28 Mayıs 2022, Cumartesi 14:12

Evde Buruna Mandal Takmakla Ameliyatsız Burun Küçültme

Evde Buruna Mandal Takmakla Ameliyatsız Burun Küçültme

 “Mandalla burun küçültme burnunu küçültmek isteyen kişilerin en çok uyguladığı yöntemdir. Bunun için çamaşır mandalı kullananlar olduğu gibi, kozmetikçilerde ve internet üzerinden satılan burun şekillendirici düzleştirici isminde aparatlar da

Mandalla Burun Küçültme Nasıl Yapılır Zararları Nelerdir?

 “Mandalla burun küçültme burnunu küçültmek isteyen kişilerin en çok uyguladığı yöntemdir. Bunun için çamaşır mandalı kullananlar olduğu gibi, kozmetikçilerde ve internet üzerinden satılan burun şekillendirici düzleştirici isminde aparatlar da kullanılmaktadır. Hatta sunucu  Burcu Esmersoy’da burnunu küçültmek için bir zamanlar burun mandalı kullandığını yaptığı bir röportajda bildirmiştir”

Burun şekli, dış görünümü etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Belirgin ve büyük bir burnunuz varsa, aynaya baktıkça moraliniz bozuluyordur. Çünkü bu durum çok güzel görünmenizin önünde bir engeldir. Burnu büyük olmasın diye geçmişte babaanneler torunlarının burnuna mandal takarlarmış. Yani mandal ile burun küçültme yöntemi eskiden beri vardır. Bu uygulama, geçmişten bugüne burnunu küçültmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir."Mandalla burun mu küçülürmüş?" diye düşünüp bu uygulamayı garip karşılayabilirsiniz. Oysa mandal, bu konuda fayda sağlamaktadır. Burun kemiklerini sıkıştırarak baskı uygular ve damarları daraltır.

Takvim gazetesinin haberine göre ekranlardan tanıdığımız ve son zamanlarda Yaşamak Ne Güzel adlı programıyla gündeme gelmiş olan Burcu Esmersoy, burun küçültme ile ilgili önemli tüyolar paylaştı. "Eskiden burnumun şeklini hiç beğenmiyordum." diyen ünlü sunucu; şu açıklamalarda bulundu:

"Şeklini düzeltmek için burnuma mandal takarak uyuyordum. 1 yıl boyunca her gece böyle yaptım."

Burcu Esmersoy gibi pek çok kadın da bu yönteme başvurmaktadır. Öyle ki çeşitli markalar burnun daha küçük ve dik görünmesi için özel mandallar üreterek piyasaya sürmüştür.

Mandalla Burun Küçültme Nasıl Yapılır?

  1. Burun şeklini beğenmeyenler estetik yaptırmayı düşünürler. Evde burun küçültme ise kulağa cazip gelir. Yani burun küçültme ameliyatı tek çözüm değildir. Mandalla burun küçültme de mümkündür.
  2. Burun şekillendirici aparat kullanarak burnunuzu 20 dakika sıkıştırın. Buna 1 ay devam edin. Bu hareketleri Mandalla yapacaksanız mandalın uç kısmına bir pamuk veya bez koyun. Böylece burnunuzda hiç iz kalmayacaktır.
  3. Mandalla Burun Küçültmenin Zararları Nelerdir?
  4. Burnumuz kekik ve kıkırdaktan meydana gelmektedir. Burnumuza uzun süre mandal takmak burun kıkırdağına ve kemiğine zarar verip burunda deformasyona, yamulmaya sebep olabilmektedir. Bu nedenle bu işlemi uzun saatler, aylar boyunca uygulamamalıdır.

Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatı Olanların Yorumları Nasıldır Tıklayınız

Deviasyon Burun Kemiği Eğriliği Septum Deviasyon Nedir Zararları Tedavisi Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

1 Yorum

  1. Misafir

    Ben beğenmedim bu ne ya ameliyatsız burun küçülme mi olur!!!

 
 
KAPAT