06 Aralık 2020, Pazar 01:57

Erkeklerde Özel Bölge Kılları İçin Epilasyonla Ağda, Tüy Dökücü Tıraş Makinesi Kullanımı

Erkeklerde Özel Bölge Kılları İçin Epilasyonla Ağda, Tüy Dökücü Tıraş Makinesi Kullanımı

Erkeklerde Cinsel Bölge Kılları Nasıl Temizlenir Makat Kılları Nasıl Alınır

Genital bölgede kıllanma, ergenlikle başlayan bir durumdur ve kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de görülür. Testisler, testis torbasının (scrotum) üzeri, cinsel organın çevresi ve makat bölgesi, kıllanmanın oluştuğu yerlerdir. Bu kıllar periyodik olarak giderilmelidir. Bunun için kullanılan farklı yöntemler mevcuttur. Eğer kılların temizliği yapılmazsa, genital bölgede çeşitli bakteri ve mikroplar üremeye başlar. Bunun sonucunda kötü koku, mantar hastalığı, kaşıntı ve kızarıklık meydana gelir.

Tıraş Bıçağı Kullanın

Jilet, yani tıraş bıçağı erkeklerdeki genital bölgedeki kılları izale etmenin en pratik ve ucuz yöntemidir. Jilet sayesinde güvenli bir şekilde kıllardan kurtulabilirsiniz. Jilet kullanmanın tek dezavantajı, jiletle alınan tüylerin çabuk çıkması ve jiletin tüyleri kalınlaştırmasıdır.

  1. Jileti suya tutarak üzerinde biriken kılları temizlerseniz daha rahat kullanırsınız.
  2. Yani önce banyo yapmalı böylece tüyler yumuşamalı ve banyodan çıkmadan genital bölge tıraş bıçağı ile temizlenmelidir. Eğer tıraş bıçağı kullanmak genital bölgenizi tahriş ediyorsa tüy temizliği için epilasyon, ağda ve tüy dökücü krem gibi yöntemlere başvurabilirsiniz.

Erkekler İçin Tüy Dökücü Krem Kullanın

Piyasada erkeklere özel olarak satışta olan tüy dökücü kremler mevcuttur. Kollarda, göğüste, koltuk altlarında, sırt bölgesinde ve kasıklarda kullanılabilir. Sprey olan  formlarıda vardır ve kullanımı daha kolaydır.

  1. Önce tüy temizliği yapılmak istenen bölgeye bir miktar krem sürülür.
  2. Yeteri kadar bekletildikten sonra kremin kutusundan çıkan temizleme aparatıyla kılların temizliği yapılır.
  3. Krem, spatulanın yuvarlak kısmıyla tüyleri tamamen kaplayacak şekilde cilde doğrudan uygulanmalı ve iyice yedirilmelidir.
  4. Kremin cilt üzerinde bir müddet bekletilmesi gerekir. Fakat bu süre 6 dakikayı aşmamalıdır.
  5. Kullanımın ardından cildi bol suyla güzelce durulamalı ve kalıntılardan arındırmalıdır.
  6. Daha sonra temiz bir havlu yardımıyla kurulanmalıdır.

Epilasyon Aleti Kullanımı

Erkekler genital bölgedeki kılları gidermek için epilasyon aleti kullanabilir.

Bu bölgedeki tüyler epilasyon makinesinin küçük başlığıyla temizlenmelidir. Böylelikle fazla acı hissedilmez. İşlem öncesi ve sonrası bölgeye buz küpleri tutmak da acıyı azaltır. Epilasyon makinesiyle tüy aldıktan sonra kıl kökleri belirginleşir ve ciltte kızarıklık oluşur. Ancak 1 gün içerisinde normale döner.

Erkek Vücut Bakım Tıraş Makinesi Kullanımı

Kasık, göğüs, sırt, omuz, karın, bacak ve koltuk altlarında kullanıma uygundur. Deriyi tahriş etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Genital bölge gibi vücudun en hassas noktalarında bile güvenle kullanılır. Bıçakların keskin kenarı cilde temas etmez.

Makas Kullanımı

Özellikle yabancı ülkelerde bu yöntemin sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir. Genital bölgedeki kılları makasla kesmek son derece kolaydır. Fakat makasın her kullanım sonrası iyice temizlenmesi ve güvenli bir yerde saklanması gerekmektedir. Özel bölgenizdeki kılları makasla 0,1 ila 0,2 milimetreye kadar kesebilirsiniz.

Ağda Yöntemi

Ağda yalnız kadınlar değil erkekler tarafından da genital bölgedeki kıllardan kurtulmanın etkili yöntemlerindendir. Vücudun her bölgesine ağda yapılabilir. Göbek, sırt, göğüs, bel, kol, omuz, bacak, el, ayak, koltuk altları, kalça ve genital bölgeye ağda uygulanabilir. Ağda yaparken canınızın yanmasını istemiyorsanız Emla kremden yardım alabilirsiniz. Bu krem, sürüldüğü bölgeyi geçici olarak uyuşturur ve acıyı büyük oranda hafifletir. Ağdadan 1-2 saat evvel kullanılır.

Meltem Açıkel İstenmeyen Tüyler İçin Kesin Doğal Çözümler Tıklayınız

Yüzdeki Tüylerden Kıllardan Kurtulma Maskesi Kesin Bitkisel Çözüm Tıklayınız

İstenmeyen Tüylere Kökten Kesin Bitkisel Çözüm Tüy Azaltıcı Yöntemler Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT