26 Mayıs 2022, Perşembe 04:11

Evde Ütüyle Saç Nasıl Düzleştirilir? Videolu Anlatım

Evde Ütüyle Saç Nasıl Düzleştirilir? Videolu Anlatım

Saç düzleştiricim yok diye üzülmeyin! Ütü ile saç düzleştirme yöntemi makalemizde her evde kolaylıkla bulunan bir alet olan ütü ile düz saçlara kavuşma yolunu gösterdik.

Saç düzleştiricim yok diye üzülmeyin! Ütü ile saç düzleştirme yöntemi makalemizde her evde kolaylıkla bulunan bir alet olan ütü ile düz saçlara kavuşma yolunu gösterdik.

İhtiyacınız olacak malzemeler

 1. Sampuan ve saç kremi
 2. fön makinesi
 3. Ütü
 4. Saç klipsleri, tokası
 5. Havlu

Saçınızı her zaman ki gibi şampuanlayıp, saç kremi sürüp, yıkayıp durulayın.Saç düzleştirici özellikte şampuan ve saç kremi kullanmanız, saçınızın daha uzun süre düz kalmasını sağlayacaktır. Ardından saçlarınızı havluyla nazik bir şekilde, saçınızı yıpratmadan kurutun.  Saçınız tamamen kurumamalı, hafif nemli kalmalıdır.

Saç kurutma makinesini orta ısıda ayara getirin ve başınızın tepesinde başlayıp, saç ucuna doğru kurutun,  bir yandan da tarayın, bunu yaparken saçlarınızı avuçlarınızın içine alarak kabarmasını engelleyin.(saçınız tamamen kurumamalı, kurutma makinesi kullanmaktaki amacımız saçınızın yatıştırmak, düzleşmesine yardımcı olmaktır, saçı ütülemeden düz fön çekmiş olmak, böylece saçın daha uzun süre düz kalmasını sağlamaktır, kurutma makinesi kullanmadan da saçınızı havluyla hafifçe kurutup, direk ütü ile düzleştirmeye geçebilirsiniz)

Hafif ıslak, nemli olan saçınızı ortadan ikiye ayırın. Saçınızın küçük bir bölümünü ütü masasına yatırın, geri kalan kısmı tokayla toplayın. Ütüyü kısık ayara getirin ve saçınızı parça parça ütüleyin. Saçınızın yıpranmasını önlemek için, ince beyaz temiz bir tülbenti ıslatıp, sıkın, tülbent hafif nemli kalsın, tülbenti saçın üzerine koyup, öyle ütüleyin.

Sırayla tüm saçınızı bu şekilde ütüleyin. İşte bu kadar!

Saç Düzleştirici Tarak Fiyatı Nedir, Nerede Satılır, Nasıl Kullanılır? Tıklayınız

Evde Süt İle Saç Düzleştirme Resimli Anlatım Tıklayınız

Pipetle Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır? Resimli Ve Videolu Anlatım Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

5 Yorum

 1. melıs

  Hıc. Guzel olmadı bunasıl sac. Sacım yandı kel oldum

 2. derya

  benim sacim kisa nasil yapmaliyim

 3. ooooovvvvvvv.,,.

  Bence cok güzel

 4. insallah

  Vallahi cok tesekkur ediyorum aslinda benim sacim cok uzun dalgali ve kabarik bugun annem benim sacimi utuledi coook guzel oldu mutluluktan aglatacaktim ben sacimi ilk dafa utuluyorum bir de sacimizi yakiyor demeyin cunku hic yakmiyor ve cooook guzel duzlesiyor

 5. Ütüyle saç düzleştirme her zaman kullanılacak bir yöntem değildir. Ayda en fazla birden fazla yapmayın. Ütünün verdiği ısı saçı kurutuyor yıpranmasına ve kırılmasına neden oluyor

 6. Misafir

  deneyecegim HADİ İNŞALLAH .

 
 
KAPAT