Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
31-07-2023 13:40 | Güncelleme : 31-07-2023 13:48

Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)

Google News

Bez bebekler özellikle kız çocuklarının çok sevdiği, evde kolaylıkla yapabileceğiniz oyuncaklar arasında yer alıyor. Tuhafiyelerden gerekli malzemeleri temin ederek yahut elinizin altında bulunan malzemeler ile bez bebek yapmanız mümkün. Peki bez bebek nasıl yapılır? İşte en kolay bez bebek yapımı tarifi

Bez bebek yapımı için kumaş, dikiş iğnesi, ipliği, elyaf, keçe, yün ip gibi malzemelere ihtiyacınız olacaktır.
Bez bebek yapımı için kumaş, dikiş iğnesi, ipliği, elyaf, keçe, yün ip gibi malzemelere ihtiyacınız olacaktır.

Oyuncakçılarda satılan pek çok oyuncak kanserojen madde içerebildiğinden en sağlıklısı ve en doğrusu kendi oyuncağımızı evde kendimiz yapmak olmalı. Ev yapımı oyuncaklar ile iğne, iplik, kumaş, elyaf ve düğme gibi basit malzemeler de işinizi görecektir. Gelin bugün birlikte kızınız veya oğlunuz için yapımı kolay, görüntüsü ise çok şeker bir bez bebek yapalım. Ne dersiniz? Hadi başlayalım!

BEZ BEBEK NASIL YAPILIR?

Malzemeler

  • Kumaş
  • Elyaf
  • Renkli keçe parçaları
  • Saçlar için sarı veya kahverengi yün ip
  • Dikiş iğnesi
  • Dikiş ipi

Yapılışı:

Aşağıda bez bebek resimlerinin en sonunda vereceğimiz kalıpları yazıcıdan çıktı alıp fotokopi ile istediğiniz ebatta büyütün, yahut kalıptaki resme bakarak kağıda bu şekli çizip kendi kalıbınızı hazırlayın.

Daha sonra kalıbı kumaşın üzerine koyup, bebeğin gövdesini, başını ve kollarını kumaşa çizin.

Kumaşı kenarlarda biraz dikiş payı bırakacak şekilde kesin, ardından baş, kol, gövde gibi parçaları elinizle yahut dikiş makinesiyle dikin.

Diktiğiniz kumaşı ters çevirin.

İçlerini elyafla doldurup açık olan yerleri de dikerek birleştirin.

Gövdeye, başı ve kolları da ekleyecek şekilde dikin.

Bebeğin gözleri için tuhafiyelerde satılan hazır oyuncak gözlerden kullanabilir veya bizim yaptığımız gibi keçeden kesip yapıştırıp göz yapabilirsiniz.

İstediğiniz şekilde kıyafetler hazırlayın ve bebeğe giydirin.

Saçlarını sarı veya kahverengi yün ipten yapabilirsiniz.

Bir oyuncak bebek için 2 baş parçasına, 2 vücut parçasına, 4 kol parçasına, 4 bacak parçasına ve kız bebek saçı için yün ipe erkek bebek saçı için ise keçeye ihtiyacınız olacak.

Aşağıdaki resimlere bakarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

İşte adım adım evde bebek yapımı:

kaynak: https://makeit-loveit.com/diy-girl-boy-fabric-dolls-pattern

Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)

Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)Evde bez bebek nasıl yapılır? (Ücretsiz kalıp ve resimli anlatım)

Kaynak : Mavi Kadın
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.