Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
04-12-2016 02:23 | Güncelleme : 12-09-2022 17:00

Evde Çam Sakızı Ağda Nasıl Hazırlanır Ve Fiyatı Ne Kadardır?

Google News

Çam sakızı ağda en sık tercih edilen ağda çeşitlerindendir. (Çam sakızı ağda nasıl hazırlanır, nasıl kullanılır?) isimli bu makalemizde adım adım

Evde Çam Sakızı Ağda Nasıl Hazırlanır Ve Fiyatı Ne Kadardır?

Çam sakızı ağda en sık tercih edilen ağda çeşitlerindendir. (Çam sakızı ağda nasıl hazırlanır, nasıl kullanılır?) isimli bu makalemizde adım adım bu ağdanın yapılışını ve kullanışını anlattık. Piyasada çam sakızı ağda fiyatları 2,5tl ile 5,5 tl arasında değişmektedir. Çam sakızı ağdayı kozmetikçilerden, marketlerden yahut internet üzerinden temin edebilirsiniz. Bu ağda, yüz, bacak, kol, genital bölge yani tüm vücut için kullanılabilir.

Çam sakızı ağda nasıl hazırlanır, nasıl kullanılır?

  1. Cevzede suyu ısıtıp kaynatın. Satın almış olduğunuz çam sakızı ağdanın kavanozunu kaynar su içerisinde 10-15 dakika bekletin. Bunu yaparken çam sakızının içine su kaçmamasına dikkat edin. Üzerini örtün, kutunun içerisindeki ağda eriyecek ve cildinize sürülebilir kıvama gelecektir. Çamsakızı ağdanın kıvamı akışkan değil sakız gibi olmalıdır.
  2. Elinizle ağdanın sıcaklığını kontrol edin, dayanabilir sıcaklıktaysa, ağdanız kullanıma hazır hale gelmiş demektir. Ağdanın cilt için uygun sıcaklığa gelip gelmediğini, ağdayı bileğinizin içine uygulayarak kontrol edebilirsiniz.
  3. Eriyen çam sakızı ağdayı mutfağınızda bulunan mermerin veya betonun üzerine kullanacağınız miktarda dökünüz. Dökülen çam sakız ağda biraz ılıdıktan sonra iki parmağınızla ağdayı kaldırınız. Elinize aldığınız Çamsakızı ağdayı bir sakız gibi uzatıp katlayınız. Çam sakızı bu sayede özleşip sapsarı olacaktır. 
  4. Çam sakızı ağdayı uygulayacağınız alan terli, ıslak olmamalı, kuru ve temiz olmalıdır. Aksi halde ağda cilde yapışmaz ve istediğiniz verimi alamayabilirsiniz.
  5. Çam sakızı ağdayı, ağda yapacağınız yere sürün. Eski atlet veya pamuklu kumaşı kesip, kumaşı ağdanın üzerine bastırın, biraz bekleyin, iyice yapıştığına emin olduğunuzda, tüylerin çıkış yönünün tam tersine hızlıca çekin. Tüylerin ters yönünde çekme, batık oluşumunu ve tüylerin hepsinin alınamaması gibi sorunları önler. Bu işlem için piyasada satılan ağda bantlarını da kullanabilirsiniz. Daha sonra ağda yaptığınız yeri yıkayın.

Çam sakızı ağda yapmanın püf noktaları

  1. Çam sakızı ağdanın tercih edilme sebeplerinin başında, ağda sonrasında tüylerin diğer ağdalara göre daha uzun süre çıkmaması gelir.
  2. Çam sakızı ağdayı, bacak, sırt, göbek bölgesi, bikini bölgesi, vajina bölgesi, yüz ve el dahil tüm istenmeyen tüylerin giderilmesi için kullanabilirsiniz.
  3. Yalnız çam sakızı ağda yoğun bir kıvam içerdiğinden, dudak üstü ve yüz gibi hassas bölgelerde kullanılması doğru bir seçim olmayabilir.
  4. Ağda uygulamasını yaparken özellikle yüz ve bikini bölgesi gibi daha ince derili ve hassas bölgelerde son derece dikkatli olun. Ağda bandını çekmeden önce diğer elinizle deriyi iyice gerdirin ki, ciltte yırtılma, zedelenme gibi olumsuz durumlar meydana gelmesin.

Ağda Yaparken Acımaması İçin 10 Uzman Tavsiyesi Tıklayınız

Koltuk Altına Ağda Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Özel Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma İçin 7 Bitkisel Yöntem Tıklayınız

Burnumun Üstünde Kıl Çıkıyor,  Nasıl Kurtulurum? Tıklayınız

Evde Kol Kılları Nasıl Alınır? Koldaki Kıllardan Kurtulma Yöntemleri Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.