Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
07-12-2022 13:40 | Güncelleme : 07-12-2022 13:38

Evde orijinal Starbucks soğuk kahve nasıl yapılır? Hem lezzetli hem ekonomik bol köpüklü Starbucks soğuk kahve tarifi

Google News

Starbucks tarifleri vermeye devam ediyoruz. Bugün sizlere Starbucks'ın meşhur bol köpüklü, çikolatalı soğuk kahvesinin tarifini vereceğiz. İşte orijinal Starbucks soğuk kahve tarifi

Starbucks soğuk kahve hem yazın hem de kış aylarında keyifle içilebilir.
Starbucks soğuk kahve hem yazın hem de kış aylarında keyifle içilebilir.

Starbucks’a gelen son zamlarla birlikte çoğu kişi Starbucks tariflerini evde yapmaya başladı. Soğuk kahve de Starbucks’ın popüler ve sevilen tariflerinden.  Siz de yeter artık Starbucks’ı daha da zengin etmek istemiyorum diyorsanız buyrun Starbucks soğuk kahve tarifine:

STARBUCKS SOĞUK KAHVE TARİFİ

Malzemeler

  • 2 tatlı kaşığı granül kahve (tek kişi için 1 tatlı kaşığı yeterli)
  • 1 tatlı kaşığı toz şeker
  • 5-6 yemek kaşığı soğuk su
  • Nutella
  • 2 bardak süt

Evde orijinal Starbucks soğuk kahve nasıl yapılır? Hem lezzetli hem ekonomik bol köpüklü Starbucks soğuk kahve tarifi

Derin bir kabın içerisine 2 tatlı kaşığı granül kahve, 1 tatlı kaşığı toz şeker ve 5-6 yemek kaşığı soğuk su koyun. Blender yardımıyla bu karışımı krem şanti kıvamına gelene kadar, köpük köpük olana kadar 3-5 dk. çırpın. Dilerseniz mikserle de bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak mikserle çırpmak blendara göre daha uzun zaman alacaktır.

1 tatlı kaşığı nutellayı benmari usulü eritin. Erittiğiniz Nutellayı buzdolabı poşedine koyup poşedin ucunu  çatalla delin. Kahve için kullanacağınız bardağın içini Nutella ile süsleyin. Bu şekilde yapınca görüntüsü de çok güzel oluyor. Blenderla hazırladığınız kahve köpüğünü bardaklara eşit miktarda koyun. İsterseniz bardakların dibine buz küpleri ilave edebilirsiniz.

Bu karışımı bol bol yapıp buzdolabında 1 hafta kadar muhafaza edebilirsiniz.

Şimdi sütü hazırlamaya geçelim: Yine aynı kabı yani granül kahveyi blenderdan geçtiğimiz kabı kullanmaya devam edeceğiz. 2 su bardağı soğuk sütü bu kaba koyun. Süt oranını biraz daha artırabilirsiniz. İçilecek bardağın hacminden biraz daha az süt kullanmalı yoksa hazırladığınız kahve taşabilir. 1 dolu dolu tatlı kaşığı nutellayı süte katın. (Çikolata tadını seviyorsanız daha çok nutella kullanabilirsiniz) Blender yardımıyla çikolatayı süte yedirin. Hazırladığımız sütümüzü kahvenin kenarından bardağa boşaltın(Doğrudan boşaltırsanız köpüğü söner) İşte soğuk kahvemiz hazır! Hem ekonomik hem lezzetli!

Kaynak : Mavi Kadın
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.