Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2016-06-16 04:08:46 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:01:31

Evde Kızılcık Nasıl Kurutulur? Resimli Anlatım

Google News

 Evde kızılcık nasıl kurutulur? makalemizde kızılcık kurusunun yapılışını resimli olarak anlattık. Yarım su bardağı kızılcık sadece 20 kaloridir.

Evde Kızılcık Nasıl Kurutulur? Resimli Anlatım

Kızılcık sonbahar mevsiminin mayhoş tatta olan meyvesidir. Kızılcık Temmuz ortasından Ekim sonuna kadar ürün verir. Evde kızılcık nasıl kurutulur? makalemizde kızılcık kurusunun yapılışını resimli olarak anlattık. Yarım su bardağı kızılcık sadece 20 kaloridir. 2 gr lif ve günlük C vitamini ihtiyacının%10'unu karşılar. Kızılcık pişmiş ve çiğ yenilebilen çok yönlü bir gıdadır. 

Kızılcık kurusu yapmak için mümkün mertebe taze kızılcıkları seçin. Washington State Üniversitesi, kızılcık alırken parlak kırmızı yahut sarımsı kırmızı olanları satın almayı tavsiye ediyor.

Buruşmuş ve yumuşak kızılcık taneleri kızılcığın taze olmadığını gösterir.

Kurutma işleminin ilk aşaması olarak kızılcıkları güzelce yıkayın, ardından bir tencereye koyup, üzerine kaynar su dökün.

Evde Kızılcık Nasıl Kurutulur? Resimli Anlatım

Kızılcıkların kabukları çıkmaya başladıysa ki bu bir kaç dakikayı alır, kızılcıklar kurutmaya hazırdır demektir.

Suyu boşaltın ve üzerlerine şeker serpin. Şayet şekerli kızılcık istemiyorsanız, bu adımı atlayabilirsiniz. Fırın tepsisine fırın kağıdı serip, üzerine kızılcıkları koyun ve 2 saat dondurucuda bekletin.  Yahut kızılcıkları buzdolabına dayanıklı bir kaba koyun, kapağını kapatın ve dondurucuya koyun. Washington State Üniversitesi, dondurma işleminin meyvelerin hızlı kurumasını yardımcı olduğunu söylüyor.

Armut Kurusu Nasıl Yapılır? Güneşte Ve Fırında Armut Kurutma Yöntemi Tıklayınız

Evde Kızılcık Nasıl Kurutulur? Resimli Anlatım

Fırın kağıdını, fırın tepsisine yayın, üzerine kızılcıkları koyup, 175 derece fırında 10 dk pişirin. Kızılcıkları fırından alın, kuru ve serin bir yerde kızılcıklar kuruyuncaya kadar bekletin.

Elma Kurusu Nasıl Yapılır? Güneşte Ve Fırında Elma Kurutma Yöntemi Tıklayınız

Evde Kızılcık Nasıl Kurutulur? Resimli Anlatım

Kızılcıkları taze şekilde korumanın en iyi yolu onları buzlukta saklamaktır. Buzluk kabına yahut buzdolabı poşetlerine kuruttuğunuz kızılcıkları bir yemelik azar azar koyup, ağzını bağlayın ve dilerseniz üzerine etiket yapıştırıp, tarihi atın.

Şeftali Nasıl Kurutulur? 3 Pratik Yöntem Resimli Anlatım Tıklayınız

Erik Nasıl Kurutulur? Resimli Anlatım Tıklayınız

Patlıcan Nasıl Kurutulur? Resimli Anlatım Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.