aleyhisselamın hürmetine, Muhammed koydum” derse, bu çocuk erkek olur.) Yine aynı kitapta, (Kadın, hayzdan temizlendikten sonra beş gün içinde hamile kalırsa, çocuğu erkek olur. Beşinci günden sekizinci güne kadar olursa kız olur) deniyor. (Erkek bebek olması için dua www.dinimizislam.com sitesinden alıntıdır.)

En Popüler, Modern, Yeni, Değişik, Farklı, Anlamlı Erkek İsimleri 2018 Tıklayınız 

Hamilelikte Bebeğin Gelişimi İçin Neler Yemeli? Tıklayınız

Hamilelikte Yeşil Çay İçilebilir mi? Kadın Doğum Uzmanı Doktorlar Cevaplıyor Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

38 Yorum

 1. Emel

  Merhaba bende üç kız var sezeryanlıyım dördüncüsüne hamile kalmak istiyorum ama korkuyorum hayırlısı olsun bana dua edin

 2. Eylem

  Benim 4kız var beşinci istiyorum ama olmuyor deniyicem hayırlısı inşallah benimde hayırlı Bi oğlum olur

 3. Ismican

  Merhaba ben de doğru çıktı erkek dediğin doktor çok mutluyum beş aylık olacak artık

 4. ırmak

  ben hamileyim limon tuzlayıp yerim

 5. ırmak

  ben hamileyken limon tuzlayıp yerdim erkek oldu

 6. Zeynep

  Merhaba benimde üç kızım bir oğlum var 5 aylik hamileyim ilk 16 haftada erkek gibi dendi doktor sonra üç ayrı doktor kiz dedi allahtan istiyoruz yinede hayirlisi

 7. Nida

  Ben 17 haftalik hamİleyim butun belirtilerim erkegi gosteriyodu.ama kiz dediler yani bu belirti olaylari palavra bnce inanmayin.ben inandim hayal kirikligina ugradim

 8. Yağmur

  Bende 18 haftalık hamileyim çocuk ters dönmüştü doktor büyük ihtimal kız dedi detaylı ultrasonu bekliyorum bu durumu yaşayan oldu mu

 9. Misafir

  Merhaba cin takvimi ne baktık erkek çıkıyordu ve otrasoyon da erkek oldunu söyledi doktor tabi kide enisini allah bilir

 10. Ibrahim akdag

  Yazilanlar hikaye erkek bebek belirtilerin hepsi vardi bizde hic kiz belirtisi yoktu kiz oldu

 
 
KAPAT