19 Ekim 2019, Cumartesi 10:53

Fastjel Fiyatı Nedir Fastjel 2.5 Jel Nedir Yan Etkileri Neler

Fastjel Fiyatı Nedir Fastjel 2.5 Jel Nedir Yan Etkileri Neler

Fastjel Krem Jel Ne İşe Yarar Ne İçin Kullanılır

Fastjel krem; incinme, ezilme, eklemlerde doku yırtılması, burkulma, eklem iltihapları, yüzeysel tendon iltihapları, yoğun bel ağrıları, spor yaralanmaları, burkulma gibi romatizmal ya da travmatik sebepli iskelet ve kas sistemli problemlerin tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bu hastalıkların sebep olduğu ağrı ve ödemin tedavisi, varislerin tedavisi sonrasında iltihap iltihaplarının tedavisi için kullan jel formunda bir kremdir. Kremin fiyatı 11.58 TL'dir.

Fastjel Nasıl Kullanılır?

Fastjel kremin kullanım şekli şu şekildedir:

  1. Eklem veya kemiklerde incinme, ağrı ve burkulma olan yere çok ince şekilde sürülür.
  2. Sonrasında jelin cilt tarafından iyice emilmesi için hafif masaj yapılır.
  3. Krem sürüldükten sonra kuruması beklenmelidir.
  4. Bu jeli sürdükten sonra en az 1 saat duş alınmamalıdır.
  5. Krem kullanıldıktan sonra sürülen bölge 24 saat güneşten korunmalıdır.
  6. Fastjel krem; ciltteki açık yara, yanık ve egzama olan bölgelere uygulamalısınız.
  7. Bu krem günde 1-3 kez kullanılabilir.

Fastjel Ne İşe Yarar?

Fatjel vücutta ağrı ve iltihap problemleri için kullanılan bir kremdir. İçeriğindeki etkili iltihap sökücü özellikler ve streoid etkisi ödem giderir ve aynı zamanda ağrı keser.

Burkulma, incinme, ezilme: Fastjel krem el ve ayak bileklerindeki incinme, ezilme ve burkulma gibi küçük eklemlerdeki doku yıkımına yol açan problemlerin tedavisinde etkilidir. Örnek olarak; cilt yüzeyindeki tendon enfeksiyonları, artroz da denen eklemlerdeki doku yıkımı nedenli oluşan hastalık, lombalji isimli bel ağrıları, artir denen hafif veya orta eklem iltihaplanmaları sporda yaşanan travma ve yaralanmalar verilebilir.

Skleroterapi: Skleroterapi varis tedavisi sonrasında damar iltihaplanmalarını geçirmek için kullanılan tedavi yöntemidir. Fastjel krem bu tedavi sonrası kullanılabilir.

Spor yaralanmaları: Özellikle de futbolda ayak bileğindeki incinme ve burkulmaların tedavisini hızlandırmak için Fastjel krem kullanılmaktadır.

Merdiven düşmeleri: Merdiven basamaklarına tam basamama sebepli ayak bileği veya el bileğinde burkulma ve incinmelerin tedavisinde Fastjel kullanılmaktadır. Bu krem Lasonil kremden daha etkili ve hızlı iltihap sökücü özelliklere sahiptir ve ayrıca analjeziktir.

Bel fıtığı ve bel kayması: Şiddetli bel kayması veya bel fıtığı sonucunda bel ve omurilik bölgesinde oluşan ağrıları geçirmek için Fastjel krem kullanılabilir. Bu krem aynı anda kas gevşetici ve ağrı kesici etki gösterir. Fastjel aynı zamanda iyileştirme özelliği hızlılığıyla bilinmektedir.

Omuz kasılmaları ve omuzda yırtılmaların tedavisinde Fastjel krem  kullanılabilir.

Diz kapağındaki problemlerini geçirmek için Fastjel krem kullanılabilir.

Diz ameliyatı problemi sonrasında iyileştirmeyi hızlandırmak için Fastjel krem kullanılabilir.

Ayak veya parmakların kapıya sıkışması ve kan oturması durumlarında da Fastjel krem kullanılabilir. Fastjel kremin içerisinde kortizon bulunmadığından yan etkisi çok az olan bir ilaçtır. Ödem geçirme etkisi de yoğundur.

Fastjel Krem Jel’in Yan Etkileri Nelerdir?

Yaygın Olmayan Yan Etkiler: Eritem (kızarıklık), kaşıntı, egzama (bir çeşit deri lezyonu)

Seyrek Görülen Yan Etkiler: Güneş ışığına maruz kalma durumunda şiddetli cilt reaksiyonları, alerjik cilt reaksiyonları, büllöz dermatit (ciltte sıvı dolu kabarık oluşumların gözlendiği cilt reaksiyonları), ürtiker (kurdeşen)

Çok Seyrek Görülen Yan Etkiler: Anafilaktik reaksiyonlar (olası solunum güçlüğü: ağız, yüz, dil ve boğazda şişme; hırıltı ya da kısa nefes alma, ya da vücudun göğüs bölgesinde sıkışma hissi (astım)), aşırı duyarlılık reaksiyonları (genel cilt döküntüsü), peptik ülser, gastrointestinal kanama (mide ya da bağırsakta yara, kanama), ishal, kontakt dermatit (temasa bağlı cilt reaksiyonu), yanma hissi, anjiyoödem (alerji sonucu yüz ve boğazda şişme), şiddetli böbrek bozukluğu ya da yetmezliği.

Büllöz ya da ciltte yayılan ya da yaygın olabilen fliktenül egzama (içi su dolu kabarcıklarla seyreden bir çeşit deri lezyonu(yara)) gibi daha ciddi reaksiyon vakaları seyrek olarak görülmüştür.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT