05 Aralık 2021, Pazar 17:24

Estetik yok, dolgu yok! Yüz yogası ile güzelleşen ünlüler

Estetik yok, dolgu yok! Yüz yogası ile güzelleşen ünlüler

Piyasada bulunan çeşitli kırışıklık kremlerine yahut estetik yöntemlerine başvurmadan da yüzünüzdeki kırışıklıkları giderebilir ve daha genç görünen cilde kavuşabilirsiniz. Nasıl mı? Tabii ki yüz yogası ile… Pek çok ünlü isimin gençlik sırrı olan yüz yogası, yüzde mimik çizgilerinin oluşmasının önüne geçer, kırışıklıklarla savaşır ve zamanla cilde botoks etkisi yapar.

Yüz yogası aslında bir nevi yüz egzersizidir. Normal yoga hareketler ile hiçbir ilgisi yoktur. Yüz yogası devamlı olarak yapıldığında ciltte varolan kırışıklıkların giderilmesine ve ciltte kırışıklık oluşmasının önüne geçer.

Yüz Yogası İle Güzelleşen Türk Ünlüler

Yüz yogası; Yüzde bulunan ve günlük hayatta nadir kullanılan kasları çalıştırma sonucunda daha sıkı bir cilt görünümüne kavuşmayı hedefler. Kimseye ihtiyaç duymadan kişinin kendisine kolaylıkla yapabildiği ve olumlu sonuçlar aldığı yüz yogası, pek çok ünlünün de favorisidir diyebiliriz. Yaş almalarına rağmen, hala daha genç ve güzel görünen ciltleri ile ünlü olan Defne Samyeli, Şevval Sam ve Nurgül Yeşilçay yüz yogası yapan ünlü isimlerin arasındadır.

Ünlülerin gençlik ve güzellik sırrı olan yüz yogası birçok tanıdık isim tarafından uygulanıyor. Bu isimlerden birkaçını sayacak olursak; Defne Samyeli, Şevval Sam, Nurgül Yeşilçay, Saba Tümer ve Demet Özdemir’dir.  

Defne Samyeli, genç kalmanın ve güzel bir cilde sahip olmanın sırrının, yüz kaslarını kuvvetlendirmek olduğunu ifade etmiştir. Defne Samyeli yaklaşık olarak 20 yıldır düzenli olarak yüz yogası yaptığını dile getirmiştir. Aynı zamanda Şevval Sam’ da gençlik sırrının botoks yahut estetik ile değil yüz yogası ile olduğunu ve 2004 yılından beri cildine yüz yogası yaptığını söylemiştir.

Yüz Yogasının Cilde Müthiş Etkisi Nedir?

Kırışıklık kremine ve estetik müdahalelere gerek kalmadan evde kendi başınıza yüz yogası yaparak, cildinize botoks etkisi verebilirsiniz. Her gün düzenli olarak yalnızca 20 dakika yüz yogası yaparak birkaç ay içerisinde daha genç, sıkı bir cilde kavuşabilir ve cildinizdeki kırışıklık görünümünün azaldığını görebilirsiniz. Yüz yogası ile cildin nasıl gençleştiğini merak ediyorsanız şöyle anlatalım;

Yüz bölgesine uygulanan masaj hareketleri ciltteki kan dolaşımının hızını arttırıyor ve cilt hücrelerine daha fazla oksijen ve besin gitmesini sağlıyor. Böylece cilt daha sağlıklı ve gergin bir hale geliyor.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT