Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
03-06-2023 16:02 | Güncelleme : 03-06-2023 16:16

Ev sahibiyle davalık olan Karadağlı kaybetti! Evini tahliye edecek

Google News

Oyuncu Tamer Karadağlı, ev sahibinin kirasını 10 bin 500 TL’den 55 bin TL’ye çıkarmak istemesi üzerine mahkemelik olmuştu. Mahkeme Karadağlı’nın evi tahliye etmesine karar verdi.

Ev sahibiyle davalık olan Karadağlı kaybetti! Evini tahliye edecek

Tamer Karadağlı, kirasını eksik ödediği gerekçesiyle ev sahibi tarafından mahkemeye verilmiş, taraflar davalık olmuştu. Mahkeme, Çocuklar Duymasın dizisiyle geniş bir hayran kitlesi edinen ünlü oyuncunun davasında kararı açıkladı.

Ünlü oyuncunun 10 bin 500 TL’ye oturduğu evin rayiç kira değerinin 55 bin TL olmasından dolayı mahkeme Karadağlı’nın evi tahliye etmesini istedi.

OYUNCUNUN MAHKEME KARARINA İTİRAZ HAKKI MEVCUT

Birsen Altuntaş’ın haberine göre, Tamer Karadağlı ile Göktürk’te oturduğu evin sahibi arasında yaşanan tahliye davasının duruşması 1 Haziran’da görüldü. İstanbul 14. İcra Hukuk Mahkemesi’nde görülen davaya ev sahibinin vekili Avukat Yasemin Kumbaracıbaşı Ünüvar ile Tamer Karadağlı’nın avukatı Mehmet Murat Aslan katıldı.

Ev sahibiyle davalık olan Karadağlı kaybetti! Evini tahliye edecek

Ünlü oyuncunun avukatı, Karadağlı’nın her yıl ev sahibiyle anlaşmalı bir şekilde ve yasal oran dahilinde zam yaptığını, ev sahibiyle ödeme konusunda daha önce herhangi bir problemin yaşanmadığını ifade ederek davanın reddini istedi. Ancak mahkeme, oyuncunun evi tahliye etmesi yönünde karar verdi. Bu durumda Tamer Karadağlı’nın çıkan bu karara itiraz hakkı bulunuyor.

DAVANIN BASINA SIZMASI AÇIKLAMA YAPTIRDI

Kirasını eksik ödediği gerekçesiyle ev sahibiyle davalık olması basına yansıyan Karadağlı, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla sorunu kendi tarafından anlatmıştı. Ev sahibine geçmişe yönelik bir kira borcunun bulunmadığını fakat yapılan fahiş kira zammına itiraz ettiğini ifade eden ünlü oyuncu, konuyu özetleyen şu açıklamayı yapmıştı:

Basında 'Tamer Karadağlı kirasını ödemedi' şeklindeki haksız yayınlar nedeniyle açıklama yapmak durumunda kalınmıştır. Borcuna sadık biri olarak ikamet etmekte olduğum apartman dairesinin kirasını, oturduğum ilk günden itibaren her ay gününde yatırmış bulunmaktayım. Bu dairenin kira bedeli her sene kanuni oranda arttırılmıştır. Hatta bu sene kanuni artış oranı %25 ile sınırlı olmasına rağmen, tarafımca kiramı yaklaşık %70 oranında arttırarak ödedim. Ev sahibine hiçbir kira borcum da bulunmamaktadır. Yaşanan elim depremi ve ekonomik krizi bahane eden bazı ev sahiplerinin, kiracılardan astronomik oranda zam talep ettiği aşikardır. Benim oturduğum evin sahibi de bu fırsattan yararlanmaya çalışarak 10.500 TL olan kira bedelini 55.000 TL ye çıkarmak istemektedir. Bu yüzde bazında mevcut yasaya aykırı, çok yüksek ve haksız bir artıştır. Kabul edilemez. Hem mağdur kiracılara hem de fırsatçı ev sahiplerini örnek teşkil etmesi açısından bu zammı asla yapmayacağımı ve bu konuda başlattığım hukuki mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğimi kamuoyuna duyurmak isterim."

Kaynak: turkiyegazetesi.com.tr

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Kaynak : Mavi Kadın
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.