26 Mayıs 2020, Salı 10:57

Erkekler İçin Mutfaktaki Malzemelerle Evde Yüz Bakımı Tarifleri

Erkekler İçin Mutfaktaki Malzemelerle Evde Yüz Bakımı Tarifleri

Erkekler İçin Mutfaktaki Malzemelerle Evde Yüz Bakımı Tarifleri

“Bu makalemizde erkekler için evdeki malzemelerle yapılan, yapımı çok kolay, malzemesi ekonomik, üşenmeden kolayca yapabileceğiniz yüz maskesi tariflerine yer verdik”

Sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmak, hem kadınların hem de erkeklerin ortak arzusudur.Ünlü kozmetik markalarının ürünlerine bakıldığı zaman kadınlara özel bakım ürünleri kadar, erkeklere özel bakım ürünleri de karşımıza çıkmaktadır. İşte yüz maskesi, erkek cilt bakımında önemli bir yere sahiptir. Örneğin tıraş nedeniyle kabarmış ve tahriş olmuş cildin ferahlaması, pürüzsüz bir hale gelmesi için cilt maskesi uygulamak gerekir.

Erkekler İçin Yumurta Akı İle Yüz Maskesi Tarifi

Malzemeler

 1. 1 adet yumurtanın beyazı
 2. 1 çay kaşığı limon suyu
 3. 1 çay kaşığı bal
 4. Dilerseniz 1 çay kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı:

Malzemelerin hepsi cam bir kaseye alınıp karıştırılır. Temizken cilde ve boyun bölgesine uygulanır. Fakat dudak ve göz çevresine sürülmemelidir. Yaklaşık 15 dakika boyunca kendi kendine kuruması beklenir. Ardından iyice temizlenir. Maske sonrası ciltte kuruluk meydana gelirse nemlendirici krem kullanılabilir. Bildirdiğimiz bu yumurta maskesi, her hafta 1 kez uygulanmalıdır.

Yağlı Ciltli Erkekler İçin Yüz Maskesi Tarifi

Malzemeler

 1. 1 çay kaşığı bal
 2. 1 çay kaşığı yoğurt
 3. 1 çay kaşığı limon suyu
 4. 5 badem

Hazırlanışı:

Bademler blenderla veya mutfak robotu ile güzelce ezilip toz haline getirilir. Öteki malzemelerle karıştırılıp cilde uygulanır. 10 dakika cilt üzerinde kalmalıdır. Daha sonra ılık su ile yıkanır. Belirli aralıklarla uygulamaya devam ederseniz yağlı cilt görünümünden kurtulacak ve bakımlı bir cilde kavuşacaksınız.

Erkekler İçin Cilt Lekelerini Geçiren Yüz Maskesi Tarifi

Malzemeler

 1. Havuç
 2. Limon

Hazırlanışı:

Bir adet havucu haşlayın. Yüzünüz küçükse yarım havuç da kullanabilirsiniz. Haşladığınız havucu çatal yardımıyla ezip içerisine bir miktar limon suyu ekleyin. Cildinize sürün, yarım saat bekleyin ve durulayın.

Sivilceli Erkekler İçin Sivilceyi Geçiren Yüz Maskesi Tarifi

Malzemeler

 1. 1 tatlı kaşığı süt
 2. 1 tatlı kaşığı maden suyu
 3. Limon suyu

Hazırlanışı:

3 damla limon, 1 tatlı kaşığı maden suyu ve 1 tatlı kaşığı süt güzelce karıştırılır. Hazırlanan karışıma bir parça pamuk batırılır ve etkilenmiş bölgeye uygulanır. 25 dakika beklenir ve süre dolunca çok sıcak olmayan suyla yıkanır. Haftada 2 kez uygulanırsa daha faydalı olacaktır.

Kuru Ciltli Erkekler İçin Muz İle Cilt Nemlendirici Maske Tarifi

Malzemeler

 1. Muz
 2. Süt

Hazırlanışı:

Çeyrek muzu önce çatal ile tamamen ezin. İçine bir tatlı kaşığı kaymak ya da süt ilave edip karıştırın. 20 dakika bekleyip ılık suyla durulayın.

Erkekler İçin Avokado İle Yüz Maskesi

Malzemeler

 1. Yarım olgun avokado
 2. 1 tatlı kaşığı bal
 3. 1 çay kaşığı bademyağı

Hazırlanışı:

Önce yarım avokadoyu kabuğundan ayıralım ve bir çatal ile ezelim. İçerisine bal ekleyip bir güzel karıştıralım. Ardından badem yağını katalım ve krema kıvamına getirelim. Elde ettiğimiz maskeyi temizlenmiş cildimize uygulayıp ortalama 20 dakika bekletelim. Süre geçince ılık suyla durulayalım. Hemen etkisini gösterecek, cildimizi nemlendirecektir. Bunu her hafta 1 veya 2 gün tekrarlayabiliriz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT