26 Mayıs 2020, Salı 09:56

Esmerlere Giden Esmer Tene Yakışan Saç Rengi Önerileri

Esmerlere Giden Esmer Tene Yakışan Saç Rengi Önerileri

Esmer Tene Esmer Kadına Hangi Saç Renkleri Yakışır

Saç rengimize karar verirken cilt tonumuza uygun olup olmadığını göz önünde bulundurmamız gerekir. İşte esmer tenliler de kendilerine yakışan saç renklerini tercih etmelidir. Maalesef bazı kadınlar buna dikkat etmemektedir. Trendlerden geri kalmayayım derken, ne yazık ki ten rengini geri plana atmaktadırlar. Oysa ki cilt tonuna yakışmayan bir saç rengiyle doğallığı yakalamak mümkün değildir. Saç bakımını tastamam yapsak bile etkisini göremeyiz. Esmer, cildin kusurlarını gizleyen etkileyici bir ten rengi olsa da, tüm saç renkleriyle uyum göstermez. Bu makalemizde esmer tenlilere en çok yakışan saç renklerine temas edeceğiz.

Ten renginin saç rengiyle uyumlu olması çok önemlidir. Esmer tenliyseniz bir adım öndesiniz demektir. Öyleyse şimdi esmerler için en uygun saç renkleri, esmer tenlilere en iyi giden saç renkleri hakkında bilgi verelim.

Esmer Tene Hangi Saç Renkleri Yakışır?

Esmerlere yakışan saç renkleri bu ten rengine sahip bayanlar tarafından merak edilmektedir. Değişik yorumlar yapılsa da koyu renklerin esmer tenlilere yakıştığı konusunda herkes hemfikirdir. Kahve, küllü ve kumral tonları esmerlere hitap etmektedir. Özellikle kumral ve kahve saç renkleri esmer tenlilere daha göz alıcı bir görünüm kazandırmaktadır. Siyah ve bakımlı saçlar, koyu ten rengiyle eşsiz bir uyum oluşturmaktadır.

Turuncu-bakır, esmer tenliler için uygun değildir. Çünkü doğallıktan uzak bir görünüm vermektedir. Esmer tenliyseniz ve kızıl saç kullanmak istiyorsanız ateş kızılı sizin için iyi bir seçimdir. Koyu ten rengine sahip olanlara doğal bir görünüm veren bu renk, cazibeli bir hava katmaktadır. Karamel saç rengi de turuncu-bakır gibi yapay bir görünüm vereceğinden esmer tenlilere önerilmez.

Sarı saçın esmer tenlilerde iyi durmadığı düşünülür. Ancak sarı saç koyu tenli kadınlara da yakışabilir. Sarı tonları arasından kendinize uygun olanı tercih ederseniz etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz. Platin, koyu sarı veya altın sarısı tavsiye edilmez fakat papatya sarısı, küllü koyu sarı ya da küllü sarı güzel duracaktır. Esmer tenliyseniz sarı saç rengi tercih ederken bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Yeni tarzlar denemeyi seviyorsanız gri saç rengi de beklentilerinizi karşılayacaktır. Bayanlar arasında oldukça yaygın olan gri saç rengi, esmer tenliler için de gayet idealdir. Siz de enerjik ve genç görünmek istiyorsanız bu saç rengini deneyebilirsiniz.

Esmer tenlilerin saç rengine karar vermesine yardımcı olacak bu ipuçları, saç modeli ve göz rengiyle de yakından ilişkilidir. Cilt tonunuzla beraber bu hususlara da dikkat ederseniz, kendinize yakışacak saç rengini bulmakta hiç zorlanmazsınız. Yapacağınız en doğru tercih, saç renginize yakın tonlar olacaktır.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT