26 Mayıs 2020, Salı 09:09

Evde Küllü Kumral Saç Boyası Rengini Nasıl Yapılır

Evde Küllü Kumral Saç Boyası Rengini Nasıl Yapılır

Küllü Kumral Saç Rengi Kimlerde Güzel Durur Evde Nasıl Yapılır?

Küllü kumral, oldukça şık ve zarif duran popüler bir saç rengidir. Bayanların pek çoğu seçimini küllü kumral saç renginden yana yapmaktadır. Kumralın daha gri tonu, küllü kumral olarak adlandırılır. Küllü kumral saç renginin farklı tonları vardır ve hepsi de birbirinden güzeldir. Soğuk alt tonu olan, açık kahverengi ve koyu sarı arasında bulunan küllü kumral, sarı veya gri ışıltılarla güzelliğimize güzellik katmaktadır.

Küllü Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Saçlarımızı boyayacağız ancak boyalı oldukları belli olmasın istiyoruz. Öyleyse doğal görünümlü saç renklerini tercih etmeliyiz. İşte küllü kumralın en büyük farkı da budur.

Küllü kumral, en fazla rağbet gören saç renklerinin başında gelir. Etkileyici bir görünüm kazandıran bu saç rengi, bizi olduğumuzdan daha genç gösterir. Kahve saç rengine sahipseniz küllü kumral tam da size hitap etmektedir. İster beyaz, ister buğday veya esmer tenli olun, küllü kumral saç rengini tercih edebilirsiniz. Zira küllü kumralın değişik tonları arasında her ten rengiyle uyumlu bir ton mutlaka vardır. Bu özelliğiyle küllü kumral, herkese çok yakışmaktadır. Hele açık ten rengiyle küllü kumral, mükemmel bir ahenk oluşturmaktadır. Hatta görenleri hayran bıraktırmaktadır desek abartmış olmayız. Renkli gözlere sahipseniz, küllü kumral size gösterişli bir hava katacaktır. Mavi gözlere sahip olanlar için küllü kumral en iyi seçimlerden biridir.

Evde Küllü Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Küllü kumral saç rengini elde edebilmek için birkaç boyanın karıştırılması gerekmektedir. Zira tek renk saç boyasını kullanmak yeterli olmayacaktır.

  1. Colormax Tüp Boya 8.0 Yoğun Açık Kumral
  2. Nevacolor Premium 6.1 Küllü Koyu Kumral
  3. Colormax Tüp Boya 008 Yoğun Mavi Düzeltici

Bu boyalarla küllü kumral saç rengi elde edeceğiz. Tabii ki önce karıştırmalıyız.

Yoğun açık kumral boyasının tamamını kullanıyoruz. Açık kumral boyanın çeyreği kadar da koyu kumral boya, ardından 2-3 cm kadar mavi düzeltici boya ilave ediyoruz.

Saçlarının tabanı koyu bir renkte olanlar, hazırladığı boyayı uygulamadan evvel kullandıkları oksidan kreminin volümünü daha yüksek tutmalıdır.

Küllü kumral saç rengini kullanacaksanız saçlarınızın şimdiki rengini de göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin siyah veya koyu kahverengi saçlara sahip olanlar, saç rengini açtıktan sonra bu işlemi uygulayabilirler. Fakat zaten saçınız açık renkli ise herhangi bir açıcı kullanmadan direkt boyamaya geçebilirsiniz.

Küllü Kumral Saç Rengi Bakımı

Saçlarımızı hangi renge boyatırsak boyatalım, düzenli olarak bakım yapmamız şarttır. Bu durum küllü kumrala boyanmış saçlar için de geçerlidir. Bu saç rengi son derece doğal görünümlüdür ancak yine de bakıma gereksinim duymaktadır.

Güzelliğinize ve zarafetinize gölge düşmesini istemiyorsanız saç bakımınıza da özen göstermelisiniz. Bunun için ihtiyacınız olacak en önemli şeylerden biri, saç bakım maskeleridir. Tanınmış markalara ait saç maskeleri işinize yarayacaktır fakat doğal saç maskeleri de yabana atılmamalıdır. Ayrıca saçlarınızı yıkadıktan sonra uygulayacağınız saç kremleri ise, saçlarınızın sertleşmesini ve renginin solmasını engeller. Saç renginizle uyumlu olan şampuanlar da mat ve yıpranmış saçlara karşı etkili bir tedbirdir. Öte yandan doğal bakım yağlarıyla saçlarınızın ışıltılı görünümüne katkı sağlayabilir, böylece tam bir bakım ile doğallığınızı koruyabilirsiniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT