04 Aralık 2021, Cumartesi 04:30

Evde Tekli Takma Kirpik, Kirpik Yapıştırıcısı Gözden Nasıl Çıkarılır

Evde Tekli Takma Kirpik, Kirpik Yapıştırıcısı Gözden Nasıl Çıkarılır

Kirpikleri Dökmeden Zarar Vermeden Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır

Bakışlar duyguların tercümanıdır. Kirpikler ise gözlerimizin süsüdür ve bakışlarımızı anlamlandırır. İnsanların bazıları doğuştan uzun kirpiklere sahiptir. Fakat pek çok kadın kirpiklerinin kısa olmasından şikayet eder. Takma kirpikler buna geçici bir çözümdür ancak takma kirpiklerin çıkarılması biraz meşakkatlidir. Bir hata yaparsanız kendi kirpiklerinizin zarar görmesine yol açabilirsiniz. Kirpik çıkarma işlemi çok dikkat gerektirir. Takma kirpikleri göz kapağınızın dışından içine doğru nazikçe, yavaş yavaş çıkarmalısınız. Yapıştırıcı kalıntısı bırakmamaya özen göstermelisiniz. Peki takma kirpik en kolay şekilde nasıl çıkarılır? İşte takma kirpik çıkarma yöntemi…

Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır ?

Takma kirpikler çıkarıldıktan sonra atılmaz. Aynı takma kirpikler başka zaman yine kullanılabilir. Takma kirpiklerin doğru bir şekilde takılması ve çıkarılması gerekir. Peki takma kirpiğinizi yerleştirdiniz. Bütün gün onunla gezdiniz. Akşam oldu ve artık çıkarmanız gerekiyor. "Şimdi ben bu takma kirpiği nasıl çıkaracağım?" diye düşünmeye başladınız. İşte böyle bir durumda Waterproof göz makyaj temizleyicisinden yararlanabilirsiniz. Ürünü bir ped pamuğa döktükten sonra gözlerinize 30 saniye uygulayın. Ardından takma kirpiğinizi ucundan tutup çekin ve dikkatli bir şekilde çıkarın. Hepsi bu kadar! Takma kirpiğin üzerinde kalan yapıştırıcıyı da yavaşça temizleyin ve kutusunda saklayın. Gerektiğinde tekrar kullanabilirsiniz.

Kirpik çıkarılırken tek elle ucundan tutulur ve hafif çekilir. Bu sırada birkaç parça da kendi kirpiğinizden gelirse o takma kirpikten ve yapıştırıcıdan uzak durun. Fakat 1-2 kirpiğin kopması doğaldır. Kirpik yapıştırıcısının kalıntılarını da makyaj temizleyici kullanarak giderin.

Göz makyajını temizlerken kullanılabilecek doğal bir yağ ile kirpiklerinizi yumuşatırsanız, daha kolay çıkarabilirsiniz. Mesela hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Besleyici içeriğiyle hindistan cevizi yağı göz makyajının temizlenmesinde kullanılabilir. Takma kirpiklerinizi yumuşattıktan sonra cımbız ile hiç zorlanmadan çıkarabilirsiniz. Böylelikle doğal kirpiklerinize de zarar vermemiş olursunuz.

Takma Kirpik Kullanmanın Zararları Nelerdir?

Takma kirpikler daha güzel bakışlara sahip olmak için kullanılır fakat çeşitli problemleri de beraberinde getirir. Örneğin doğal kirpiklerin dökülmesine ve göz enfeksiyonlarına sebebiyet verir. Takma kirpik uzmanlar tarafından önerilen bir ürün değildir. Bu işlem sırasında kullanılan yapıştırıcılar nedeniyle gözler mikrop kapabilir.

Takma kirpiklerin üzerinde kir ve bakteriler birikir. Bu durum göz sağlığı için büyük bir risktir.

Güzel bir görünüm verse bile takma kirpikler gözlere baskı uygular. Bu yüzden kendi kirpikleriniz incelip dökülebilir.

Kadınlardan En Beğenilen En Çok Satan Takma Kirpik Önerileri Tıklayınız

Takma Kirpik Nasıl Temizlenir? Resimli Anlatım Tıklayınız

Takma Kirpiğin Zararları Nelerdir? Uzman Doktor Anlatıyor Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT