Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2020-09-03 17:32:24 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:58:33

Erken Hamilelik Testi Kullananların Yorumları Test Yanlış mı?

Google News

Hamilelik testi bir kadının gebe olup olmadığını belirleyebilmek amacıyla yapılır. Bunun için kadından ya idrar ya da kan örneği alınır. Hamilelik bekleyenlerin çoğu erken hamilelik testi kullanmaktadır. Bu test gebeliğin varlığı hakkında bilgi veren

Erken Hamilelik Testi Kullananların Yorumları Test Yanlış mı?

Erken Gebelik Testi Yapanların Yorumları Nasıl Memnunlar mı?

Hamilelik testi bir kadının gebe olup olmadığını belirleyebilmek amacıyla yapılır. Bunun için kadından ya idrar ya da kan örneği alınır. Hamilelik bekleyenlerin çoğu erken hamilelik testi kullanmaktadır. Bu test gebeliğin varlığı hakkında bilgi veren bir yöntem olup uygulanması kolaydır.

Erken hamilelik testleri genellikle doğru sonuç vermektedir. Fakat bazen yanlış sonuç çıktığı da olabilmektedir. Kanda gebelik testinin sonucu ise her zaman doğrudur.

Erken Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Adet tarihi geciktiyse erken hamilelik testi yapılabilir. En az 5-7 gün geçtiyse daha iyi sonuç verecektir. Testi yapmadan önce mutlaka bol su içmelidir.

Erken Gebelik Testi Yapan Kadınların Yorumları

  1. Erken gebelik testi güvenilir değil bence. Erken gebelik testi negatif çıkmasına rağmen normal gebelik testi pozitif çıkan bir sürü insan var. Mesela ben de erken hamilelik testi yaptım ve negatif çıktı. 5 gün önce de bildiğimiz hamilelik testi yaptırdım,; sonuç pozitif.
  2. Ben hamile olduğumu düşünerek erken gebelik testi yaptım ve negatif sonuç aldım. Odnan sonra adet oldum ve hamile olmadığıma iyice ikna oldum. 2. ay tekrar test yaptım, sonuç bu defa pozitifti. Doktora gittim ve bana hamileliğimin 2. ayında olduğumu söyledi. Şok oldum, 'bu nasıl olur? Ben geçen ay adet gördüm.' dedim. Yani erken gebelik testine fazla güvenmeyin.
  3. Adetimin üzerinden 1 gün geçti ve erken gebelik testi uyguladım. (Fazla beklemek istemedim, 1 gün sonra yaparsam daha doğru sonuç vereceğini düşündüm.) Negatif çıktı ve şu an üzerinden 5 gün geçmiş durumda. Yalnız ben daha adet olamadım, adet belirtisi de yok. Belki de hamileyim, erken gebelik testlerine pek güvenmiyorum.
  4. Birkaç saat önce erken gebelik testi yaptım, silik çıktı. Normal gebelik testinin sonucu ise pozitifti ancak ikinci kez yapınca o da negatif çıktı. Acaba hamile miyim değil miyim? En garantilisi kan testi, sağlık ocağına gidip yaptıracağım.
  5. Adet olmama 2 gün varken bu testi uygulayıp negatif sonuç almıştım. Adet günümde de 3 TL'lik bildiğimiz gebelik testinden aldım ve onu yapınca hamile olduğumu anladım. Erken testlerin pek güvenilir olduğunu söyleyemeyeceğim.
  6. Erken hamilelik testini adet gününüz gelmeden yaparsanız sonucu yanlış çıkacaktır. Ancak adet gününüz geçtikten sonra yaptığınızda hemen sonuç veriyor. Aslında doğru sonuç almak için sabahleyin idrarda hamilelik testi yaptırmak gerek.

Erken Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Erken gebelik testi yapmadan evvel kutunun içeriğini dikkatli bir şekilde okuyun. Bu sayede erken hamilelik testi nasıl uygulanır sorunuza cevap bulabilirsiniz. Bir kaba idrarınızı yapıp test çubuğunun ucunu bu kabın içerisine batırın veya idrarınızı doğrudan bu testin üzerine yapın. Biraz bekleyin. Testin üzerinde “-”, “+” gibi işaretler, başka bir sembol veya çizgi belirecektir. (Kullanılan gebelik testinin markasına göre değişir.) Hamile olup olmadığınızı bu şekilde anlayabilirsiniz.

Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar En Erken Ne Zaman Belli Olur Tıklayınız

Evde Hamilelik Testi, Doğal Gebelik Testi Evde Hamilelik Nasıl Anlaşılır? Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
1 Görüş
Ayşe Ay05 Aralık 2022 - 15:25
Ben normal küçük testlerden yaptım gebelik onda pozitif çıktı erken gebelik testten yaptım ondan ne kadar çıktı anlam veremedim