20 Mayıs 2022, Cuma 08:05

Erken Boşalma Nedir Neden Olur Nasıl Önlenir Tedavisi Nasıldır?

Erken Boşalma Nedir Neden Olur Nasıl Önlenir Tedavisi Nasıldır?

Erkekler Neden Erken Boşalır ,Erken Boşalma Nasıl Tedavi Edilir?

Boşalma; vücuttan sperm çıkışıdır. Erken boşalma ise; erkeklerde partnere temas sonrası veya çok kısa bir süre sonra daha partner tahrik olmazken çok hızlı boşalmanın olduğu tatmin edici olmayan bir durumdur.  ‘Hızlı boşalmanın’ tam bir tanımı yoktur ve bu hız kişiden kişiye, ilişkiden ikişkiye değişmektedir. Bu durum; kişi ve partner memnun olmadan gerçekleşen bir boşalmadır.

Erken boşalmayla başınız dertte mi? Yalnız değilsiniz. Uzmanlara göre günümüzde erkeklerin yaklaşık %20 ila %30’u erken boşalma yaşıyor. Bu durum her yaşta erkek için çok utanç verici olmaktadır.

Erken Boşalma Sebepleri

Psikolojik ve fiziksel faktörlerin etkili olduğu erken boşalmanın sebepleri şunlardır:

 1. Cinsel deneyimin olmaması: Cinsel yaşantıya sahip olmayan kişiler, cinsel ilişkiye girerken heyecanlarını kontrol etmeyi zorlaştırarak, erken boşalmalara neden olurlar.
 2. Cinsel performans sorunları, endişeler
 3. İlişkinizdeki problemler de erken boşalmaya neden olabilir
 4. Suçluluk duyguları, hayal kırıklığı ve utanç
 5. Erektil disfonksiyon sorunları
 6. Stresli koşullar ve depresyon
 7. Hızlı bir şekilde orgazm için mastürbasyon yapmak, erken boşalmaya neden olabilir.
 8. Genetik faktörlerin bir sonucu olabilir.
 9. Tiroid problemleri sonucu olabilir.
 10. Anormal hormon seviyeleri
 11. Üretra veya prostat iltihabı ve enfeksiyonu sonucu
 12. Cerrahi veya travma sırasında sinir hasarı
 13. Geliştirilen mastürbasyon alışkanlıkları buna sebep olmuş olabilir. Genellikle gençler orgazm ulaşmak niyetiyle mastürbasyon yaparlar.
 14. Artan penil duyarlılık ve daha düşük ejakülatör eşik
 15. Yüksek tansiyon veya hormon dengesizliği
 16. Alkol ve ilaçların yan etkileri

Erken Boşalma Belirtileri

Erken boşalmanın en büyük belirtileri şunlardır:

1. Boşalma üzerindeki kötü kontrol nedeniyle cinsel hazzın azalması

2. Suçluluk, hayal kırıklığı veya utanç duyguları

3. Kontrol içermeyen küçük cinsel uyarımla ortaya çıkan boşalma

Erken Boşalma İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Badem

Badem içerisinde bulunan çinko ve proteinler sayesinde erken boşalmayı durdurmada çok etkilidir. Çinkonun erkeklerin yataktaki performanslarını arttırdığı bilinmektedir. Bu sebeple çinko içeren besinler erken boşalma için en etkili doğal tedavi yöntemlerindendir.

 1. Biraz bademi 1 bardak suda 1 gece bekletin. 
 2. Ertesi sabah bademleri yiyin veya suya karıştırıp tüketin. 

Zencefil

Zencefil erken boşalmaya karşı etkili inanılmaz bir bitkidir. Işın asli zencefil; vücuttaki kan dolaşımını arttırır. Dolayısıyla penise giden kan dolaşımı, boşalma süresini uzatır.

Zencefil; penise olan kan akışını artırdığından güçlü ereksiyonu ve partnerin memnun kalmasına yardımcı olur.  Zencefili marketlerden kolayca edinebilirsiniz. 1 tatlı kaşığı toz zencefili 1 bardak suya katın.  Her gece uyumadan önce bunu için. Farkını göreceksiniz.

Sarımsak

Sarımsak erken boşalma sorununu geçiren mükemmel bir bitkidir. İçinde bulunan azrodizyak özellikler sayesinde cinsel isteği ve boşalma süresini uzatır. Farkı görünceye dek günlük olarak 2-3 diş çiğ sarımsak tüketin. Temel olarak, zencefil gibi, sarımsak de penise giden kan akışını artırabilir ve boşalma süresini uzatır.

Havuçlu Yumurta

Havuç ve yumurta boşalma süresini uzatan mucizevi besinlerdir. Yumurta cinsel isteği arttırmada etkili rol oynamaktadır. Basitçe havucu ince ince doğrayın ve kaynamış yumurtayı da karıştırın. Bu karışımı en az 3 ay boyunca günlük olarak tüketin. 2 ay içinde güzel ve etkili sonuçlar alacaksınız. Ancak; güzel sonuçlar almaya başlayınca bu karışımın tüketimini azaltabilirsiniz.

Hintyağı Masajı

Hintyağı; hintyağı tohumundan elde edilen bitkisel bir yağdır. Birçok alanda kullanımından dolayı evde elinizin altında bulundurmanız gereken yağlardandır.

Erken boşalma tedavisi için; hintyağıyla masaj yapmak penisteki kasları güçkendirirken penise olan kan akışını arttırır. Düzenli olarak günlük 10 dakika nazik hareketlerle masaj yapın.

Soğan

Yeşil soğan tohumu da afrodizyak özellikler göstererek erken boşalma tedavisinde etkili olabilmektedir. 1 yemek kaşığı yeşil soğan tohumunu 1 bardak suya katın ve karıştırın. Ardından yemeklerden önce tüketin. Bu boşalma kontrol etmek için dayanıklılığı ve gücü arttıracaktır.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT