15 Ağustos 2022, Pazartesi 06:20

Et Beni Tedavisi İçin Evde Yapabileceğiniz 10 Doğal Yöntem

Et Beni Tedavisi İçin Evde Yapabileceğiniz 10 Doğal Yöntem

Et benlerinin çoğu zararsızdır, sağlık için herhangi bir sorun teşkil etmezler. Yalnızca estetik açıdan probleme neden olurlar.

Et benlerinin çoğu zararsızdır, sağlık için herhangi bir sorun teşkil etmezler. Yalnızca estetik açıdan probleme neden olurlar. Tıbbi melanositik nevüs olarak bilinen benler, melanosit toplanması sonucu deri üzerinde siyah, kahverengi ya da ten rengi lekeler veya noktalar şeklinde meydana gelirler. 

Çoğu et beni 20-30 yaşlarında oluşur. Genetik ve hormonal dalgalanmalar,güneşe maruz kalma gibi faktörler ben oluşumunda ve görünümünde etkilidir. Bazı et benleri zamanla solar ya da kendiliğinden kaybolur, bazıları ise kalıcıdır. 

Et benlerinizin sınır, renk, çap, asimetrisi gibi anormal özelliklerini tarifleri uygulamadan önce kontrol etmeniz çok önemlidir. Hiçbir tedavi olmaksızın benleriniz renk ya da şekil değiştiriyorsa, kanser belirtisi olabilir, hemen bir doktora danışın. Kanserli olabileceğini düşündüğünüz benleri asla kendiniz tedavi etmeye çalışmayın.

Sarımsak

Pigment üreten hücre kümelerini yıkıcı enzimler içerdiğinden sarımsak et benlerine karşı en etkili bitkilerden biridir. Taze bir sarımsağı iyice ezin ve et beninin üzerin yerleştirin. Üzerini bandajla kapatın, en az 4 saat ya da bir gece bekletin. Bu işlemi birkaç gün boyunca her gün uygulayın, et beninizin kaybolduğunu göreceksiniz. Bu yöntem en olumlu sonuçları 5 günlük uygulamayla vermektedir. 

Elma sirkesi

Elma sirkesi, et benlerini düşürmek için en popüler çözümlerden biridir. Asit içeriği nedeniyle benlerin yok olmasını sağlar. Elma sirkesine bir pamuk batırın ve et beninin üzerine yerleştirin. Bir bandaj veya tıbbi bantla üzerini sarın ve bir gece bekletin. Yaklaşık 10 gün boyunca bu işlemi tekrarlayın.

Hint yağı

Hint yağı, siğiller ve benlerden kurtulmanıza yardımcı olur. İz bırakmayan bir yöntem olması açısından avantajlıdır. Bir tutam karbonatı ve birkaç damla Hint yağını karıştırın, karışıma ezilmiş aspirin de ekleyebilirsiniz. Karışımı nazikçe beninizin üzerine sürün. Kendiliğinden kuruyana kadar birkaç saat açık bırakın. Yaklaşık bir ay boyunca günde iki kez bu işlemi uygulayın.

Keten tohumu yağı

Keten tohumu yağı, et benlerini yumuşatır ve kenarlarını gevşeterek kolaylıkla düşmelerini sağlar. İyice ezilmiş keten tohumlarını ve balı keten tohumu yağıyla bir macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Et beninin üzerine sürün en az bir saat bekletin. Bu tarifi günde üç kez olmak üzere birkaç hafta boyunca her gün uygulayın. 

Ananas suyu

Taze ananas suyu, pigmentasyonu azaltarak benin görünümünü hafifleştirir ve daha az belirgin hale getirir. Bir pamuğu ananas suyuna batırın ve et beninin üzerine uygulayın. Bir gece boyunca veya kuruyana kadar açık bırakın. Beniniz soluklaşana kadar günde birkaç kez olmak üzere birkaç hafta boyunca uygulamaya devam edin.

Greyfurt çekirdeği özü

E vitamini ve flavonoidler açısından zengin içeriği ile et benlerine karşı en iyi ev yapımı tariflerdendir. Greyfurt çekirdeği özünün bir damlasını et beninizin üzerine uygulayın. Bir bandaj veya gazlı bez ile örtün, ardından bandaji çıkarıp, birkaç saat açık bekletin. Yaklaşık bir ay boyunca bu işlemi günde 2-3 kez tekrarlayın.

Soğan suyu

Katı meyve sıkacağında yahut rendeleyip ezip süzgeçten geçerek soğanın suyunu çıkarın. Et benlerine sürüp yarım saat bekletin, ardından yıkayın. Haftada 2-3 kez bu uygulamaya devam edin.

2. Yöntem; Eşit miktarda soğan suyu ve elma sirkesini karıştırın. 1 gece et benlerinin üzerinde kalsın. Her gün, günde 1 kez et benleri yok oluncaya kadar uygulamaya devam edin

Buhur

Buhur esansiyel yağı, et benini kurutarak katman katman ortadan kaldırır. Bir tatlı kaşığı buhur esansiyel yağına 8 tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyerek seyreltin. Et beni üzerine sürün ve birkaç saat bekletin. Birkaç hafta boyunca günde birkaç defa olmak üzere tekrarlayın. İz kalmasını önlemek için ben kaybolduktan sonra birkaç gün daha tedaviyi uygulamaya devam edin.

Aloe Vera

Diğer asidik maddelerin aksine, aloe vera jeli benlerin kaybolmasında ve silikleşmesinde daha hafif bir çözüm olarak kullanılır. Taze aloe vera jelini ben üzerine uygulayın ve bir pamuk bandaj ile sabitleyin. Tamamen emilmesini sağlamak için 3-4 saat boyunca bekletin. Bir ay boyunca bunu günde iki ya da üç kez tekrarlayın.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

20 Yorum

 1. Ayşe

  Sarımsak cildi yakıyor ben yaptım siz yapmayın

 2. Misafir

  bendede et benleri var ve ureme yapiyo bende gecsin istiyorum ne yapmaliyim tarifi nedir

 3. Mehmet

  Metin hoca kim bilmem 8-9 yorum atmasına gerek yok farklı farklı hesaplarla

 4. Gülşah

  Metin hoca kim merak ettim

 5. sevgül

  metin hocanın ilacı süpermiş herkese tavsiye ederim

 6. şevval

  metin hocanın yaptığı ilaç bitkiselmidir acaba

 7. selim

  abim metin hocanın et beni için ilacını kullandı çok kısa sürede de yok etti

 8. melih

  Dayım metin hocanın yaptığı ilacı kullandı et benlerini yok etti güzel bir ilaç yorumlardada telefonu var zaten

 9. YASEMİN

  METİN HOCAM İLACINIZ SÜPER ET BENLERİNİDE YOK EDİYOR ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

 10. hakkı

  bir çok arkadaş ta penis üstündeki et benleri için metin hocadan ilaç istiyor bu kısım hassas olduğu için bu kısmada metin hoca ilaç vermiyor böyle bir açıklamada bulunmamın nedeni soran çok kişi olduğu içindir

 
 
KAPAT