01 Haziran 2020, Pazartesi 03:53

Farmasi Güneş Kremi Kullananlar Yorumları Farmasi Güneş Kremi Fiyatı

Farmasi Güneş Kremi Kullananlar Yorumları Farmasi Güneş Kremi Fiyatı

Yaz aylarında en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden birisi güneş kremidir. Cildin güneşin zararlı ışınlarına karşı korunması büyük önem taşımaktadır. Hem sağlık açısından hem de cildin görünümü için cildin güneşten korunması şarttır. Güneşin zararlı UV ışınları bulutları geçmektedir ve bu ışınlar cildin yaşlanma sürecini hızlandırmaktadır. Piyasada farklı birçok güneş kremi vardır. Önemli olan cilde uygun bitkisel krem kullanmaktır.  Farmasi güneş kremi hem bitkiseldir hem de güneşin zararlı ışınlarından cildinizi etkili bir şekilde korur.

Güneşin vücuda olan yararı çok olsa da cildin güneşteki zararlı ultraviole ışınları ciltte güneş yanığı, yaşlanma, leke ve cilt kanseri gibi ciddi birçok probleme neden olabilir. Güneşin bu zararlı etkilerinden korunmak için mutlaka güneş kremi kullanmalıdır.

Farmasi Güneş Kremi Ne İşe Yarar?

Farmasi güneş kremi hassas cilt tipleri için uygun bir kremdir. Güneşteki zararlı UV ışınlarını ciddi şekilde koruyan bu krem ciltte yağlı his bırakmaz ve ciltte bariyer oluşturur. Farmasi güneş kremi icin de bulunan gliserin ve E vitamini cildi nemlendirerek bakım yapar. Bu krem özellikle hassas cilde sahip kişiler ve çocuklar için yüksek yüksek koruma saklamaktadır.

Farmasi Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Farmasi güneş kremi güneşe çıkılmadan 20 dakika önce sürülmelidir. Krem 2 saatte bir tekrar uygulanmalı, tazelenmelidir.

Farmasi Güneş Kremi Kullanıcı Yorumları

Farmasi güneş kremi muhteşem bir krem. Bu krem çabuk emildiğinden ciltte yağlı his bırakmıyor. Fiyatı da fena değil. Bu krem cildimde sivilceye neden olmadı.

Farmasi güneş kremini bu yaz bir tüpünü bitirdim.  Cildim çok sivilceye çok yatkın olmasına rağmen sivilce çıkmadı.  Kremin beğenmediğim tek özelliği parlaması.  Ancak onu da pudra ile kapatıyorum. Kremin kokusu da çok güzel, hindistan cevizi kokuyor.

Güneş Kreminin Faydaları

Yazın güneş kremini kullanmak cilt sağlığı için şarttır. Hatta uzmanlar sadece yazın değil kışın da kullanılması gerektiğini söylüyor. Güneş kreminin faydaları şunlardır:

 1. Yaşlanma etkilerini geciktirir.
 2. Cildi onarır ve yeniler.
 3. Cildin nemini korumasını sağlar.
 4. Ciltte leke oluşumunu engeller.
 5. Cildi güneşin zararlı etkilerine karşı korur.
 6. Güneşten UVA ve UVB ismindeki zararlı ışınlar gelir.

UVA ışınları cildin alt katmanına nüfus eder. Bu da cildin yaşlanmasına, kırışmasına ve cilt hasarları oluşumuna neden olur. Bu tür problemler ilerlediği zaman ciltte kanser meydana gelebilir. Güneşin UVB ışınları ise ciltte güneş yanığı oluşturur ve ciltte kansere neden olur. Güneş kremleri cildi güneşin bu zararlı ışınlarından korur.

Güneş Kremi Ne Zaman Sürülür?

Prof. Dr. Ekrem Aktaş; güneş kreminin etkili olabilmesi için güneşe maruz kalmadan en az 30 dakika önce sürülmesi gerektiğini söylüyor. Ayrıca kullanılan kreminin en az 30-50 faktör olması gerektiğini de vurguluyor. Güneş kreminin 30 faktörden az olması ve 50 faktörden fazla olması alerjiye neden olduğunu anlatan  Prof. Dr. Aktaş, güneş kreminin her saat tekrarlanması gerektiğini özellikle vurguluyor. Güneş sebepli ciltte yanık oluşursa mutlaka doktora gidilmelidir.Farmasi Güneş Kreminin İçeriği Hakkında Bilgiler

 1. Paraben içermez.
 2. Triclosan içermez.
 3. Etil alkol içermez.
 4. Alerji riski içermez.
 5. Yapay nemlendirici içermez.
 6. Hayvansal madde içermez.
 7. Nikel testi yapılır.
 8. Dermatolojik olarak test edilir.
 9. Hayvanlar üzerinde test edilmez.
 10. Farmasi laboratuvarlarında üretilir.

Farmasi Güneş Kremi Markaları Nelerdir?

Dr. C. Tuna sun ciense güneş koruma kremi (40 spf )

Hassas ciltler için yüksek korumalı güneş kremi (30 spf )

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT